Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μήπως ειναι πολλές οι αργίες στην Ελλάδα;


parist43

Recommended Posts

Υπαρχει και ζωη εκτος απο τη δουλεια συναδελφοι...

Παρτε τη γυναικα σας, τα παιδακια σας, τα φιλαρακια σας και παντε μια βολτα.

Και μην ξυνετε πληγες γιατι βλέπω να καταργείται και η Κυριακή έτσι όπως πάμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 38
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δυστυχώς ο καπιταλισμός ειναι ενα πανέξυπνο σύστημα.

η σύγχρονη του "εφεύρεση" για να σε κάνει εναν σκλάβο χωρίς απολύτως κανένα δικαίωμα,είναι να σε κάνει αφεντικό.

Το χειρότερο και πιο απανθρωπο αφεντικό ειναι ο εαυτός μας.

Link to comment
Share on other sites

καλά όλες οι άλλες-αλλά οι συνεχόμενες γιορτές Χριστούγενα-Σαβ/κυριακο-Πρωτοχρονιά-Σαβατ/κυριακο-Φωτα-Σαβατ/κυριακο με αποσυντονίζουν τελείως.

οταν τελειώσουν εχω ξεχάσει τι εχω να κανω και θελω αλλες 3 μερες να βρώ τον ρυθμο.

ε μα αν αυτό είναι το πρόβλημα εσύ μπορείς να δουλέυεις και τις αργίες :P

:)

Link to comment
Share on other sites

όλη μερα σήμερα και ακόμα δεν βρήκα τον ρυθμό μου.και αν τον βρώ αυριο,θα ερθει το σαβ/κυριακο και την δευτέρα παλι τα ιδια.απο τετάρτη με βλέπω να μπαίνω στο ρυθμό.

Εμείς μπορεί να δουλεύουμε τις αργίες. Οι δημόσιες υπηρεσίες δεν δουλεύουν

καλά αυτες και τις κανονικές που δουλεύουν................

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μπορεί να δουλεύουμε τις αργίες. Οι δημόσιες υπηρεσίες δεν δουλεύουν... :D

 

Γιατί , μήπως δουλεύουν (σωστά) τις ημέρες που υποτίθεται ότι δουλεύουν ;

Link to comment
Share on other sites

Ενα λεπτο ρε παιδια.. ΑΝ το προβλημα ειναι προσωπικο δικο μας, κανενας δε μας αποαγορευει να δουλευουμε αργιες και Κυριακες και ξημερωματα (προσωπικα μου εχει συμβει ουκ ολιγες φορες).. Αλλωστε θυμαμαι και ενα θεματακι που ειχε ανοιχτει στο φορουμ καποια στιγμη που συζηταγαν οι κουκουβαγιες του φορουμ!

 

Κι επειδη τεθηκε, εμενα προσωπικα οταν θελω να ξεφυγω, το 2ημερο δεν μου φτανει..

Μου αρεσει η δουλεια μου αλλα μου αρεσει ακομα περισσοτερο και η προσωπικη μου ζωη..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι υπάλληλος και θέλεις να κάνεις δική σου δουλειά, τότε οι αργίες μπορούν να σε αποσυντονίσουν. Όμως αν δεν είσαι υπάλληλος, όπως ειπώθηκε και παραπάνω, δε σε σταματάει κανείς να πας στο γραφείο σου.

 

Αν είσαι όμως "αφεντικό" και πιο πολύ σε χαλάει που πληρώνεις κάποιον ενώ δε δουλεύει, τουλάχιστον από μένα, δε θα βρεις συμπαράσταση... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.