Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν διανομή Ευρωκωδίκων


Χ Επισκέπτης 1

Recommended Posts

Συνάδελφοι , προτείνω να μην μπούμε σε μια τέτοιας λογικής διχαστική αντιπαράθεση.

 

Το θέμα είναι σημαντικό , η γνωστοποίηση της πρωτοβουλίας έγινε , από 'κει και πέρα ο καθένας συμμετέχει η όχι κατά συνείδηση.

 

Προσωπικά με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα και όχι σε ποιον θα απονεμηθούν τα εύσημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μιλάς πολύ σωστά και ψύχραιμα ως συνήθως,

 

δεν ήμουν όμως εγώ που το πήγα σε προσωπικό επίπεδο.

 

ο καθένας από κει και πέρα στηρίζει ή όχι την πρωτοβουλία ή την ενισχύει ακόμη περισσότερο π.χ. με υπογραφές που θα μαζέψει χειρόγραφες από πόρτα σε πόρτα ή θα την προβάλει στις ημερίδες που γίνονται ή δεν ξέρω πως?

 

ας καθίσουμε να δούμε πως! αυτή είναι η ουσία.

 

αλλά αντί να του πούμε μπράβο, του χρεώνουμε και δόλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας ηρεμήσουμε και ας δούμε το αποτέλεσμα!

Είναι καλό να γίνει κάτι τέτοιο? Φυσικά και είναι!

Μας βοηθάει σαν μηχανικούς? Φυσικά και μας βοηθάει!

Εκεί είναι η ουσία!

Η παραπομπή είναι γνωστή και όποιος θέλει να συμμετάσχει το κάνει!

Ας μην πάμε για ακόμη μία φορά σε προσωπικές κόντρες!

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνάδελφοι βλέπω απλώς ότι αν υπήρχε και η ενδειξη του michanikos,gr, δεν θα υπηρχε κανενα θεμα και προβλημα.

 

Απλα καποιοι, μαλλον βγαζουν την πικρία τους απο γεγονότα που συνεβησαν.

 

Κατανοητο αλλα η συγκεκριμενη προσπαθεια με τους ΕΚ ειναι προσπαθεια των απανταχου ελληνων μηχανικων και φυσικα θα ειναι επιτευγμα ολων αυτων.

 

Τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο.

 

Τα υπολοιπα ειναι προσωπικα παρελθοντικα θεματα και δεν ενδιαφερουν κανεναν απολυτως.

 

Για μενα ας επικροτησουμε ολοι την προσπαθεια και βαλτε τη οχι μονο ως υπομνημα αλλα και με κεφαλαια γραμματα σε θεση BANNER!

Link to comment
Share on other sites

sundance παρακάλεσα και παραπάνω να μην πάμε σε τέτοιου είδους αντεγκλίσεις!

Νομίζεις ότι βοηθούν? Όχι! Απεναντίας θα δημιουργήθεί πάλι κλίμα αρνητικό!

Δεν πρέπει να σκεφτόμαστε και να λειτουργούμε ανταγωνιστικά! (δεν το λέω για σένα γενικά μιλάω)

Ηρεμία λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

 

Αλλά η διαχείριση αδιαφόρησε (γιατί κοιτάω και δεν βλέπω άτομα της διαχείρισης στο group)

 

 

Εγώ άλλα βλέπω (εκτός αν η διαχείριση δεν είναι πρόσωπα) εκτός αν το κάνεις εντιτ και αυτό ...

 

Ούτε εγώ ήξερα την ύπαρξη της ομάδας ουτε μου ζητήθηκε κάποια βοήθεια όσο ήμουν στην "διαχείριση"

 

Επι της ουσίας είναι καλή προσπάθεια αλλά λίγο αποσπασματική κατα την γνώμη μου, θα ήταν προτιμότερο ο συνάδελφος να στείλει e-mail σε ΟΛΑ τα site (φόρουμ και όχι μόνο ) που περιηγείται όλος ο τεχνικός κόσμος της χώρας (από τα πιο παλία όπως monachos και το techteam.gr μέχρι το engineertech και το engineering.gr να γίνει κάτι ενιαίο πχ )και εδώ να έμπαινε κάπου ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΑ στην κεντρική σελίδα ίσως ένα ΜΠΑΝΝΕΡ μόνο γι'αυτόν τον σκοπό που θα ανέβει σε ΟΛΑ τα site,ε αυτό ΔΕΝ έγινε .

