Μετάβαση στο περιεχόμενο

e-άδειες: Αναζήτηση αδειών


Recommended Posts

μήπως στο e-adeies υπάρχει πρόβλημα τελευταία?? Και εγώ ζήτησα να βρω μια άδεια για λογαριασμό ενός φίλου. Και δεν την βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

https://apps.tee.gr/adeiapublic/faces/main?_afrLoop=2108913677997576&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=ho4mfjx3a_19

 

Δεν είμαι σίγουρη ποιο συνδυασμό στοιχείων ακριβώς πρέπει να βάλεις, αλλά βγαίνει αποτέλεσμα και με μόνον αριθμό πράξης και ημερομηνία. Εμένα το θέμα μου είναι πώς ερχόμαστε σε επαφή με τα υπόλοιπα σχέδια μία άδειας, εκτός τοπογραφικού και διαγράμματος κάλυψης.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ said:

....Εμένα το θέμα μου είναι πώς ερχόμαστε σε επαφή με τα υπόλοιπα σχέδια μία άδειας, εκτός τοπογραφικού και διαγράμματος κάλυψης.

Θα πρέπει να διαθέτεις ηλεκτρονικό κωδικό (κλειδί) του κάθε σχεδίου για να δεις τα υπόλοιπα σχέδια πέραν του τοπογραφικού και του δ. κάλυψης.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα,

στην αναζήτηση πράξεων εκτέλεσης οικοδομικών εργασιών είναι όλοι οι μηχανικοί υποχρεωμένοι να ανεβάσουν στοιχεία? ψάχνω διάφορες άδειες και δεν τις βρίσκω, πρέπει να επικοινωνήσω με την πολεοδομία?

Link to comment
Share on other sites

το σύστημα σου δείχνει μόνο 70 εκδοθείσες Ο.Α

Δηλαδή αν εγώ θέλω να βρω μια Ο.Α για το χρονικό διάστημα 1-1-18 έως Π.Χ σήμερα και οι εκδοθείσες είναι 5000 το σύστημα θα μου δείξει (φαντάζομαι τυχαία) 70 Ο.Α-οπότε πιθανώς να ΜΗΝ μου δείξει την Ο.Α που ψάχνω

άρα η λύση είναι να επιλέξεις μικρά χρονικά διαστήματα αναζήτησης μέχρι να ζαλιστείς στο ψάξιμο για να την βρεις και αν ποτέ την βρεις!

Άλλο ένα χαζό σύστημα του ΤΕΕ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτό έκανα και έψαξα έναν ολόκληρο χρόνο αλλά υπάρχουν πολλές άδειες που δεν εμφανίζει..άρα δεν είναι όλες μάλλον

όντως κάνουν κάτι και πάλι μισό..

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χαζό που αν υποθέσουμε ότι από την ΥΔΟΜ σου εκδίδονται 70 Ο.Α ανά ημέρα,

τότε καταλαβαίνεις ότι η αναζήτησή σου πρέπει αν είναι ανά ημέρα!  

Κάτι παρόμοιο ισχύει και για την αναζήτηση γηπέδου/οικοπέδου στην Η.Τ.Α (όπου σου δείχνει μόνο 100 οικόπεδα) 

με συνέπεια να υπάρχουν πολλές καταγραφές του ιδίου οικοπέδου

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.