Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προδιαγραφές τοπογραφικών διαγραμμάτων


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα ήταν ευχής έργο να γίνει αυτό. τότε να δεις 2 2 θα τα παιρνουν τα gps οι πολιτικοί!! :smile: :-)

 

φιλικά(με προβοκατόρικη διάθεση)

 

απλά είμαι επιφυλακτικός για το κατα πόσο θα βελτιωθούν τα πράγματα αν πρώτα εμείς δεν εκτιμήσουμε την εργασία που κάνουμε...

 

και γίνει πιο αυστηρό το νομοθετικό πλαίσιο βεβαίως βεβαίως

Link to comment
Share on other sites

ταπεινή μου άποψη και συνυπογράφοντας απόλυτα τη γνώμη του Napoleon και Θεοχάρη και ζώντας στην επαρχία όπου συναναστρέφομαι με όλη την "φάρα" των μηχανικών και των "μηχανικών" είναι πως μία τέτοια κίνηση παρά τις αναμφισβήτητες ΣΩΣΤΕΣ προοπτικές αν δεν έχει την κατάλληλη θεσμική υποστήριξη (από άποψη επαγγελματικών δικαιωμάτων), γέρνει το καράβι μονόπαντα και σύντομα θα βρεθούμε να τσαλαβουτάμε στο νερό...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολα με μια εγκύκλιο (θεωρώ εγώ) που θα απευθύνεται στα μέλη των συμβολαιογραφικών συλλόγων, που να λέει ότι πρέπει στα απαραίτητα δικαιολογητικά να υπάρχει και η απόδειξη του συνταξαντος το τοπογραφικό διάγραμμα, όπως τώρα ζητείται η απόδειξη πληρωμής ΤΑΠ και διάφορες άλλες αποδείξεις πληρωμής.

 

Γιατί να μην συντάξουμε εμείς ένα κείμενο προς τους συλλόγους των συμβολαιογράφων και να το στείλουμε επίσημα ως forum αλλά και ονομαστικά ο καθένας χωριστά;

Link to comment
Share on other sites

kasvan : Εχω και εγω τις ιδιες επιφυλάξεις.

 

GRTOPO : Εισαι πολύ αισιόδοξος . Μακάρι να εχεις δίκιο .Τι εχουμε δει μεχρι σημερα απο το ΤΕΕ εκτός απο ανακοινώσεις στο Δελτίο , οτι εστειλε την τάδε επιστολή στον υπουργό , χωρίς αποτελεσμα βέβαια. Οι εκλογές αναβλήθηκαν , με το προσχημα της επερχόμενης αλλαγης κυβερνησης , ώστε η φάρα που λυμαίνεται το ΤΕΕ να συνεχίσει για μερικούς μήνες ακόμα. Τωρα μας ρίχνουν το δόλωμα.

 

GiorgosKal : Οι συμβολαιογράφοι δεν καταλαβαίνουν απο επιστολές μηχανικών αλλά μονον απο νομοθεσία που ειναι υποχεωμένοι να εφαρμόσουνε. Οι δικηγόροι κατάφεραν να πληρώνονται για παράσταση χωρίς να παρίστανται.

 

Ας καταφέρουν κατι καποτε το ΤΕΕ και ο ΠΣΔΑΤΜ και εδω ειμαστε να τους το αναγνωρίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

maik Δεν είμαι φανατικός των συλλόγων (εκτός απο μια κίνηση - θα δούμε που θα καταλήξει...) Ο GRTOPO είπε κάτι για εγύκλιο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.