Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Συνάδελφοι διαβάζω τα σχόλιά σας και δε μπορώ να καταλάβω κατι.

 

Γιατί λέτε ότι το 1/3 με 1/5 θα επιδοτηθεί μόνο?

Αν δεν κάνω λάθος έχουμε περίπου 25000 αιτήσεις.

Με μία μέση χρηματοδότηση των 10000€ ανά αίτηση φτάνουμε το ποσό των 250,000,000 που είναι η επιδότηση.

 

Γιατί να επιδοτηθεί μόνο το 1/5?

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ πολύ όλους σας και το συνάδελφο frightnight για την πολύτιμη βοήθεια που πήρα από αυτό τον μίτο.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι διαβάζω τα σχόλιά σας και δε μπορώ να καταλάβω κατι.

 

Με μία μέση χρηματοδότηση των 10000€ ανά αίτηση φτάνουμε το ποσό των 250,000,000 που είναι η επιδότηση.

 

Γιατί να επιδοτηθεί μόνο το 1/5?

 

Υ.Γ. Ευχαριστώ πολύ όλους σας και το συνάδελφο frightnight για την πολύτιμη βοήθεια που πήρα από αυτό τον μίτο.

 

Έχεις μείνει πίσω το πήγαν στις 70.000Ε για να μπαλώσουν κάποια κενά.

Και εκεί μαγειρέματα? Μα πρόσφατα δεν βγήκε ο Πακωνσταντίνου σα βρεγμένη γάτα και κατηγορύσε τη ΝΔ που μαγείρευε τα νούμερα στους Ευρωπαίους?

Τελικά τα παιχνίδι ΔΕΝ Game Over?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ συνάδελφοι. Έχω πράγματι μείνει πίσω.

Όπως εύστοχα παρατήρησε κάποιος φίλος στο τέλος θα μας δώσουν λεφτά για καφέδες στο γραφείο.

Αδίκως μπήκα σε τόσο κόπο τελικά μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παραδοχες : 70,000,000 ευρω και 25,000 αιτησεις

 

2 επιλογες !

 

'Α : 70,000,000 Ε / 25,000 = 2,800 Ε / ατομο

 

'Β : 70,000,000 Ε / 10,000 Ε = 7,000 ατομα απο τα 25,000 = 28% = περιπου 1 στους 4 !

 

Ευγε !

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει συζητηθεί ξανά, αλλά σε ένα τόσο μεγάλο θέμα...

Μπορούμε τώρα πλέον να κάνουμε την όποια μεταβολή ή να προσθέσουμε νέες δραστηριότητες ΚΑΔ που μας είναι απαραίτητες στο επάγγελμα του μηχανικού?

Link to comment
Share on other sites

νομίζω λάθος το μετράτε. άλλο η επιχορήγηση και άλλο η ενίσχυση από το ΕΣΠΑ.

επίσης ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΣ δεν έχουν όλοι οι επιστήμονες τον ίδιο προϋπολογισμό επιχορήγησης

κοινώς...ντεν είμαστε όλοι μηχανικοί,καρντιά μου..

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Δύο γιατροί να μπούνε να σου 10 μηχανικοί έξω μονομιάς.

Ξύπνα Παπακωνσταντίνου και άσε κατα μέρος την κλάψα για greek statistics και the Game is Over που σου λένε.

-Αλήθεια τους έχει ρωτήσει κανείς για ποιό λόγο μείωσαν το ποσό από τισ 250 εκατομ στα 70 εκατομ;

-Και πώς αυτό θα το δικαιολογήσουν στην ευρωπαϊκή ένωση?

 

Παρακαλώ να απαντήσει όποιος γνωρίζει κάτι, διαφορετικά να το ψάξουμε από όποιο πόστο μπορεί ο κάθε ένας γιατί το θέμα είναι σοβαρό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.