Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση υπέρ Νομαρχίας Ανατολικής Αττικής


akazarch

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • 3 months later...
... το ανωτέρω νομαρχιακό τέλος είναι 200Ε.

 

Πίστευα πως τώρα που μας τελείωσαν οι νομαρχίες,

γλιτώσαμε και το νομαρχιακό τέλος...

Αλλά έπεσα έξω, το βαφτίσανε δημοτικό τέλος!

 

Έχω τις εξής απορίες

1/ Μήπως υπάρχει κάποια απόφαση, βάση της οποίας απαιτείται αυτό το δημοτικό τέλος? (καθότι ο κάθε ιδιοκτήτης έχει γίνει πια καχύποπτος και δεν σκορπάει 200άρια επειδή "έτσι πρέπει")

2/ Η πολεοδομία ανήκει σε διαφορετικό δήμο από αυτόν που χτίζεται η οικοδομή. (απλώς ο αντίστοιχος δήμος στερείται ακόμα πολεοδομίας). Νομιμοποιείται ο δήμος που ανήκει η πολεοδομία να εισπράξει αυτός το δημοτικό τέλος???

Link to comment
Share on other sites

Υπερ του Δήμου πάει η εισφορά του ΚΗ ψηφίσματος άρα, οποιαδήποτε άλλη εισφορά αν δεν προβλέπεται από το νόμο είναι παράνομη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κι όμως το «Κουρόσημο» πάει υπέρ δήμου Παλλήνης. Έχω το IBAN άλλα δεν θυμάμαι την τράπεζα. Ξέρεις κανείς; Eurobank???

ΙΒΑΝ: GR 7702603920000270200213081

Link to comment
Share on other sites

.........τι να πεις αίσχος. Οχι δεν το έχω αλλά αυτή η κατάσταση πλέον είναι απελπιστική. Φόροι, φόροι φόροι, και παροχές μηδέν τι διάλο είναι κράτος αυτό που ζούμε, ρε να απολυθούν, με πρώτους την κυβέρνηση και την αντιπολίτευση, ασ τα διά. Και ποιός θα έρθει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.