Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Μενω στην κερκυρα σε γκαρσονιέρα (6μ πλάτος × 4μ μήκος × 4μ ύψος δηλαδή 96 κυβικα αν υπολόγισα σωστα) εχω μια μικρή ξυλοσομπα κάνει το σπιτι φούρνο 26 βαθμούς στο χαμηλό με παράθυρο ανοιχτό δεν παλεύεται η ζέστη αν κλείσεις παράθυρο! καίω από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ 8 με 10 ωρες για 4/5 μηνες 350 ευρώ σε ξυλα. έχω πρόβλημα με τον γείτονα για τον καπνό και δυστυχώς πρέπει να την καταργήσω... όπως καταλαβαίνετε σε 24 μετρα δεν μπορώ να βάλω αντλία θερμότητας καλοριφέρ κτλ. ποια είναι η επόμενη καλύτερη οικονομική επιλογή που έχω για θερμανση? ( με 22/23 βαθμούς είμαι πολύ ευχαριστημένος) 

 

Έγινε αλλαγή τίτλου για καλύτερη κατανόηση - akis73

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι, με έναν Jhal που κάποτε ήταν στο club TDM Hellas έχεις κάποια σχέση?

 

Παρατήρηση

ΟΦΦ Τόπικ.

Υπάρχουν και τα Προσωπικά Μηνύματα

Didonis

Edited by Didonis
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jhal said:

Μενω στην κερκυρα σε γκαρσονιέρα (6μ πλάτος × 4μ μήκος × 4μ ύψος δηλαδή 96 κυβικα αν υπολόγισα σωστα) εχω μια μικρή ξυλοσομπα κάνει το σπιτι φούρνο 26 βαθμούς στο χαμηλό με παράθυρο ανοιχτό δεν παλεύεται η ζέστη αν κλείσεις παράθυρο! καίω από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ 8 με 10 ωρες για 4/5 μηνες 350 ευρώ σε ξυλα. έχω πρόβλημα με τον γείτονα για τον καπνό και δυστυχώς πρέπει να την καταργήσω... όπως καταλαβαίνετε σε 24 μετρα δεν μπορώ να βάλω αντλία θερμότητας καλοριφέρ κτλ. ποια είναι η επόμενη καλύτερη οικονομική επιλογή που έχω για θερμανση? ( με 22/23 βαθμούς είμαι πολύ ευχαριστημένος) 

 

Έγινε αλλαγή τίτλου για καλύτερη κατανόηση - akis73

Εγώ στη γκαρσονιέρα της μητέρας μου που μεινει μόνη της έχω βάλει ένα daikin Inverter 9αρι και είναι σούπερ. Περιοχή Θεσπρωτίας (γείτονες είμαστε ) δηλ κλιματολογικές συνθήκες παρόμοιες με την Κέρκυρα .

Και μια επιβεβαίωση: σίγουρα το ύψος του σπιτιού σου είναι 4μετρα;;;

Edited by kotor9
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, jhal said:

Ειδες διάφορα στην δεη μεγαλη? 

Είναι πολύ καλά μονωμένο και με καλά κουφώματα οπότε να σου πω δεν καίει πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Να δεις στα τεχνικά χαρακτηριστικά της σόμπας επιτρέπεται η όδευση της καμινάδας στην οροφή του σπιτιού σου. Εννοώ ως συνολικό μήκος.

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην κάνεις το λάθος και πάρεις κάνα ηλεκτρικό θερμαντικό σώμα ή ηλεκτρική σόμπα . Δώσε κάτι παραπάνω και πάρε κλιματιστικό. Η ηλεκτρική σόμπα θα καίει τουλάχιστον το διπλό από ένα καλό κλιματιστικο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.