Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπάρχει λόγος ύπαρξης downloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ που απαιτούν νέα εγγραφή;


sdim

Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ   

67 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ

    • Ναι.
      17
    • Όχι.
      50


Recommended Posts

εντάξει σιγά το δύσκολο να αλλάξει κάποιος το αποτέλεσμα. οι ip είναι το πρόβλημα? κάνεις reset. από λογαριασμούς? να φαν και οι κότες. έτσι κι' αλλιώς σιγά την σοβαρή συμμετοχή που έχουν οι ψηφοφορίες. άλλα από 100-150 άτομα, οι άλλοι στα ******* τους είναι γενικά αφού τα ποσοστά συμμετοχής είναι 1 %ο στην καλύτερη των περιπτώσεων.

 

πρόταση μου είναι να τα κόψετε άνευ ψηφοφοριών και συζητήσεων. και έπρεπε να το είχατε κάνει ήδη γιατί πάλι χάθηκε μια μέρα με αμπελοφιλοσοφικά ερωτήματα. για τα δικά μου θέλω λίγο καιρό γιατί έχει δουλειά η ιστορία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γνώμη μου: Ναι, βέβαια υπό όρους! Το θέμα είναι ότι αναφερόμαστε σε υλικό που μπορεί να θέλει να το διαθέσει κάποιος υπό όρους (τώρα τι όρους μπορεί να βάλει μέσω του internet, εγώ δεν μπορώ να καταλάβω...)

Το σάιτ αυτό βοηθάει κάποια άτομα να βρουν και να ανταλλάξουν πληροφορίες. Για πιο λόγο να αποκλειστούν αυτές οι πληροφορίες από το σάιτ αυτό... ίσα ίσα που δεν θα βοηθήσει την βελτίωση του! Αν κάποιοι τώρα θέλουν να είναι κλειδωμένες οι πληροφορίες για κάποιους, δεν ξέρω... Τι προστασία παραπάνω θα τους προσφέρει ένα νέο register και ένας νέος λογαριασμός!...???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέμε βρε δεν είπε κανείς να εξαφανιστούν ή να μην υπάρχει καμία αναφορά για site που θέλει register διάβασε προσεχτικά την άποψη μου

 

Δεν έχει νόημα να έχεις στα downloads συνδέσμους που θέλει register για να τους κατεβάσεις μετέπειτα - το νόημα των downloads ΔΕΝ είναι αυτό και δεν γίνεται άλλωστε και πουθενά αλλού αυτό το πράγμα!

Δεν μιλάμε τότε για downlaods αλλά για λινκ !

 

Στο φόρουμ μέσα ή σε ειδικό section πχ κατάλογο μηχανικών ΝΑΙ ! μια ενημέρωση οτι υπάρχει και το ταδε λογισμικό (πράγμα που γίνεται ΗΔΗ)

Διαφωνείτε?

 

Μην ξεχάσετε να ψηφίσετε !

__________________

 

Αν δεν υπάρχει ΄ψηφοφορία φωνάζουμε οτι παίρνει αποφάσεις ο Engineer ,αν υπάρχει την διαβάλλουμε ή την θέτουμε υπο αμφισβήτηση .Ο,ΤΙ και να γίνει από την ομάδα διαχείρισης λάθος θα είναι πάλι προκαταβολικά ....

 

Για πείτε και άλλοι συνάδελφοι την άποψη σας - ZaXoYs-Rigid-Χάρης-Acnt κάναμε διατριβή βραδυάτικα

Link to comment
Share on other sites

καλά, σου λέω εγώ πως θα μπορούσε να γινόταν να πατήσετε ένα κουμπί να τον κάνετε delete αλλά θα είχε γεμίσει μαύρες τρύπες το forum

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε και άλλοι συνάδελφοι την άποψη σας - ZaXoYs-Rigid-Χάρης-Acnt κάναμε διατριβή βραδυάτικα

 

Βασικά είδα ZaXoYs vs Rigid, Χάρης vs Acnt

Είναι λογικό κάτι που είναι πνευματικό δικαίωμα να το διαχειρίζεται ο καθένας όπως θέλει.

π.χ. Αν ένα σαιτ μου προσφέρει τους EC, όχι μόνο εγγραφή θα κάνω αλλά και λιτανεία... και θα ήμουν χαρούμενος αν υπήρχε έστω η ενημέρωση για την ύπαρξη του σαίτ αυτού.

