Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά Αυτοκινήτου


Mitsos Ribopaido

Recommended Posts

Νομίζω ότι το μεγάλο του μειονέκτημα είναι οι διαθέσιμοι χώροι.

Νομίζω είναι αρκετά στενό.

Αν είσαι μόνος σου δεν θα το καταλάβεις, αλλά με παιδιά, δύσκολα θα βολέψει....

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό με τα παιδιά και τους χώρους νταλίκας , εμάς τους μεγαλύτερους που είχαμε μικρότερα αμάξια σε ανάλογες ηλικίες μας ξεπερνάει .

 

Πριν 20 χρόνια τα αμάξια κατηγορίας C είχαν μήκος γύρω στα 4 μ. όσο έχουν σήμερα τα κατηγορίας Β και πριν 40 χρόνια γύρω στα 3,70 .  Παιδικά καρεκλάκια και καρότσια είχαμε και τότε . 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το μεγάλο του μειονέκτημα είναι οι διαθέσιμοι χώροι.

Νομίζω είναι αρκετά στενό.

Αν είσαι μόνος σου δεν θα το καταλάβεις, αλλά με παιδιά, δύσκολα θα βολέψει....

 

Ε δεν είναι και τόσο στενό. Δηλαδή, οκ, τι να πούμε και εμείς με jimny ! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Εξαμελής οικογένεια, ταξιδεύοντας σε autobianchi ή σε renault 4L. Όταν κάναμε λεφτά, οι γονείς αγόρασαν ένα Polski (μοντέλο Polonez).

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό με τα παιδιά και τους χώρους νταλίκας , εμάς τους μεγαλύτερους που είχαμε μικρότερα αμάξια σε ανάλογες ηλικίες μας ξεπερνάει .

Παιδικά καρεκλάκια και καρότσια είχαμε και τότε . 

 

BAS τρία παιδικά καρεκλάκια σε σειρά στο πίσω κάθισμα..........ξέχνα το δε χωράνε σε όποιο και όποιο αμάξι!

Δεν έχει σχέση το μήκος που αναφέρεις αλλά το πλάτος τους και θες ωφέλιμο άνω του 1.40.

Αποσκευές θα βολευτούν έτσι κι αλλιώς παντού, δε μιλάω γι΄ αυτές.

 

Υ.Γ. Εμείς τρεις μαντράχαλοι αδέρφια μας είχε ο πατέρας μας σε ένα FIAT 128, άλλαξαν όμως οι εποχές σε σχέση με την ασφάλεια κυρίως των παιδιών.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όταν μιλάμε για τρίτεκνους που είναι σπάνιο πλέον , τότε υπάρχουν τα πολυμορφικά και μάλιστα τα 7θέσια και τα αντίστοιχα suv .

 

Αλλά στα διάφορα αυτοκινητιστικά φόρα βλέπω 30άρηδες που επειδή παντρεύτηκαν και περιμένουν το πρώτο τους παιδί θέλουν χώρους DAF 88 . :mrgreen:

 

Αυτό έκραξα...

 

FIAT 128 είχε φίλος στις πρώτες νεανικές βόλτες της παρέας . 5 μαντράχαλοι άνω των 1,80 όλοι ...

 

Το σίμκα ήταν ωραίο και σαν σχήμα για την εποχή του . Το Α112 ήταν πολύ μικρό . Μια φορά μπήκα σε θέση συνοδηγού και σφήνωσα . Το 4L είχε χώρους για την εποχή του , όχι τόσο σε πλάτος , αλλά σε ύψος και χώρους για τα γόνατα .

 

Σκεφτείτε ότι εγώ κάθομαι στο τέρμα των καθισμάτων και πίσω από μένα πρέπει να κάτσει κάποιος ενήλικας , οπότε στα suv είναι πιό άνετα , εκτός αν έχουμε μεγάλο σεντάν ...

Link to comment
Share on other sites

Αλλά στα διάφορα αυτοκινητιστικά φόρα βλέπω 30άρηδες που επειδή παντρεύτηκαν και περιμένουν το πρώτο τους παιδί θέλουν χώρους DAF 88 . :mrgreen:

Αυτό έκραξα...

 

Ναι εντάξει δεν είπαμε και έτσι!!!

Έως και τα δύο μου τα πήγαινα με το BMW E36 compact.....άνετα κιόλας !!!! Μετά..... :mrgreen:

 

 

FIAT 128 είχε φίλος στις πρώτες νεανικές βόλτες της παρέας . 5 μαντράχαλοι άνω των 1,80 όλοι ...

 

Λατρεία γι΄ αυτό το σκύλο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου που τους έκανες . Να τους χαίρεσαι . 

 

Το βιτάρα πάντως έχει ένα θέμα με τους χώρους , αλλά ο ιδιοκτήτης του είναι εκδρομικός τύπος και του φτάνει άνετα... :smile:

 

Εγώ σκέφτομαι κάποια στιγμή στο μέλλον να πάω σε suv κατηγορίας Β , αλλά προς το παρόν κρατάω το μεγάλο σεντάν , έστω και αν με πονάει σαν δίλιτρο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.