Μετάβαση στο περιεχόμενο

Strad 4m-Vk


mkalliou

Recommended Posts

Ναι, αυτό είναι! Τρέξτο με intelicad...

 

Η τελευταία προσφορά της 3DR, αν θυμάμαι καλά ήταν όσο έχει το συμβόλαιο υποστήριξης για το 2013 (245+85+ΦΠΑ) χωρίς Ευρωκώδικες. Καλύτερα όμως μιλήστε με την εταιρεία, μήπως δεν θυμάμαι κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά παίζει ανάλογα το τι είχες και το που θέλεις να το φτάσεις.

Εγώ από το STANDARD πηγαίνω στο Constraction+professional+kanepe (STREN+EC8-3) με 2000€ περίπου.

 

Νομίζω ότι το δοκίμασα και με inteliCAD... Αλλά δε το θυμάμαι.

Θα το βάλω πάλι σήμερα.

Δε θυμάμαι κιόλας άμα το 2009 είχε το 6.6 ή παλιότερη...

Θα ενημερώση.

 

Έχω πάντως win7 ultimate 32.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ένα εγχειρίδιο παραδειγμάτων που είχαν βγάλει από το 2008 (δυστυχώς από τότε δεν βγάλανε κάτι νεότερο). Εκεί μέσα έχει ένα παράδειγμα που φτιάχνει μία κλίμακα και χρησιμοποιεί το Δz για να αλλάξει το ύψος του κόμβου.

 

Γιάννη θα σου έστελνα το pdf αλλά επειδή είπες ότι το βρήκες δεν το έκανα. Αν δεν το έχεις μπορώ να στο στείλω.

 

Έχω πάρει το 3dr από τότε που χώρισε η εταιρία. Ισχύουν αυτά που ειπώθηκαν παραπάνω. Τρέχει πλέον και σε 64άρια και σε progecad αν δεν έχεις Autocad.

 

Επίσης έχουν βγει και ΕC2 και καν.επε (δεν τα έχω πάρει).

 

ΟΙ τιμές είναι όντως 245 + 85 εκτός αν έχεις και άλλα πρόσθετα οπότε ανεβαίνει. Λόγω κρίσης κάνουνε και ένα 15-20% έκπτωση αν θυμάμαι καλά.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Ναι Άκη, από 'κει το είδα (παράδειγμα 2). Τα έχω όλα...

 

Το κακό με αυτό το πρόγραμμα είναι ότι πρέπει να είσαι συνέχεια με τα manuals ανοιχτά και με το τηλέφωνο on-line...Ειδικά τώρα που πέφτει ένα στατικό το εξάμηνο....

Link to comment
Share on other sites

Με 2000ευρώ παίρνεις Cubus!!! Η προσφορά δεν παίζεται!!! Αν βάλλουν και ΚΑΝΕΠΕ δεν χρειάζεται τίποτε άλλο!!!

 

Προσωπικά πήρα ΡΑΦ και ησύχασε το κεφάλι μου με τα τερτίπια του STRAD.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με 2000 θα πάρεις το CUBUS.

+ κάποιο ποσό για ΚΑΝ.ΕΠΕ όταν μπει.

Η προσφορά είναι ελκυστική...

Η τελική επιλογή δύσκολη.

 

Και η προσφορά του ΡΑΦ είναι καλή...

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εκτός θέματος αλλά επειδή η πληροφορία είναι σημαντική για να την χάσουμε:

 

Τι cubus παίρνεις με 2000? Όλα?? Ή μόνο βασικό module statik-fagus? Μεταλλικά? Δυναμική ανάλυση? Προένταση? σχεδιαστικό πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη, αγοράζεις αυτό.

Μπορείς να μιλήσεις με την εταιρεία και να σου κάνουν μία επίδειξη του προγράμματος μέσω Teamviewer.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.