Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έχω μια απορία


shelby

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ένας που κάνει πρακτική στην αγορά επιτρέπεται να δουλεύει Σάββατο γιατί στο βιβλίο της πρακτικής δεν λέει για Σάββατο.

 

Κάποιος που κάνει πρακτική κανονικά εργάζεται εξάωρο - πενθήμερο. Αυτό λέει ο νόμος για την πρακτική. Άσχετα βέβαια που οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, εργαζόμαστε σαν να έχουμε το χαρτί στο χέρι. Στην πρακτική μου δούλευα οκτώ με έξι τις καθημερινές και οκτώ με δύομιση τα σάββατα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι επικρατεί έξω αλλά απλώς μου έδωσες την εντύπωση ότι πιάνομαι κορόιδο. Ξέρω και για τους μήνες που δεν πληρώνεσαι και για τα ένσημα που δεν σου τα βάζουν και για άλλα πολλά.

 

 

Αν ολους αυτους τους θεωρεις κοροιδα και οτι ενω εχουν εναλλακτικη καθονται και τα υπομενουν τοτε... Εγω δυστυχως δεν τους θεωρω..

Link to comment
Share on other sites

Αν ολους αυτους τους θεωρεις κοροιδα και οτι ενω εχουν εναλλακτικη καθονται και τα υπομενουν τοτε... Εγω δυστυχως δεν τους θεωρω..

 

Ποιός σου έδωσε την εντύπωση ότι εγώ τους θεωρώ κορόιδα. Και μάλιστα σε πληροφορώ ότι ο φίλος μου δουλεύει εργοτάξιο από 6 το πρωί μέχρι 8 το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το #8..

Εσυ εκανες πρωτος αναφορα σε κοροιδα.. Οχι εγω..

 

Εσύ όμως μίλησες για υπερωρίες που δεν πληρώνονται και μου έδωσες την εντύπωση ότι πιάνομαι κορόιδο. Έπρεπε να πεις έτσι είναι έξω και τελείωνε η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Αρα θεωρεις οσους δουλευουν υπερωριες και δεν πληρωνονται κοροιδα..

Τελος παντων δε θα το συνεχισω γιατι δε βγαζει καπου αυτη η κουβεντα..

Link to comment
Share on other sites

Αρα θεωρεις οσους δουλευουν υπερωριες και δεν πληρωνονται κοροιδα..

 

Αφελης απορία: Δεν είναι; Όποιος δουλεύει τσάμπα δεν είναι κορόιδο; Εκτός βέβαια της περίπτωσης που αποβλέπει κάπου αλλού, ή η αμοιβή του είναι τόση ώστε να καλύπτει την "αβαρία" των υπερωριών όταν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπο τις συνθηκες που επικρατουν σημερα στη χωρα, δυστυχως εχει καταντησει κατεστημενο.. Οποτε ναι μεν θα μπορουσες να το πεις και ετσι, αλλα η πραγματικοτητα το οδηγει να ειναι "αναγκαιο κακο".

 

Ας μην το συνεχισουμε ομως αυτο το τροπαριο γιατι δεν νομιζω οτι θα βγει και κανενα συνταρακτικο συμπερασμα που δεν γνωριζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.