Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο φόρουμ www.eMichanikos.gr - από μηχανικούς, για μηχανικούς


Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα συνάδελφε αλλα νομίζω είναι δικαίωμα μας να μάθουμε τις απαντήσεις στα συγκεκριμένα ερωτήματα που θέτω στο

http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=121389&postcount=38

 

Είναι τόσο δύσκολο να δωθεί μια ΞΕΚΑΘΑΡΗ απάντηση σε αυτά που ρωτάω , για εμένα προσωπικά και την συμμετοχή μου οπουδήποτε τα παραπάνω είναι ΠΟΛΥ σημαντικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

αν και δεν είναι ο καθ' ύλην αρμόδιος αλλά συναρμόδιος βάσει των στόχων και της διαχείρισης αυτής της προσπάθειας θα σου πω το εξής:

 

Όχι δε νομίζω ότι τέθηκε θέμα ποτέ να ψηφισθεί η ύπαρξη των στοιχείων αυτών.

 

Αλλά αν το ζητήσουν τα μέλη θα γίνει.

Αυτό είναι δέσμευση προς τον εαυτό μας και όχι του Χάρη.

 

Ο Χάρης ήταν που έκανε την προκαταρκτική μελέτη και τώρα κάνουμε την οριστική. Θα υπάρχουν τροποποιήσεις χιλιάδες και στο τέλος και as built.

 

Δεν είναι του Χάρη το φόρουμ και αν έκανε λάθη ο Χάρης (που σίγουρα έχει κάνει) τότε η συμμετοχή και η διάθεση των μελών του θα τα αναιρέσουν.

 

Και εγώ προσωπικά δε συμφωνώ με τη δημοσιοποίηση στοιχειών μου.

(Αλλά για σιγά.....ποια είναι τα στοιχεία αυτά ? Μήπως αυτά που βλέπω και στο ΤΕΕ ? Αύριο που θα έχω το http://www.theotdm900.com και θα το βάλω υπογραφή δεν θα βλέπετε τα στοιχεία μου στο βιογραφικό μου ?)

 

Αλλά........

 

αν δω ότι δεν εξυπηρετεί ή ότι δε θέλω τότε το θέτω σα θέμα προς ψηφοφορία και αποφασίζουν όλοι.

 

Επίσης θέλω να πω ότι πιο πολύ φοβάμαι για hacking (με ότι συνεπάγεται, δεν θα αναλύσω) παρά για προσβολή της ευαίσθητης και ευερέθιστης προσωπικότητάς μου.:P

 

Ξαναλέω.

 

Κανείς δεν έχει το αλάθητο.

Κανείς δεν είναι a priori Μεσσίας.

Κανείς δεν είναι υπεράνω κριτικής

 

 

Ο χρόνος θα δείξει. Απλά τώρα διαμορφώνονται οι μελέτες......ακόμα ούτε καθαριότητας δεν έπεσε και φτάσαμε στον κορφιά.8-)

 

ZaXoYs δεν ξέρω αν σε κάλυψα με τα λεγόμενά μου, απλά θέλω να επισημάνω ότι αυτά είναι σκέψεις μου και εκφράζω μόνο τον εαυτό μου.8-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κάλυψες THEO θα ήθελα την αναλυτική απάντηση του Χάρη σε ΟΛΑ όσα ρωτάω ΞΕΚΑΘΑΡΑ (όχι με το τι γίνεται στις εκλογές ) ο οποίος είναι ο πλέον αρμόδιος σε αυτή την φάση και θα διαχειρίζεται επι προσωπικού όπως ο ίδιος ανέφερε τα δεδομένα μας ,κρατάω προς το παρόν οτι

Όχι δε νομίζω ότι τέθηκε θέμα ποτέ να ψηφισθεί η ύπαρξη των στοιχείων αυτών.

 

Και ξαναδίνω το λινκ με τους προβληματισμούς μου και τις ερωτήσεις μου

http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=121389&postcount=38

 

και ελπίζω να απαντηθούν ξεκάθαρα ΟΛΕΣ δημόσια

Δεν βρίσκω έναν (1) λόγο να μην γίνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοεί το πραγματικό όνομα αλλά την ταύτιση του εδώ Username με του εκεί.