Με λίγα λόγια, το θέμα είναι ότι τα αρχεία είναι σε ένα ιστότοπο που (για ποιο λόγο δεν ξέρω) ενοχλεί. Αν ήταν στον ιστότοπο της CCS ή Autodesk θα περνούσε "εφαπτομενικά"

Link to comment
Share on other sites

Πάλι ο κακός χαμός!

Βαρέθηκα (και πιστεύω και άλλοι) να διαβάζω σελίδες επί σελίδων και ιστορίες για απλά θέματα που μπορούν να λυθούν σε μερικά λεπτά.

Επίσης βαρέθηκα να πρέπει να διαβάζω πίσω και ανάμεσα από τις λέξεις για να καταλάβω τι θέλει να πει ο (κάθε) ποιητής (και τι ξέρει που εγώ δεν ξέρω και ποιος άλλος το ξέρει και πότε το έμαθε και που είναι η μπάλα)!

 

Και κυρίως είναι κρίμα να "βλέπεις" ανθρώπους που δεν ξέρεις αλλά εκτιμάς μέσα από τις δημοσιεύσεις τους και τη δουλειά τους στο forum να μιλάνε με τρόπο εριστικό και ειρωνικό ο ένας στον άλλο!

 

Επί του θέματος διαφωνεί κανείς να γίνει η δουλειά σε ξεχωριστό section να τελειώνει η υπόθεση?

Και στην τελική και έτσι να μείνει δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου (ακόμα!)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα παραπάνω είναι αποτέλεσμα καθαρά προσωπικών διαφορών και δεν έχουν να κάνουν με το forum ή τα downloads.

 

Υπάρχει πουθενά κάποιος κανόνας σχετικός με τα downloads και το ερώτημα που τίθεται εδώ; ΟΧΙ

 

Έχουν θέση τα αρχεία αυτά στα downloads βάσει των κανονισμών; ΝΑΙ

 

Άρα thalia και υπόλοιποι η απάντηση μου βάσει των ισχυόντων κανονισμών είναι η ορθή "αν θες το κατεβάζεις" και η δημοσκόπηση άκυρη. Αν ο διαχειριστής δεν επιθυμούσε αυτή την κατάσταση ας προσέθετε έναν αντίστοιχο κανόνα. Ή τέλος πάντων ας το κάνει!

 

Γενικότερα όταν αγωνιάτε ιδιαίτερα οι υπερσυντονιστές. διαχειριστές κλπ για την ποιότητα του φόρουμ δε νομίζω το παρόν νήμα να είναι παράδειγμα συμπεριφοράς και προς μίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Οι αντιπαραθέσεις γενικά βαραίνουν το κλίμα και προδιαθέτουν για συγκρούσεις, κόντρες και πόλωση . Αυτό προάγει το διάλογο ; Δεν νομίζω ...

 

Όσο για το αν πρέπει ή αν δεν πρέπει να φιλοξενούνται εξωτερικά links , ας γίνει σιγά - σιγά μια ομάδα με τέτοια downloads να τελειώνουμε ή ας τα φιλοξενήσουν οι δημιουργοί τους όπου και όπως κρίνουν. Ξεκινήσαμε κόντρες και αντεγκλήσεις που κατεβάζουν το επίπεδο.

 

Συνιστώ ψυχραιμία και νηφαλιότητα. Μήπως τελικά έχουμε ταλέντο στο να κάνουμε τα πράγματα δύσκολα ; :(

 

Edit : @kasvan : Δεν χρειάζεται να φωνάζεις. Η άποψή σου θα διαβαζόταν και με μικρότερα γράμματα. Δώσαμε ίσως μεγάλη έκταση στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Χάρη συνεχίζεις να με διαβάλεις και να με συκοφαντείς και το λυπηρό είναι, ότι πλέον το κάνεις όπου σταθείς και όπου βρεθείς. Σε ευχαριστώ.

 

Θα σε παρακαλέσω με τον πλέον ευγενικό τρόπο να σταματήσεις αυτόν τον απαράδεκτό πόλεμο που έχεις κηρύξει, να σταματήσεις τις συκοφαντικές δημοσιεύσεις σου και να σεβαστείς στο έπακρο την επιθυμία μου για ανωνυμία.

 

Γράψε ότι θέλεις στο emichanikos.gr αλλά σταμάτα να δημιουργείς αναστάτωση στο παρόν φόρουμ και σε όσους επιθυμούν να συμμετέχουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.