Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που ΔΕΝ αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 224
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και απο διπλα ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. (ή κενο?)

 

Eγω,επειδη το ζητησα,μου ειπανε οτι δεν θα κανουν αναφορα σε ημερομηνια ληξης,και δεν κανανε στη συνταξη της

 

Αναφερω το θεμα της προσφορας γιατι οταν δεν το ζητησα μου στειλανε μια με ληξη 30/9,και χρειαστηκε να ξαναπαρω....με 30/9 τι νοημα θα ειχε...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη , δηλαδή σε προσφορές που πήρατε με υπολογιστές σας δίνουν και ημερομηνία λήξης (εννοώ για μήνα και πάνω)?

Γιατί το βλέπω λίγο δύσκολο με τα σκαμπανεβάσματα στις τιμές (ειδικά στους υπολογιστές) π.χ. από Πλαίσιο πήρε κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εκτίμηση για τις διαμέσους όλων των επαγγελματιών :

 

ΔΦΕΑ: διάμεσος καθαρού φορολογητέου εισοδήματος από ατομικό επάγγελμα

 

ΔΑΕΑ: διάμεσος ακαθάριστου εισοδήματος από ατομικό επάγγελμα

 

 

.....? Πως θα τις βρούμε ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρησουμε οτι πολλοι πανω απο 5ετια θα κοπουν λογω εισοδηματος, τοτε οι περισσοτεροι στο προγραμμα θα ειναι κατω 5ετιας, οπου θα παιζουν και μικροτερα εισοδηματα.

Πιστευω οτι ο διαμεσος θα βγει καπου στα 15000 - 20000 ευρω.

Αν και τον βλεπω πιο κατω στο τελος...!!!

Link to comment
Share on other sites

frightnight,οι προσφορες τελικα μπορουν να ειναι και σε ηλεκτρονικη μορφη ή μονο πρωτοτυπες με υπογραφη κλπ?

Link to comment
Share on other sites

sundance μπορουνε αρκει να τις εκτυπωσεις ,για τον εντυπο φακελο που θα δωσεις στη τραπεζα

το απαραιτητο ειναι να υπαρχει το ονομα σου που θα συνδεεται με το α/α της προσφορας

 

φροντισε επισης να ξερεις τηλεφωνικως το αφμ και την επωνυμια του προμηθευτη γιατι αυτο ειναι απαραιτητο για τη φορμα υποβολης(δεν ολοκληρωνεται ο ελεγχος ορθοτητας αλλιως)

Link to comment
Share on other sites

1) παιδια αν ζητήσω και λαπτοπ και pc πάει πολύ/ μπορει να έχω πρόβλημα κατα την αξιολόγηση?

 

2) 5000 το ελάχιστο είναι χωρίς ΦΠΑ, 4000 δικά τους και 1000 δικά μου? δηλαδή τα προιοντα που θα δηλώσω θα πρέπει να έχουν αξία χωρις ΦΠΑ τουλάχιστον 5000???

 

3) η κατάθεση των προσφορών στη τράπεζα γίνεται μόνο αν αξιολογηθεί θετική η προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.