Ευχαριστώ που απαντάς για εμένα αλλά κάνεις λάθος. Εννοώ το πραγματικό μου όνομα! Τώρα, πως που από ποιόν και γιατί δεν με ενδιαφέρει.

Όποιος θέλει συμμετάσχει όπου θέλει.

Αυτό μόνο ισχύει ως αέναη αρχή! Αυτό ας κρατήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Το όνομά σου acnt αν διέρρευσε, δεν διέρρευσε από μένα.

 

@ZaXoYs

Ξεκάθαρες απαντήσεις δόθηκαν δημόσια σ' όλα τα ερωτήματά σου.

Αν δεν βλέπεις τις απαντήσεις , συγνώμη αλλά δεν μπορώ να σου τα εξηγήσω αναλυτικότερα.

Αν πάλι θες, έχεις τα τηλέφωνά μου, πάρε με να μιλήσουμε και αφού καταλάβεις πες μου τι να γράψω και δημόσια στο φόρουμ για κάθε ενδιαφερόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Tο emichanikos.gr επιτρέπει μια δυναμική και πολύ πιο ευέλικτη λειτουργία. Αν οποιοδήποτε μέλος έχει πρόβλημα με οτιδήποτε σχετικά με την λειτουργία του emichanikos.gr μπορεί να το θέσει σαν ζήτημα. Αν μάλιστα ανήκει στην κατηγορία των διοικητικών μελών μπορεί άμεσα να θέσει ψηφοφορία. Διοικητικό μέλος μπορεί να γίνει οποιοσδήποτε εφ΄όσον είναι ήδη μέλος, το επιθυμεί ο ίδιος και το δηλώσει σε σχετικό νήμα που υπάρχει για αυτόν τον λόγο. Ακολουθεί ψηφοφορία από τα υπάρχοντα διοικητικά μέλη για το αν ο υποψήφιος όντως θα γίνει ΔΜ.

 

Συνεπώς οποιοσδήποτε μπορεί να λάβει μέρος στην διοίκηση του emichanikos.gr με την προυπόθεση ότι είναι μηχανικός ΠΕ ή ΤΕ ή εν δυνάμει μηχανικός. Και μπορει να θέσει το θέμα περί κατάργησης των επίμαχων προσωπικών στοιχείων. Και ακόμη αν κάποιος θέσει την εν λόγω ψηφοφορία και επικρατήσει η άποψη να παραμείνουν τα μέλη επώνυμα και ο ίδιος δεν θέλει να κρατηθούν τα στοιχεία του τότε πολύ απλά ζητάει την διαγραφή τους και του λογαριασμού του, χάνοντας φυσικά την δυνατότητα να συμμετέχει. Όμως έτσι ικανοποιείται η πλειοψηφία που είναι το ζητούμενο. Και φυσικά επειδή πάρθηκε απόφαση για ένα ζήτημα μια φορα, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να ξανατεθεί, κάτι που είναι πολύ φυσικό καθώς πρόκειται για μια δυναμική κοινότητα προσαρμοσμένη στις δυναμικές άναγκες της πλειοψηφίας των μελών της κάθε στιγμή.

 

Προσωπικά δεν θεωρώ ότι τίθεται θέμα διάσπασης γτ απλούστατα το emichanikos.gr είναι αποτέλσμα μιας πρωτοβουλίας που έρχεται να καλύψει συγκεκριμένες ανάγκες, να θεραπεύσει συγκεκριμένα προβλήματα και επιτύχει συγκεκριμένους στόχους αξιοποιώντας συγκεκριμένες διαδικασίες και πολιτική λειτουργίας.

 

Δεν υπάρχει για να ανταγωνιστεί το michanikos.gr. Και αν υπάρχουν κοινοί στόχοι για τα δύο φόρουμ γτ αυτό είναι αρνητικό? Όποιος θέλει απλά δεν συμμετέχει. Όποιος θέλει συμμετέχει στο ένα ή και στα δύο. Τόσο απλά.

