Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που ΔΕΝ αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

 

Ζητάμε προσφορές είτε αυτοπροσώπως είτε με το κανονικό ταχυδρομείο .Στις προσφορές πρέπει απαραίτητα να αναγράφεται το όνομα μας,α/α προσφοράς(κωδικός που αντιστοιχεί στο ονομά μας),γνήσια υπογραφή και σφραγίδα του προμηθευτή όπου θα αναφέρεται το ΑΦΜ η επωνυμία όπως και η φορολογική περιφέρεια που αντιστοιχεί σ' αυτόν.

 

Σύμφωνα με αυτο προσφορές μεσω email απαγορεύονται.

 

Σχόλιο δικό μου.Αν απο το ΕΣΠΑ σας πούν κάτι διαφορετικό εσείς επιλέξτε το πιο ασφαλή τρόπο που είναι με σφραγίδα και υπογραφή.

 

 

panos74 μαλλον το πλαισιο θα κανει λάθος,η προκήρυξη λέει για ελάχιστο προυπολογισμού 5000 για κάτω πενταετίας και 8000 για άνω πενταετίας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δηλαδή αν κάποιος θελήσει να πάρει μικρότερη επιδότηση δεν του το επιτρέπει!!!!!!!!!!!!!

 

όχι ρε μεγαλε... θα πάρεις ντε και καλά το ποσό που θέλουμε εμείς... έτσι μας λένε...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με επίσημες πληροφορίες απο το ΕΣΠΑ μετα την κατάθεση της πρότασης ηλεκτρονικά,αναμένουμε την έγκριση απο το ΥΠΟΙΟ ταχυδρομικά με συστημένο,και έπειτα καταθέτουμε τον έντυπο φάκελο με το "έντυπο υποβολής",την "αίτηση" και τα απαραίτητα δικαιολογητικά στη τράπεζα.

 

Ας επιβεβαιωθεί αυτό και απο άλλους τηλεφωνικά στο ΕΣΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

1.αν κοιταξετε στο αντυπο της εφοριας μετα την ενημερωση των ΚΑΔ,θα διαπιστωσετε οτι θεωρειται μεταβολη.

 

συνεπως στην ημερομηνια τρεχουσας εναρξης ολοι θα βαλουμε αυτη την ημερομηνια που αναγραφεται στο εντυπο?

 

2.μαζι με το pc θα βαλετε και οθονη,πολυμπριζα,ups ή ξεχωριστα το καθενα?

Link to comment
Share on other sites

1.ναι αν ειναι μεταβολη

2.στην ιδια προσφορα αλλα δεν μπορω να βρω σε ποιο ποστ το επιβεβαιωσε με mail καποιος επισημα

 

1.φανταζομαι κι εσυ δλδ αυτο δηλώσες ως ημερομηνια τρεχουσας εναρξης αφου την ενημερωση των παλιων ΚΑΔ στους νεους την καναμε ΟΛΟΙ.

καποιος αλλος να το επιβεβαιωσει?

 

2.στην ιδια προσφορα ναι.οπως και προγραμματα μπορουμε στην ιδια προσφορα.

 

το θεμα ειναι στο προγραμμα θα τα βαλουμε ως ξεχωριστη δαπανη?

Link to comment
Share on other sites

sundance για τα 1,2

 

1.Εγω ως τρεχουσα έβαλα μια πριν 1/1/09 για την οποια ενημερωθηκα απο το λογιστη.Δεν γνωριζω αν αυτο αφορά την αντιστοιχηση ΚΑΔ.θα το ελεγξω.

 

edit οχι πριν μετα 1/1/09

 

αυτο για το καδ,και τη μεταβολη στο λεω απο αυτο

"""16. Τι σημαίνει ημερομηνία τρέχουσας έναρξης;

Στο πεδίο “Ημ/νία τρέχουσας έναρξης” συμπληρώνεται η ακριβής ημερομηνία τελευταίας (τρέχουσας) έναρξης δραστηριότητας για την άσκηση του συγκεκριμένου επαγγέλματος σε περίπτωση επανέναρξης/ μεταβολής/ επέκτασης. Σε κάθε άλλη περίπτωση συμπληρώνεται η ημερομηνία πρώτης έναρξης."""

Είναι απο το faq του εσπα που έδωσε ο συνάδελφος mallias στο νήμα του οδηγου που έχουμε φτιαξει εμεις

 

2.ναι,δαπανη ανα προσφορα νομιζω αλλα ψαχνω να βρω το ποστ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Πηγα στο πλαισιο προχθες πηρα προσφορες για διαφορα πραγματα και σημερα που πηγα να παρω μια συμπληρωματικη μου ειπαν οτι αυτη που ειχαν δωσει δεν ισχυει και να τους δωσω ενα τηλεφωνο να με παρουν γιατι αυτοι θα τα αναλαβουν ολα προσφορες και διαδικαστικα.

Οταν τους ειπα οτι θελω να καταθεσω εγω την αιτηση μου ειπαν παλι οτι δεν ξερουν αυτοι τιποτα και οτι υπαρχει πλεον ενα τμημα στο πλαισιο που τα αναλαμβανει ολα.

Κατι γινεται η μου φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως εχω μάθει για τις εταιρειες που αναλαμβανουν το φακελο οτι για να το κανουν δεν παιρνουν τιποτα,αλλα αμα επιτυχεις τους σκας ενα χιλιαρικο,μηπως ισχυει αυτο και για το πλαισιο; ,τι θα γινει αμα επιτυχεις να τους ρωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.