Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πώς παίρνει κανείς δουλειές;


Julius Caesar

Recommended Posts

Οσο περισσότερο το ρίχνεις στην διασκέδαση, ποτα φαγητά, παρτυ κτλ... τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να γνωρίσεις πελάτες και περνας και καλύτερα.

Πολλοι ασχολούνται μονο με p.r και μετα μοιραζουν τις δουλεέις και τα πανε περίφημα!

 

Palex, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

 

Μιας και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον συνάδελφο, μάλλον, πρέπει να πάρω ένα καταναλωτικό (μπουζουκοδάνειο) για να το ρίξω έξω και να βρώ πελάτες :idea:.

Πρέπει να κερνάω κιόλας;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έχω πει πάρα πολλές φορές κ το ξαναλέω:τις δουλειές τις παίρνεις με τη γλώσσα σου,είτε μιλώντας ή γλείφοντας.....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Aντε για πολιτικούς μηχανικούς το κάνεις, οι μηχανολόγοι όμως τι κάνουν ρε παιδιά?Σε ποιον να τρέξουν?

 

οι μηχανολογοι να πανε να βρουν αρχιτεκτονες ή πολιτικους, δηλαδη αυτους που βρισκονται με αδειες στα χερια, και να ψαρεψουν απο εκει. Απλο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα λεφτά στον τομέα των μηχανολόγων δεν είναι σε μελέτες θέρμανσης κτλ σε οικοδομές αλλά σε θέματα που έχουν σχέση με την ενέργεια ή τις βιομηχανικές εγκαταστάσεις, και αν δεν κάνω λάθος εκεί είναι άλλες οι ασχολίες αρχιτεκτόνων και πολιτικών μηχανικών :)Περισσότερο ρητορική ήταν η ερώτηση :)

Link to comment
Share on other sites

...σε θέματα που έχουν σχέση με την ενέργεια ή τις βιομηχανικές εγκαταστάσεις,...

 

Καλά θα ήταν (εμείς οι μηχανολόγοι) να τρώγαμε αυγά με μπέικον, αν είχαμε αυγά αλλά δυστυχώς δεν έχουμε μπέικον... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι δεν είναι και τόσο χάλια τα πράγματα στην αγορά όπως τα ακουω απο tv κτλ πάντως. Όσο καιρό δούλεψα σε εργοτάξια είδα ότι κυριως είναι θέμα γνωριμιών, στην ουσία όπως είπε και ο φίλος zavi "τις δουλειές τις παίρνεις με τη γλώσσα σου,είτε μιλώντας ή γλείφοντας"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά νομίζω ότι δεν είναι και τόσο χάλια τα πράγματα στην αγορά όπως τα ακουω απο tv κτλ πάντως. Όσο καιρό δούλεψα σε εργοτάξια είδα ότι κυριως είναι θέμα γνωριμιών, στην ουσία όπως είπε και ο φίλος zavi "τις δουλειές τις παίρνεις με τη γλώσσα σου,είτε μιλώντας ή γλείφοντας"

 

 

Αντιθέτως εγώ πιστεύω ότι τα πράγματα είναι άσχημα. Από δυο φιλικά μας ζευγάρια, οι άντρες πρόσφατα έχασαν τις δουλειές τους.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πάρω ένα καταναλωτικό (μπουζουκοδάνειο) για να το ρίξω έξω και να βρώ πελάτες :idea:.

Πρέπει να κερνάω κιόλας;

 

Mη ξεχάσεις να συμμετεχεις ενεργά και στον λουλουδοπόλεμο! Οσο περισσότερες γαρδένιες πετας τόσο το καλύτερο! :smile:

edit: αυτα μπορούμε να τα περνάμε στο βιβλίο εσόδων-εξόδων? γιατι αμα καταργηθεί το εξωλογιστικό την έχουμε άσχημα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.