Μετάβαση στο περιεχόμενο

''Λαστίχωμα'' γηπέδων


Recommended Posts

Ψιλο-άσχετο αλλά για δείτε ότι υπάρχει περιθώριο στην κατρακύλα, σήμερα στις ειδήσεις είπαν πως γιατροί των νοσοκομείων έχουν συστήσει off-shore εταιρείες για να τσεπώνουν άφοβα τα φακελάκια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
ο Μάκης αν δεν έχει "ενδιαφέρον" το θέμα δεν κουνάει ρούπι....
Ο Μάκης αν δεν χτυπάει τον αντίπαλο καναλάρχη δεν κουνάει ρούπι.

Να μπουν και τα δύο στο Μάκης facts : http://www.makisfacts.com/Facts/Default.aspx

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα...

Μας λές ότι έχεις στην κατοχή σου τοπογραφικά και άλλα στοιχεία που τεκμηριώνουν υπόθεση καταπάτησης ιδιοκτησιών, παράτυπου αποχαρακτηρισμού απο δασαρχείο αρχαιολογία κλπ, μη νόμιμου χαρακτηρισμού ως οικοδομήσιμου και άλλα πολλά.

 

Και ζητάς κίνητρο "μη ηθικό" για να δημοσίευσεις λεπτομέρειες;

 

Κατ'αρχήν δεν ξέρω κατα πόσο αυτό που γράφεις συνάδει με τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ.

 

Και δεύτερον τι ακριβώς περιμένεις να κάνουμε; Να ξεκίνησουμε έρανο υπερ σου;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου achille

 

Αυτά που έγραψα τα έγραψα για 3 λόγους:

 

1.Για να δείξω ότι πολλές φορές γκρινιάζουμε για λαμογιές του κράτους ενώ οι ίδιοι είμαστε υπεύθυνοι για το ξεπούλημά του,στο παράδειγμά μου ο μηχανικός κ η τρελοπαρέα του.

2.Να δείξω στους νέους συναδέλφος πώς έκαναν λεφτά κάποιοι παλιοί συνάδελφοι,για να μην πιστεύουμε πάντα ό,τι ακούμε περί σκληρής δουλειάς κ να μην θεωρούμε τίποτα ως δεδομένο ότι ''δεν γίνεται''.

3.Να δημοσιεύεται πού κ πού συγκεκριμένες περιπτώσεις χρηματισμού Δ.Υ. και τί αποτελέσματα φέρνει αυτός ο χρηματισμός.

 

Κ για να απαντήσω στις αναζητήσεις σου:

πρώτον:αν δεν ήταν σύμφωνο το ποστ μου με τους κανόνες του φόρουμ θα είχε σβηστεί ή παρατηρηθεί.

δεύτερον:περιμένω από κάποιους συναδέλφους-πολύ λίγους- να ανοίξουν τα μάτια τους για το τί γίνεται στην πιάτσα.Εσύ προφανώς από το ύφος σου απέναντί μου,δεν συγκαταλλέγεσαι σε αυτούς-δηλαδή δεν έχω σκοπό να απευθυνθώ σε σένα,οπότε όχι,δεν είναι ο έρανος αυτό που περιμένω να κάνεις.Αν μπορείς κράτα από αυτά που λέω όσα θεωρείς χρήσιμα,αν δεν μπορείς τότε δεν πειράζει....

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι οι περιπτώσεις όπως αυτή που παρουσιάζει ο [email protected] να δημοσιοποιούνται στο φόρουμ, για πολλούς λόγους.

 

Από ηθικής πλευράς είναι καθήκον οποιουδήποτε από μας να φέρνει στο φως τέτοιες υποθέσεις διαφθοράς, έστω και σε ένα φόρουμ. Με το να κλείνουμε τα μάτια, απλά βοηθάμε να πολλαπλασιάζονται.

 

Αν δημιουργήσουμε μία θεματική όπου θα αρχίσουν να πληθαίνουν τέτοιου είδους περιπτώσεις, μπορεί (λέω μπορεί...) κάποια στιγμή να ανοίξει τα μάτια της και η τυφλή δικαιοσύνη και να παρέμβει αυτεπαγγέλτως.

 

Μη ξεχνάτε ότι το φόρουμ το διαβάζουν πολλοί και όχι μόνο μηχανικοί…

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.