Μετάβαση στο περιεχόμενο

Archicad Tips & Tricks


Recommended Posts

Όταν έχω μία ορθογωνια κατασκευη και μονοριχτη σκεπή πως αλλάζω τον τοίχο έτσι ώστε να "γεμίχει το τριγωνάκι μεταξυ του τοίχου και της σκεπής???

 

Θα επεκτείνεις τον τοίχο καθ' ύψος μέχρι να ξεπεράσει το ανώτατο ύψος της στέγης και μετά θα επιλέξεις από τις ιδιότητές του "Κοπή από στέγη". Το ίδιο μπορείς να το κάνεις και με δοκάρι.

Edited by apstruct
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βρε παιδιά,

 

δύο ερωτησούλες...η "τέντα" σε ποιό φάκελο είναι;;χρησιμοποιώ το 15 και δεν μπορώ να τη βρω πουθενά!!!

και επίσης στους φακέλους υπάρχουν κουρτίνες;;; (εκτός απ' τα στόρια)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@kostargr,

δεν έχει αλλάξει η θέση της τέντας : ειδικές κατασκευές>σκίαστρα.

Μόνο στόρια υπάρχουν, κουρτίνες μόνο σε εξωτερικές βιβλιοθήκες (νομίζω κάπου έχω...).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εξωτερικές βιβλιοθήκες υπάρχουν πέρα απ' του archicad??εχω το πρόγραμμα x64 και δεν είναι συμβατό!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα.

Υπαρχει στο archicad η δυνατότητα να βγαινει το 3d μονο με γραμμες χωρις γεμισματα με χρωματα και αλλα τετοια...?

Δηλαδη σαν αποτελεσμα να μας δίνει πχ. ότι μας δίνει το autocad αν κανουμε plot και τσεκαρουμε το hidden.

 

Ανεβαζω και μια φωτο για να γινω πιο κατανοητος.

61600206.jpg[/img]

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.