Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά δεδομένων από Γ.Υ.Σ.


Recommended Posts

Καλησπερα! Μια απορια ρε παιδια:

Πως στο καλο ακριβως βρισκεις το χαρτη που θελεις μεσω του http://www.gys.gr? και κατι ακομα: δεν υπαρχει καμια επιλογη προεπισκοπησης να δω τι θα αγορασω?

Ειμαι απο επαρχια(Φθιωτιδα),νεος στο επαγγελμα και μου ζητησαν τοπογραφικο αγροτεμαχιου(θελω χαρτη 1:50.000,σωστα?)

Κατ'αρχην πηγαινοντας στο ΓΕΩ-ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ και δινοντας συντεταγμενες ΕΓΣΑ εμφανιστηκε το σημειο στο χαρτη.Ολα καλα ως εδω.Απο κει κ περα,πως θα βρω τι θα παραγγειλω?

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι , καλησπέρα,

πήρα σήμερα απο ΓΥΣ σε ψηφιακή μορφή την 6465/4 σε tiff χωρίς γεωαναφορά.

Όμως στην πάνω δεξια γωνία και στην κάτω δεξιά γωνία το y (σε ΗΑΤΤ) έχει φαγωθεί στο σκαναρισμα και δεν μπορώ να κάνω γεωαναφορά . Μήπως τις έχει κανεις?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@ geopap5836

αρκει να τους δωσεις εστω και τηλεφωνικα το στιγμα σου σε ΕΓΣΑ87 και θα βρουν απο το υπουργειο το φυλλο χαρτη που σε ενδιαφερει (το εχω κανει)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο επαρχια(Φθιωτιδα),νεος στο επαγγελμα και μου ζητησαν τοπογραφικο αγροτεμαχιου(θελω χαρτη 1:50.000,σωστα?)

 

Τι τον χρειάζεσαι τον 1:50.000 για τοπογραφικό; Δεν λέω, αν δεν τον έχεις, σίγουρα πρέπει να τον παραγγείλεις για το αρχείο σου αλλά νομίζω ότι σε κάθε περίπτωση ΑΝ απαιτείται χάρτης, απαιτείται το 5χιλιαρο (για δασαρχείο κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Παντως τον 1:50.000 τον βρισκεις και στο δασαρχειο της περιοχης σου και τον δανειζεσαι για μια φωτοτυπια...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει στην κατοχή του το φύλλο της γεωγραφικής υπηρεσίας στρατού 3294_*.Το χρειάζομαι άμεσα.Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει.Ευχαριστώ.

 

 

Παρατήρηση: Χρησιμοποιείστε την αναζήτηση.

Αγαπητέ/ή συνάδελφε ο χάρτης που αναζητάς είναι ιδιοκτησία της ΓΥΣ και μπορείς να τον έχεις στη διάθεσή σου με την καταβολή αντιτίμου.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, DOOM.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα συνάδελφοι , μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο πως μπορώ να προμηθευτώ 5αράκια από τη ΓΥΣ χωρίς να επισκευτώ τα γραφεία τους ; Αν κάποιος το έχει κάνει ας με διαφωτίσει . Μηπως από την Κεντρική σελίδα τους πάω Αίτηση Χορήγησης και συμπληρώνω τα στοιχεία και μου την στέλνουν ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.