Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατικό πρόγραμμα και εξαγώμενα σχέδια


maximos75

Recommended Posts

Καλημέρα συνάδελφοι. Ποιό κατα τη γνώμη σας απο τα στατικά προγράμματα που κυκλοφορούν στην αγορά παράγει μέχρι στιγμής την καλύτερη ποιότητα σχεδιών - ξυλοτύπων (ας περιοριστούμε στο μπετόν) και δεν απαιτεί μεγάλες επεμβάσεις σε αυτά ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα maximos75,

 

Eπειδή φαντάζομαι ο καθένας από εμάς χρησιμοποιεί ένα -κατά-μέσο-όρο- πρόγραμμα στατικής επίλυσης, μάλλον το topic θα περιοριστεί σε απόψεις επ' αυτών.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το STEREOSTATIKA και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Σαν χρήστης του Fespa, για να τα φέρω στα μέτρα μου και στη δική μου αισθητική, τα δουλεύω κάμποσο.

Έχω δει όμως και σχέδια άλλων συναδέλφων χρηστών του Fespa που τα "πετάνε" όπως τα βγάζει το πρόγραμμα.

"Περί ορέξεως" που λέμε.................

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω με FESPA αλλά έχω πάρει σχέδια από next και multisoft για να τα παρουσιάσω μαζί με μελέτες μου και για να φτάσουν τελικά στα δικά μου μέτρα, έφαγα αρκετή ώρα, είτε ήταν από FESPA είτε από τα άλλα.

Δηλαδή συμφωνώ ΠΛΗΡΩΣ με τον ilias

Link to comment
Share on other sites

ας ειμαστε ρεαλιστές, όποιος δεν φάει κάμποσες (ως πολλές) ώρες για να φτιάξει σχέδια τα οποία να έχουν αξιοπρεπή εμφάνιση και ποιότητα (εμφανισιακή, όχι αποτελεσμάτων) ειναι μονο αυτός που κάνει στατικά με το μέτρο.

Link to comment
Share on other sites

Το ποιό ακριβό εξ αυτών είναι το Fespa εάν δεν κάνω λάθος το οποίο διαθέτει πολλά modules σε σχέση με τα υπόλοιπα που είναι πιο συμπαγή.

Link to comment
Share on other sites

Το Φεσπα εντος του προγραμματος εχει εργαλεια για τη βελτιωση των σχεδιων..Αν εχεις και το module CAD organiser βγαζει πολυ καλα αρχει dxf οποτε στο Αutocad τα κανεις οτι θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.