Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναγνώριση χωρίς μαθήματα...


EliMeli

Recommended Posts

Με την διαφορά ότι για να περάσεις μάθημα στο ΤΕΙ διαβάζεις μία μέρα πριν ενώ για να περάσεις μάθημα στο BEng διαβάζεις έναν μήνα πριν. Ακριβώς το ίδιο πράμα.

 

Ποίος ήρθε? Όπως και να έχει, αυτό έχει να κάνει με τον καθένα προσωπικά, το πόσο γουστάρει αυτό που κάνει και συνεπώς το πόσο διαβάζει.

 

Τώρα αν οι φίλοι σου των ΤΕΙ διαβάζουνε μια μέρα πριν και περνάνε τα μαθήματα μάλλον δύο είναι τα τινά: η είναι πολύ μεγάλα μυαλά, η .....!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και άλλος ειδικός για τα ΤΕΙ; Εσύ σε ποιο ΤΕΙ σπούδασες και το ξέρεις;

 

 

Έδωσα μερικά μαθήματα στο ΤΕΙ ηλεκτρονικής πριν φύγω έξω για κάποιον φίλο. Τώρα του κάνω την διπλωματικη. Τεσπα κακώς το έκανα το σχόλιο είναι εκτός θέματος. Απλά μην τα εξισώνουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς έδωσες για κάποιον φίλο σου?.

Και εγώ στο τμήμα ηλεκτρονικής είμαι και κάποια μαθήματα πχ εργαστηριακά τα έχω παρακολουθήσει 3 φορές και δεν μπορώ να τα περάσω και συ με διάβασμα μιας ημέρας πέρασες τα μαθήματα??πιστεύω ότι η ηλεκτρονική δικαίως θεωρείτε μια πολύ δύσκολη σχολή

και σίγουρα δεν είναι σχολή του ποδιού.... όντως μην τα εξισώνουμε όλα σωστά έγραψες αλλά με λάθος νόημα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα μερικά μαθήματα στο ΤΕΙ ηλεκτρονικής πριν φύγω έξω για κάποιον φίλο.

...

Πρόσεχε, στο τει ο κόσμος είναι λίγος, (λόγω drop-out) οι περισσότεροι

γνωρίζονται μεταξύ τους. Πως τα κατάφερες, τi βύσμα είχες? Και εγω πήγα να

κάνω το ίδιο στo Πειραιά κάποτε αλλά δεν με επαιρνε και έφυγα.

 

Τώρα του κάνω την διπλωματικη.

Σίγουρα εσύ σπουδάζεις στήν αγγλία? πολύ λάσκα σας έχουν για να κανεις

και το thesis τού φίλου σου...

στό mid-term σέ περιμένει coursework και κάτι ψιλοexam...

Τι ετος είσαι? Σε ποιό Uni είσαι? κάνεις part-time ή year-off/thick sandwich?

.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς έδωσες για κάποιον φίλο σου?.

Και εγώ στο τμήμα ηλεκτρονικής είμαι και κάποια μαθήματα πχ εργαστηριακά τα έχω παρακολουθήσει 3 φορές και δεν μπορώ να τα περάσω και συ με διάβασμα μιας ημέρας πέρασες τα μαθήματα??πιστεύω ότι η ηλεκτρονική δικαίως θεωρείτε μια πολύ δύσκολη σχολή

και σίγουρα δεν είναι σχολή του ποδιού.... όντως μην τα εξισώνουμε όλα σωστά έγραψες αλλά με λάθος νόημα!!!!!!!

 

Στις εξετάσεις δυστηχώς ή μάλλον ευτυχώς για εμένα γιατί εβγαλα χαρτζιλίκι χεχε δεν κοιτούσαν τον καιρό εκείνο ταυτότητα ή πασό. Πάντως δεν αμφιβάλω ότι οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα. Στα Μαθηματικά 1 π.χ. από τα 150 άτομα που το έδωσαν το πέρασαν κάπου στα 15! Εγώ έγραψα 9 απλά διαβάζοντας τις σημειώσεις την προηγούμενη ημέρα. Πολύ προβλέψημες οι ασκήσεις που με απλή απομνημόνευση παρόμοιων ασκήσεων λύνονται εύκολα. Για εργαστήρια δεν ξέρω δεν έκανα αν και εκεί πολλοί φαίνεται πως τα περνούσαν με αντιγραφή. Για υπάρξη λογισμικού ανίχνευσης λογοκλοπής ούτε λόγος! Επίσης αν έχεις δικτύωση με οργανώσεις και μπορείς να πάρεις παλιά θέματα τα πράματα γίνονται ακόμη πιο εύκολα γιατί τα περισσότερα θέματα επαναλαμβάνονται... ότι ναναι

 

Αμήχανε έχεις δει ποτέ τι προτζεκτ πέρνουν 10 σε ΤΕΙ? Απαλακτική δική μου εργασία 2ου έτους θα γίνει διπλωματική τι άλλο να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ΤΕΙ=BEng προσαρμοσμένο στην ελληνική πραγματικότητα.