 

Ο Χάρης σας έδωσε στην ουσία μια πρόσκληση για να συμμετέχετε σε ένα φόρουμ μηχανικών. Δεν ζήτησε ούτε να σταματήσετε να γράφετε "εδώ" προκειμένου να συμμετέχετε "εκεί" ούτε να γίνει πανικός. Το γτ κάποιοι συμμετέχουν στο emichanikos.gr είναι προφανές: επειδή τους καλύπτει κάποια ανάγκη. Και αυτό δεν σημαίνει αυτόματα ότι δεν ενδιαφέρονται πλέον για το michanikos.gr.

 

Αυτά τα λίγα από μένα.

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες ο engineer που κρύβεται ρε

Ζάχο καλά μας τα κολλητέ μόλις έγινε το νέο φόρουμ έχεις 200 ποστ μέχρι πριν το παιζες ιστορία

 

Edit:

Θα σε παρακαλέσω να είσαι πιό κόσμιος στις εκφράσεις σου.

Eκτός αν στο έτος 1902 που δήλωσες ως έτος γέννησης σου θεωρούσατε τέτοιες συμπεριφορές κόσμιες.

acnt

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε Ventuza οι δημοσιεύσεις εκφράζουν το ήθος σου

δεν είχα συμμετοχή γιατί δεν είχα χρόνο και εξακολουθώ να μην έχω ( και επέτρεψε μου να γνωρίζω εγωπόσο χρόνο ξοδεύω εδώ) γι'αυτό θα αποχωρήσω στο μέλλον ,ευχαριστω

 

Συνάδελφε mred-akia δεν θα σχολιάσω το τι και πως για το emichanikos.gr

 

Θα ήθελα προσωπικά ο Χάρης να απαντήσει ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ σε ΟΛΑ τα

ζητήματα που θέτω στο

http://www.michanikos.gr/showpost.php?p=121389&postcount=38

 

 

εσύ και ο Theo είπατε την άποψη σας για την ψηφοφορία για το κόνσεπτ του φόρουμ θα ήθελα να την πει ΞΕΚΑΘΑΡΑ ο Χάρης και όχι να μιλάει για ταυτότητες και εκλογές ,κρίμα είναι ,Νομίζω θα του πάρει λιγότερο από 5 λέπτά να απαντήσει σε ΟΛΑ όσα αναφέρομαι 1 προς 1 με quote και να κλειδώσουμε το θέμα να ησυχάσουμε

και πραγματικά δεν καταλαβάινω γιατί ο Χάρης που είναι ο μεγαλύτερος υπέρμαχος της διαφάνειας δεν το κάνει

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες ο engineer που κρύβεται ρε

 

Εδώ έχεις δίκιο,αλλά ο Engineer έκανε όντως ένα ποστ που ξεκαθάριζε τη θέση του.Στην τελική συμφωνώ ότι αν δεν θέλει δεν χρειάζεται να λογοδοτεί σε κανένα,τα ''απόκρυφα'' των συντονιστών δεν μπορούμε να τα ξέρουμε......

 

Ζάχο καλά μας τα κολλητέ μόλις έγινε το νέο φόρουμ έχεις 200 ποστ μέχρι πριν το παιζες ιστορία

 

Εδώ έχεις άδικο.Ο ZaXoYs τουλάχιστον εχει αφιερώσει ΠΑΡΑ πολύ χρόνο τις τελευταίες 10 ημέρες ύστερα από κινητοποίηση δική μου κ του rigid (αν δεν είσαι εσύ ο rigid:D).Στην τελική,μην ξεχνάς ότι τον κλέβει αυτό το χρόνο από τη ζωή του,όπως κ όλοι οι υπόλοιποι κ το φόρουμ δεν του ανήκει,προσπάθεια κάνει κ αυτός όπως όλοι μας.

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες ο engineer που κρύβεται ρε

Ζάχο καλά μας τα κολλητέ μόλις έγινε το νέο φόρουμ έχεις 200 ποστ μέχρι πριν το παιζες ιστορία

 

Καλώς το , ακόμα δεν περπάτησε έβγαλε και γλώσσα.

Αν ήξερες ποιος είναι ο Zaxoys θα μιλούσες με μεγαλύτερο σεβασμό.

Να σου θυμίσω ότι οι συντονιστές δεν πληρώνονται ,δεν είναι συνιδιοκτήτες και αφιερώνουν τον προσωπικό τους χρόνο για την οργάνωση αυτού του forum.Προσωπικά δε θα μπορούσα να το κάνω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.