Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπάρχει λόγος ύπαρξης downloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ που απαιτούν νέα εγγραφή;


sdim

Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ   

67 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ

    • Ναι.
      17
    • Όχι.
      50


Recommended Posts

Όχι μόνο δεν υπάρχει κανένας λόγος, αλλά είναι άκρως εκνευριστικό. Αν πρόκειται για θέμα bandwidth ή περιορισμένου αποθηκευτικού χώρου, όπως άλλωστε και η απαγόρευση παράθεσης προηγούμενων μηνυμάτων, θα πρότεινα να δοθεί άμεσα η δυνατότητα για donation από τα μέλη (ο πρώτος που θα έκανα δωρεά θα ήμουν) για να λυθεί επιτέλους αυτό το ζήτημα! Αν είναι δυνατόν διαδεδομένο φόρουμ Μηχανικών, να έχει τέτοιες "αναπηρίες" τη στιγμή που το κάθε τυχάρπαστο "φορουμάκι" τις έχει ξεπεράσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν πρόκειται για θέμα bandwidth

Πρόσεχε συνάδελφε. Είπα:

"Πέρα από άσκοπη χρήση bandwidth...".

Απ'όσο ξέρω, προς το παρόν δεν είναι πρόβλημα, αλλά ας μου πει κάποιος μου έναν λόγο να αναλώνεται σε τέτοιους συνδέσμους και όχι σε ένα άλλο free download.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ρωτήσω αντίστροφα:

σε τι εξυπηρετεί ένα link που ΔΕΝ μπορείς να κατεβάσεις αν δεν κάνεις εγγραφή αλλού? (το ίδιο που ρωτάει και ο συνάδελφος acnt)

 

Ας υπήρχε η παραπομπή και ας μπορουσες να το κατεβασεις ελεύθερα από εκει χωρίς να χρειάζεται εγγραγή.

 

Εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτει.

Link to comment
Share on other sites

Ας υπήρχε η παραπομπή και ας μπορουσες να το κατεβασεις ελεύθερα από εκει χωρίς να χρειάζεται εγγραγή.

Συμφωνώ απόλυτα...

σε τι εξυπηρετεί ένα link που ΔΕΝ μπορείς να κατεβάσεις αν δεν κάνεις εγγραφή αλλού?

Πραγματικά περιμένεις απάντηση; Μήπως είναι ρητορική η ερώτηση σου; ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ρωτήσω αντίστροφα:

σε τι εξυπηρετεί ένα link που ΔΕΝ μπορείς να κατεβάσεις αν δεν κάνεις εγγραφή αλλού? (το ίδιο που ρωτάει και ο συνάδελφος acnt)

 

Ας υπήρχε η παραπομπή και ας μπορουσες να το κατεβασεις ελεύθερα από εκει χωρίς να χρειάζεται εγγραγή.

 

Εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτει.

 

 

Αν το χρειάζεσαι τόσο πολύ κάνε εγγραφή, ευχαρίστησε αυτόν που το προσφέρει αφιλοκερδώς και κατέβασέ το. Τόσο απλά...

 

Αν πάλι δεν συμφωνείς μη το κατεβάζεις. Πάλι απλό είναι...

 

 

Μήπως στο παρόν φόρουμ δεν έκανες εγγραφή;

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αυτή είναι πολιτική του ιδιοκτήτη του emichanikos.gr.

 

Διάβασα τυχαία αυτό το θέμα και με έκπληξη είδα την παραπάνω αναφορά του acnt.

 

Η απορία μου είναι εάν ο acnt κάνει συνειδητή αναφορά στην πολιτική του ιδιοκτήτη του άλλου forum, η οποία, νομίζω ότι, δεν ενδιαφέρει τα μέλη αυτού του forum, ή η αναφορά έγινε εκ παραδρομής;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενταση για το (σχεδον) τιποτα..

Προσωπικα πιστευω πως Kasvan εχει δικιο.. Το εχεις αναγκη? Τοτε γινε μελος κατεβαε το και αντε γεια.. Δεν το εχεις τοση αναγκη? Μην το κατεβασεις..

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα έπρεπε να δημιουργηθεί μια ξεχωριστή κατηγορία στα downloads, που να αφορά εξωτερικά links (sites & forums) που έχουν υλικό πιθανώς χρήσιμο, όπου και θα αναφέρεται αν απαιτείται νέα εγγραφή και το είδος της. Ετσι δεν θα υπάρχουν παρεξηγήσεις. Έτσι όπως εμφανίζεται το συγκεκριμένο download (και άλλα πιθανώς) εμφανίζεται σαν να είναι local και παραπλανεί.

Επιπλέον θα έχουμε την δυνατότητα να προσθέσουμε και άλλα πιθανώς χρήσιμα links, που επίσης θέλουν εγγραφή (βιβλιοθήκες cad, tutorials, trial versions etc).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει o Elpinor ακολουθειται από πολλά φόρουμ αλλά έχει ένα πρόβλημα. Θα πρέπει οι mods να ελέγχουν τα εξωτερικά links αν οδηγούν σε σπασμένα κτλ. Επι της ουσίας τώρα, ας υπάρχουν τα downloads αλλά με αναφορά στην περιγραφή τους ότι παραπέμπουν σε φόρουμ που θέλει εγγραφή (στο emichanikos δηλ ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας). Αφού για την ώρα και τα 2 φόρουμ είναι ΜΗ κερδοσκοπικά, στα πλαίσια της συναδελφικότητας και της αλληλοβοήθειας ας υπάρχουν και εδώ (και αντίστοιχα κάποια καλά downloads από εδώ ας υπάρχουν και εκεί). Εκτός αν το όλο θέμα έγκειται πλέον στο ΕΜΕΙΣ και ΑΥΤΟΙ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.