Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που ΔΕΝ αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

Δικαιολογητικά στην τράπεζα πας μόνο αν είναι θετική η αξιολόγηση και σε κάποιο έγγραφο αναφέρονται ποια είναι (φορολογική και ασφαλιστική ενημερώτητα κτλ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οι προσφορές κανονικα δεν πρεπει να ισχυουν για μερικους μήνες? υπάρχει περίπτωση εταιρεία να δωσει τετοιες προσφορές? αν αλλάξει η τιμή μέχρι την αξιολόγηση?

Link to comment
Share on other sites

Για εξοπλισμό Η/Υ δεν πιστεύω να δώσουν για τέτοιο διάστημα. Τι να πω ???

Για ειδικό λογισμικό κάτι γίνεται (εγώ πήρα μια που ισχύει για δίμηνο).

Link to comment
Share on other sites

1. Τίθεται ένα χρονικό όριο (νομίζω 1-1-2006) για την έναρξη επαγγέλματος, δηλαδή αυτό που έχει κάνει έναρξη πριν από αυτή την ημερομηνία έχει "κονομίσει" τόσο πολύ που εμπίπτει στο 20% της επιδότησης?

 

αυτό που το λέει ρε παιδιά? αφού είναι κάτω της πενταετίας.:confused:

Link to comment
Share on other sites

εχω τις εξης ερωτησεις σχετικα με την φορμα:

 

1) Πίνακας 2. Βασικά Στοιχεία Δικαιούχου της Επένδυσης

εκει που λεεί Επωνυμο 1

επωνυμο 2

τι βάζουμε? (έχω εδρα το σπίτι) βαζω και στα 2 το ονοματεπονυμό μου ή μονο στο 1ο?

 

2) Ημερομηνία τρέχουσας έναρξης , Ημερομηνία πρώτης έναρξης

μια έναρξη εχω κάνει. και στα 2 βάζω την ίδια ημερομηνία?

 

3) Τοποθεσία (μένω θεσσαλονίκη στη Κ.Τουμπα (δεν ειναι δημος). όπου εχω και την εδρα)

τοποθεσία θα βάλω Κ.Τούμπα?

 

4) στο μενου αριστερά Επενδύσεις - De Minimis [3]

δεν εχω τετοιο πραγμα. το αφηνω κενο?

 

5) στο μενου αριστερά Θέσεις Απασχόλησης [4]

δεν εχω προσωπικο. το αφήνω κενο η βαζω εμένα

 

6) στο μενου αριστερά Σύντομη Περιγραφή της Επένδυσης

τι πρέπει να γράψω. έκθεση? π.χ τι χρειάζομαι και γιατι?

 

7) στο μενου αριστερά Ανάλυση Δαπανών [7]

α) Τεχνικά Χαρακτηριστικά π.χ για υπολογιστή γράφω αναλυτικά τα μηχανήματα που περιέχει? Για λογισμικό τι γράφω?

β) Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση

τι γράφουμε εδω?

 

ευχαριστω προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μια επίσκεψη που έκανα στην τράπεζα , ρώτησα το παλικάρι που είναι υπεύθυνος για τον τρόπο καταγραφής στην αίτηση των προσφορών. Τελικά δεν καταλήξαμε κάπου σίγουρα, αλλά κατάλαβα ότι θα πρέπει να αανφερθούν όλος ο εξοπλισμός ξεχωριστά ένας ένας άσχετα αν θα υπάρχει προσφορά για 4 κομμάτια μαζί. Δηλαδή έχω μια προσφορά για ένα εκτυπωτή , ένα plotter , 2 ups κτλ. τα γράφω ένα ένα αλλά στο κουτάκι που γράφεις τον αριθμό της προσφοράς αναφέρω την ίδια (π.χ. αριθμός 2) για κάθε κομμάτι.

Πάντως θέλει ανάλυση σε αυτό το κομμάτι και όποιος έχει πληροφορίες καλό να τις μοιραστει με τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση..

 

Στο pdf "Εγχειρίδιο Υποβολής Ηλεκτρονικής Πρότασης για την Eνίσχυση ελευθέρων επαγγελματιών στο πλαίσιο των Περιφερειακών Επιχειρησιακών Προγραμμάτων"

 

σ. 5 γράφει...

 

" 3. Ανάκτηση ηλεκτρονικού αρχείου υποβολής

Σημαντικές πληροφορίες για τη συμπλήρωση του αρχείου.

Για την υποβολή της πρότασης ο χρήστης πρέπει να αναζητήσει στην επίσημη ιστοσελίδα της δράσης www.ependyseis.gr την offline φόρμα υποβολής για τη δράση και να την αποθηκεύσει τοπικά στον υπολογιστή του.

Για να είναι επεξεργάσιμη η φόρμα υποβολής θα πρέπει το συμπιεσμένο αρχείο να αποθηκευτεί στον υπολογιστή και να αποσυμπιεστεί (unzip) πρώτα. Εν συνεχεία είναι απαραίτητο να γίνει εξαγωγή (extract) από το συμπιεσμένο αρχείο (.zip) προκειμένου να μπορεί να λειτουργεί σωστά το αρχείο και να αποθηκεύει τα δεδομένα που εισάγονται σ’ αυτό.

Το αρχείο που θα εξαχθεί θα είναι μορφής ΧΧΧ.hta και είναι το αρχείο που θα συμπληρώσει ο χρήστης. "

 

 

Πως αποθηκεύεται αυτό ρε παιδιά??Βρίσκω το offline αλλά δεν γράφει κάτι για αποθήκευση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάνα πρόβλημα. Κάνεις extract το αρχείο π.χ. πάνω στο desktop και μετά έχεις ένα αρχείο της μορφής που αναφέρει : χχχ.hta . Το τρέχεις κανονικά , επεξεργάζεσαι κανονικά την φόρμα και μπορείς να σώσεις ότι έχεις κάνει μέχρι στιγμής . Όταν τελειώσουμε κάνουμε ένα τελευταίο save και αποστέλλουμε το αρχείο μέσω Internet.

Link to comment
Share on other sites

Το hta ειναι το ιδιο το "Elep_v1_1_090831" δηλαδη ειναι "Elep_v1_1_090831.hta",εσυ αν ολοκληρωθει ο ελεγχος ορθοτητας κανεις "εξαγωγη δεδομενων" και εχεις τοτε στον ιδιο φακελο ενα xml το οποιο αυτο υποβαλλεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.