Μετάβαση στο περιεχόμενο

Strad 4m-Vk


mkalliou

Recommended Posts

1. Δεν είναι bug... Εχει μια επιλογή στο stradplot και εμφανίζει αυτές που πρέπει. Στείλε μου pm οταν ευκαιρείς και είμαι μέσα να το δω για να σου πω τι ρυθμίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες σε όλους; :)

Υπάρχει επιλογή να φύγει αυτό το πράγμα; Δεν νομίζω ότι χρησιμεύει πουθενά να φαίνονται σίδερα εκατέρωθεν της δοκού όταν ο οπλισμός στήριξης είναι άνω...και μάλιστα η αναγραφή του οπλισμού να βγαίνει πάντα ...από κάτω!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, στο stradplot - Αναπτύγματα δοκών - στο κεφάλαιο Παράμετροι ράβδων εγώ έχω τις εξής επιλογές : φουρκέτες=οχι & αγκύρωση ίσιων ανοίγματος=απαιτούμενα. Όταν μου έβγαζε και άνω και κάτω στα δοκάρια,παρατήρησα ότι ήταν επιλεγμένο ''συμμετρικα'' οπότε το άλλαξα. Δες τι έχεις,έλεγξε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τώρα. Έχεις δίκιο! Είναι προεπιλεγμένο όπως το έχεις και 'συ... Στο τελευταίο στατικό που έκανα (Ιανουάριος...) τα έβγαζε σωστά...

 

Το ποιος έκανε την αλλαγή δεν ξέρω (γιατί εγώ δεν την έκανα!). Ίσως ήταν σε καμμιά αναβάθμιση ρυθμισμένη η συγκεκριμένη παράμετρος...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το είδα και σε μένα εξ ορισμού έχει τις ρυθμίσεις του Barbatos. Βέβαια έχω πλέον το 3dr και όχι το strad αλλά δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι όσον αφορά το συγκεκριμένο κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.