Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά δεδομένων από Γ.Υ.Σ.


Recommended Posts

Ναι αλλά άμα έχεις ακρίβεια +/- 1 μέτρο θα είναι αξιόπιστη η αναπαράσταση των ισουψών?

 

Επιπροσθέτως είχα πάει πρόσφατα στην κτηματική υπηρεσία για χάρτες Αιγιαλού/Παραλίας, και μου είπαν πως μόνο όσοι έχουν προκύψει απο το 2000 και μετά υπάρχουν σε ψηφιακή μπρφή και όλοι οι υπόλοιποι είναι αναλογική.

 

1 μέτρο ακρίβεια στην ψηφιοποίηση της γραμμής του Αιγιαλού δεν ειναι αμφισβητίσιμο, για ένα παραθαλάσιο οικόπεδο?

 

Καταλαβένεται δηλαδή την ανυσηχία που εκφράζω για την διαδικάσια μετατροπής των αναλογικών μέσων σε ψηαφιακά?

Link to comment
Share on other sites

@anchelos

τα διαγράμματα 1:5000 της ΓΥΣ είναι σοβαρότατα εργαλεία για τον τοπογράφο, μοναδικά θα έλεγα. Αυτό θα το καταλάβεις σε 2-3 χρόνια και θα το εκτιμήσεις σε 5-6. Επεσαν πολλά κορμιά για να τα έχουμε εμείς και να μας αναγκάζουν να τα ξεφτιλίζουμε σαν οδοιπορικά (που δεν κάνουν τελικά).

 

Πολύ σωστά παρατήρησε ο agios οτι δεν είναι μόνο τα τοπογραφικά η δουλειά μας ούτε κανένας πλούτισε απ' αυτά, από άλλες δουλειές βγάζεις.

 

Συγνώμη για το ύφος μου, δεν έχω κάτι μαζί σου, απλά ενημερώνω.

 

Επίσης έχε υπ'όψη οτι τα ψηφιακά δεδομένα (που προέρχονται από ψηφιοποίηση) και πουλάει για 5άρια η ΓΥΣ

έχουν ισοδιάσταση 20μ. (τουλάχιστον μέχρι προτινος) ενώ το χάρτινο έχει την κανονική των 4μ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Το τηλέφωνο αυτό ισχύει?

Με 210 ξεκινάει?

 

Πριν μια βδομαδα που επικοινώνησα χρησιμοποίησα το 210-8206714 για αγορά αεροφωτογραφίας και απόσπασμα χάρτη. Το fax είναι 210-8817376. Έχω και άλλα τηλέφωνα αλλά δεν μπόρεσα ποτέ να πιάσω γραμμή πότε δεν στα γράφω. Με την υπάλληλο που μίλησα μου είπε επίσης να μη χρησιμοποιήσω email γιατί έχουν κάποιο πρόβλημα αυτή την περίοδο.

Νομίζω μπορείς να πάρεις δευτέρα-τετάρτη-παρασκευή μέχρι τις 12:30

Αν δε μπορείς να βρεις γραμμή μια λύση είναι να παρεις τηλέφωνο στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας και αφού μιλήσεις με 2-3 θα σε συνδέσουν σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Με την υπάλληλο που μίλησα μου είπε επίσης να μη χρησιμοποιήσω email γιατί έχουν κάποιο πρόβλημα αυτή την περίοδο.

 

Εδω και δυο μηνες εχουν προβλημα και δεν ανοιγει και το site τους......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αυτο εδω http://web.gys.gr/GeoSearch/ δουλευει σε καποιον σας? Μου βγαζει συνεχως μηνυμα λαθους..

 

Αντι για αυτο image002.jpg

 

Βλεπω κενη οθονη και το εξης μηνυμα

post-549-13188723692_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.