Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επίδομα στήριξης: 600€ τον Απρίλιο και 800€ τον Μάιο στους επιστήμονες


Engineer

Recommended Posts

Τελικα με νεα διαδικασια μεχρι 10 Μαιου......οποτε τα 800 που ισως ηταν η επομενη φαση ξεχαστε τα. Τελικα απο την πολλη αντιδραση για την τηλεκαταρτιση παρωδια,θα μεινουμε με την "αντιδραση" στο χερι.

https://www.protothema.gr/economy/article/999277/epidoma-600-euro-eos-tis-10-maiou-se-180000-epistimones/

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά συμμαζευτείτε λίγο και κόψτε τη γκρίνια. Όλοι περνάμε δύσκολα. Δηλαδή τι θέλατε, να αφεθεί να ροκανίσουν τα χρήματα οι επιτήδειοι; Που στην τελική κι εκείνα από τη συλλογική τσέπη θα έβγαιναν. Ούτε ΕΣΠΑ, ούτε τρίχες κατσαρές υπήρχαν. Τώρα πάνε να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα και δυστυχώς υπάρχουν ακόμα πρόθυμοι να τους πιστέψουν. 

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις,αλλα......αυτοι βγηκαν και αρχισαν να μοιραζουν εξακοσαρες,χωρις να γνωριζουν και οι ιδιοι τι ακριβως κανουν. Βεβαια ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος και το τελευταιο που τους νοιαζει ειναι αν θα γκρινιαξουν οι ελ.επ. Ασχετα παντως απο αν θα δοθουν χρηματα,ποσα και ποτε (για μενα παιζει και να μην δοθει τιποτα τελικα),ο  πρωην συνδικαλιστης εφοριακος απο τη Ναξο, δηλαδη ο κυριος Βρουτσης,δεν θα πρεπει να του επιτραπει να το παιζει υπουργαρα για πολυ καιρο ακομα,ειναι θεμα στοιχειωδους πολιτικης ευπρεπειας.

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Επίδομα 600 ευρώ: Έως τις 10 Μαΐου σε 180.000 επιστήμονες . Πρώτο Θέμα σήμερα. 

https://www.protothema.gr/economy/article/999277/epidoma-600-euro-eos-tis-10-maiou-se-180000-epistimones/

Εγώ κατάλαβα, ότι τα 600 που ήταν να πάρουμε τον Απρίλιο, "θα" τα πάρουμε τον Μάιο.Και όχι 600 τον Απρίλιο και 800 το Μάιο. Μέχρι σήμερα δεν έχω πάρει τίποτα. Δηλαδή σε 3 βδομάδες θα πάρω 1400 ευρώ; Να σκεπαστώ , να μην κρυώσω καθώς θα ονειρεύομαι;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hemin said:

Μέχρι σήμερα δεν έχω πάρει τίποτα.

"Παίζει" να 'σαι και ο μόνος. Όλοι σχεδόν κάτι έχουμε παπάρει .... [κολλλλλάει την τύχη μου μέσα και το πληκτρολόγιο 😉 ]

Link to comment
Share on other sites

600 στην καλύτερη θα δώσουν.πιθανον και μετά τις 10 Μαίου. Ξεφτυλες....Μην περιμένετε αλλά € συνάδελφοι. Μιλάμε για σούπερ απατεώνες. Προσωπικά από 15/3 δεν έχω κανένα πελάτη και κανένα έσοδο. Ντροπή τους αλλά δεν έχουν καμία αναστολή. Σιγά μην ντραπουν και πάρουν κεφάλια. Στον επόμενο ανασχηματισμό ίσως τον αλλάξουν.

Edited by tzitzikas
Link to comment
Share on other sites

να φάνε τις αποζημιώσεις τους στα φάρμακα...[και να αποκλειστούν από θεραπείες και εμβόλια]

Και επειδή τσαντίστηκα, και μου άρεσε η σκέψη μου, μου βάζω και +1 (που δεν έχει το κουμπάκι)

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, tasanto said:

Τελικα με νεα διαδικασια μεχρι 10 Μαιου......οποτε τα 800 που ισως ηταν η επομενη φαση ξεχαστε τα. Τελικα απο την πολλη αντιδραση για την τηλεκαταρτιση παρωδια,θα μεινουμε με την "αντιδραση" στο χερι.

Ακριβώς αυτό λέω από την 1η στιγμή

Link to comment
Share on other sites

STAIKOYRAS:  Διατήρηση της στήριξης των €800 για όσους δεν ανοίξουν.

"Στροφή στη στήριξη της επιχειρηματικότητας τον Μάιο" ... φαγοπότι μυρίζει ..και δανεικά κι αγύριστα ...

 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το μικρό off topic αλλά το ότι παίζει να ξηλωθεί ο Βρούτσης εξαιτίας των v(r)outcher ενώ για το ασφαλιστικό δεν κουνήθηκε κουνούπι είναι πραγματικά εκπληκτικό και δείγμα της κατάστασης την οποία όλοι βιώνουμε. Αν είχε καταναλωθεί έστω και το 10% της ενέργειας όλων μας και της κοινής γνώμης πριν μόλις δύο μήνες δεν θα επιτρέπονταν καν σε αυτόν τον άνθρωπο να είναι ακόμα υπουργός και να κομπάζει δεξιά και αριστερά για τα επιτεύγματά του. Το μένος και η εμπάθεια που έχει δε προς τον κλάδο μας είναι πραγματικά εντυπωσιακό. Αυτά και σόρρυ και πάλι για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.