 

Ναι οκ... ΄μόνο για το ΔΟΑΤΑΠ ισχύει κάτι τέτοιο. Στην ουσία, στα σοβαρά ιδρυματα της Βρετανιας δε φτάνει ουτε μια μέρα πριν ουτε ενας μήνας. Είναι άλλη η φιλοσοφία γενικότερα. Απο την άλλη οι πρακτικές εφαρμογές της θεωρίας μέσα απο μια σειρά απο project (ολοκληρομένες μελέτες) σε όλους τους τομείς και με τη χρήση προγραμμάτων Η/Υ είναι αυτά που σου μαθαίνουν αυτα που η θεωρία εχει αφήσει ασαφή... στην πράξη ειναι το θέμα... Επισης ( μερικα οχι ολα) πανεπιστημια εχουν πολυ σοβαρους και καταξιωμενους ακαδημαικους με πολυ καλη ερευνα....!

Link to comment
Share on other sites

που είναι αυτή η μαγική σχολή που δίνει έτσι πτυχία με αντιγραφές και όλων των ειδών οι ελευθερίες??υπάρχει ακόμα???να τρέξουμε όλοι σε αυτήν.........ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ..μπορώ να σου δώσω 10000000000000 τέτοια παραδείγματα από φίλους μου μέσα στα αει δηλαδή έχει γίνει γελοίο πια το θέμα σε κάθε περίπτωση να υποβαθμίζετε τα τει.........τι να πει κανείς!!!ελληνική νοοτροπία που απλά δεν αλλάζει!!!!!!!αποχωρώ από την συζήτηση πια γιατί έχω κουραστεί με τις αερολογίες και τις γενικεύσεις.Μου αρέσει να μιλάω με αποδείξεις και εδώ δεν υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

ελληνική νοοτροπία που απλά δεν αλλάζει!!!!!!!αποχωρώ από την συζήτηση πια γιατί έχω κουραστεί με τις αερολογίες και τις γενικεύσεις.Μου αρέσει να μιλάω με αποδείξεις και εδώ δεν υπάρχουν

 

Καλά μην συχγίζεσαι, μην τα πέρνεις αυτά προσωπικά. Όποιος θέλει να μάθει θα μάθει όπου και αν είναι απλά απλά είναι γεγονός ότι υπάρχει πολύ αναξιοκρατία γενικά σε ΤΕΙ/ΑΕΙ. Αν θες αποδείξεις μπες στο http://www.gurforum.org! Θα σου έλεγα να σου κάνω και την δικια σου διπλωματική αν θες και άλλες αποδείξεις για αυτά που λέω αλλά μετά θα κατηγορηθώ για διαφήμιση! LoL

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή πως γίνεται πάντα στην αρχή να γράφετε ενάντια των τει και τελικό αποτέλεσμα είναι πχ σαν το δικό σου ότι γενικά δεν υπάρχει αξιοκρατία σε αει/τει.Γιατί δεν το είπες από την αρχή!!!!!!!!Σε ευχαριστώ για την πρόταση αλλά πιστεύω πως είμαι ικανός να κάνω την πτυχιακή μου εργασία.Και τέλος να επισημάνω ότι νευρίασα με τις αερολογίες και όπως είπα είναι κάτι που μπορεί να κάνει ο καθένας, λίγο πολύ όλοι έχουμε τις εμπειρίες μας από τα ελληνικά ιδρύματα..Το αρχικό θέμα είναι άλλο οπότε καλό είναι να επιστρέψουμε εκεί

Link to comment
Share on other sites

#Εκτος θεματος αλλα δεν κρατιεμαι:

 

Εσυ Δημητρης18 που σπουδασες στην Αγγλια και οχι στην προβληματικη

Ελλαδα με τις αντιγραφες και τις πλαστογραφιες εισαι μερος του προβληματος

μιας και προεβεις σε πλαστρογραφια επι χρημασι. Επαναλαμβανω οι ενεργειες

σου δειχνουν οτι η νοοτροπια σου ειναι ακρως ελληνικη και αν σε επαιρνε

στην Αγγλια τα ιδια και χειροτερα θα εκανες...

 

ΥΓ. ΤΕΙ Ηλεκτρολογιας/Ηλεκτρονικης ο θεος να σε φυλαει με ΜΟ αποφοιτητης 7 χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.