Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

τελευταία προθεσμία ειναι η δευτέρα 30-11-2009?αν υποβάλω την αιτηση δευτέρα μεσημέρι ειμαι οκ?

 

Τελευταία προθεσμία απότι γράφει στο http://www.ependyseis.gr είναι 18-12-09 με ώρα λήξης 14:00. Τσεκάρετε το pdf που έχουν προσαρτημένο για περισσότερες λεπτομέρειες

http://www.ependyseis.gr/sub/epag/files/parataseis.pdf

Link to comment
Share on other sites

jimis9497 αυτο που λές δεν αφορά τις μικρές και πολύ μικρές επιχειρήσεις?

για τους επιστήμονες ελευθ επαγγελματίες έχω την εντύπωση ότι είναι η 30-11-2009

Link to comment
Share on other sites

Στην τρέχουσα ημερομηνία τι βάλατε.Μιλάω για την περίπτωση που κάποιος έκανε έναρξη με τους ΚΑΔ του 2007 και στη συνέχεια και έκανε πρίν λίγο καιρό αντιστοίχηση.Η βεβαίωση που πήραμε από την εφορία αναφέρει: ΥΠΕΒΑΛΕ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΜΕ ΑΙΤΙΑ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ: ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗΣΗ ΚΑΔ με ΗΜ/ΝΙΑ ΜΕΤΑΒΟΛΗΣ ΕΠΙΧ. :01/12/2008.

Βάλατε την ημερομηνία έναρξης και σε αυτό το πεδίο, από τη στιγμή που δεν έγινε διακοπή επαγγέλματος?

Θεωρήσατε την αντιστοίχηση μεταβολή και βάλατε την 01/12/2008.

Ή βάλατε την ημερομηνία που πήγατε και κάνατε αντιστοίχηση στην εφορία.

 

Είναι λίγο συγκεχυμένα τα πράγματα και αν μπορεί κάποιος να τοποθετηθεί υπέυθυνα θα το εκτιμούσα πολύ.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως υπέβαλα την πρόταση-οπότε δεν το ξαναψάχνω μην έχω κάνει κανένα λάθος-ο αριθμ που πήρα πλησιάζει το 18000-μέχρι αυριο που λήγει θα εχει πάει στο 20000

-καλή επιτυχία σε όλους-βέβαια 60000000/4000=15000 ,αρα 5000 θα μείνουν απέξω-κακώς πολύ κακώς να βάλουν στο πρόγραμμα άλλα 20-30000 και να δώσουν σε όλο τον κόσμο.Εδώ πρόκειται για παραγωγικές επενδύσεις-να περιορίσουν τα λαμόγια και τα λεφτά θα φτάσουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τί γράφουμε στο Πεδίο Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση

γιατι δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα .

 

Εγώ θέλω να αγοράσω ένα όργανο της Leica . Μπορει κάποιος να με βοηθήσει????

 

Ευχαριστώ πολύυυυυ

Link to comment
Share on other sites

@omek07

 

Καλώς όρισες.Λοιπόν νομίζω ότι θα πρέπει να περιγράψεις με ποιο τρόπο αυτό που αναφέρεις θα συμβάλει θετικά στους στόχους της επένδυσης που έχεις αναφέρει..Δηλαδή το αυτονόητο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως υπέβαλα την πρόταση-οπότε δεν το ξαναψάχνω μην έχω κάνει κανένα λάθος-ο αριθμ που πήρα πλησιάζει το 18000-μέχρι αυριο που λήγει θα εχει πάει στο 20000

-καλή επιτυχία σε όλους-βέβαια 60000000/4000=15000 ,αρα 5000 θα μείνουν απέξω-κακώς πολύ κακώς να βάλουν στο πρόγραμμα άλλα 20-30000 και να δώσουν σε όλο τον κόσμο.Εδώ πρόκειται για παραγωγικές επενδύσεις-να περιορίσουν τα λαμόγια και τα λεφτά θα φτάσουν

 

70.000.000/8.000=8.750, άρα μπορεί να μείνουν εκτός 12.500 υποψήφιοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.