 

Είναι αυτονόητο οτι πρόκειται για αξιέπαινη προσπάθεια δεν νομίζω να κατέκρινε κανείς τον συνάδελφο όπως λανθασμένα αναφέρεις ,απλά κάποιοι πιστεύουν οτι μια πιο ολοκληρωμένη προσπάθεια και συνεργασία σε όλο το ελληνικό διαδίκτυο θα είχε καλύτερα αποτελέσματα

 

Τέλος πάντων ότι γίνεται καλό είναι αλλά μπορούμε και (πολύ) καλύτερα

 

EDIT : Sundance το ΙΔΙΟ λέμε σου λέω δεν επικοινώνησε κανείς ,αντί αυτού όχι για banner δεν ειπώθηκε τίποτα αλλά το μήνυμα τώρα δεν έγινε καν στην επίμαχη συζήτηση αλλά στην ΚΟΥΒΕΝΤΑ αν σου λέει κάτι αυτό

 

ilias: Συγγνώμη το μήνυμα είχε γραφτεί πριν την παράκληση

Link to comment
Share on other sites

Μα ποιός το πάει σε προσωπική κόντρα; Rigid ποιός στοχοποίησε τον Evan; Γιατί με συκοφαντείς έτσι ρε φίλε; Σου έχω κάνει κάτι; ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙΣ!

 

Εγώ ρώτησα και απάντηση δεν πήρα: ΠΟΙΟΣ ΥΛΟΠΟΙΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ; Το ΤΕΕ; Ο ΣΠΜΕ; ΠΟΙΟΣ; Ζητάται η "υπογραφή" μου. Σε ποιόν την δίνω; Σε εσένα; Στον Γιούρι Γκαγκάριν;

 

Χαλάρωσε φίλε και ξεκόλα από το παρελθόν... Μή ζεις με αυτό... Ναι, 40 μερες ban είχες... So f*!@?n' what? Να σου ζητήσω και συγνώμη; Ζήτησε μήπως κανείς να αναλάβει κάτι και είπαμε όχι;

 

Ναι υπήρξε το γκρούπ... Και τί θέλεις να κάνουμε; Να παρατήσουμε ζωή, υποχρεώσεις και τα πάντα; ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ! Υποχερωμένοι είμαστε;

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ σημαντικο να προσπαθησουμε να εχουμε τους ΕΚ ΔΩΡΕΑΝ....Οποια προσπαθεια απο τον ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ειναι σεβαστη και αξια συγχαρητηριων....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ σημαντικο να προσπαθησουμε να εχουμε τους ΕΚ ΔΩΡΕΑΝ....Οποια προσπαθεια απο τον ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ειναι σεβαστη και αξια συγχαρητηριων....
ΝΑΙ! Μπράβο στον Evan!

Θεωρώ όμως πως η ιδέα μου λανσάρεται αλλιώς! Ρωτώ ποιός υλοποιεί την ιδέα (για 3η φορά) και απάντηση πουθενά!

 

ΡΩΤΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΛΟΓΟ; Ή μήπως φτάνουμε σε σημείο που όλες οι ερωτήσεις που αφορούν το emichanikos.gr είναι taboo;

 

Για όσους δεν ξέρουν, στο εξωτερικό δουλεύουν τα κτίρια σε ομάδες. Μια για κολώνες, μια για δοκούς κ.ο.κ. Αυτά είναι τα προνόμια των μεγάλων εταιριών οι οποίες φυσικά και έχουν όλους τους τόμους.

Απλα καποιοι, μαλλον βγαζουν την πικρία τους απο γεγονότα που συνεβησαν.

Αυτό το λες εσύ. Δεν με εκφράζει ούτε στο "τόσο"!

Link to comment
Share on other sites

ωραία λοιπόν, μετά από αυτά που λες και διευκρινίζεις, ανακαλώ και εγώ

 

btw, διαμαρτυρήθηκα ποτέ για κανά ban ή είπα ότι με αδικήσατε? είπα τι είχε γίνει τότε γιατί υπήρξαν κάτι υπόνοιες στον αέρα από την αγαπητή δεσποινίδα (ή κυρία?) myri.

 

είπα να παρατήσουμε τις δουλειές μας? υπάρχει ένα κείμενο, αντίστοιχο μπορείς να φτιάξεις και εσύ και όποιος θέλει. το κείμενο αυτό λέει κάποια πράγματα. δεν υπογράφουμε λευκή κόλλα.

 

αυτό το οργάνωσε για όλους ο evan. μπράβο του!!!!

 

γιατί, ως συνήθως σε κάθε τι ,πάντα χρειάζεται κάποιος να μας ξεκουνήσει για να κινούμαστε.

 

εγώ, έχω μαζέψει μέχρι στιγμής 5-6 υπογραφές σε χαρτί με το κείμενο. ας προσπαθήσουμε όλοι όσο μπορούμε,

 

δεν είναι λύση ότι δεν θα τους πάρουμε όλους τους ευρωκώδικες, αλλά τα 8/9, γιατί με αλουμίνια δεν θα ασχοληθούμε

 

όσο για το κριτής που λες, εγώ λέω ότι μεγάλη μπουκιά καλύτερα να τρώμε, μεγάλες κουβέντες να μη λέμε.

 

επίσης, οι κόντρες επί προσωπικού πρέπει να λήξουν κάποια στιγμή.

 

αυτό είναι καλό για όλους μας γιατί δεν βλέπω και να υπάρχει αντικείμενο που έχουμε να χωρίσουμε

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.