Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικονομική κατάσταση


nomad

Recommended Posts

ΤΟ θέμα είναι ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ να μην δώσουμε δραχμή απο αυτα που ζητάνε

 

ληστές επίσημη είναι...και με νόμο!!!!

 

κ εγώ προτιμώ εκεί στο πάτο παρα να δώσω μια δραχμή...

υπάρχει λύση όμως να μην δώσουμε?καλά τα λεμε...ή πρεπει να εφαρμοστεί ο νόμος των όπλων...ο μοναδικός που ήμαστε όλοι ίσοι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε συνάδελφοι, ποιος δήμαρχος της Αττικής, πριν γίνει δήμαρχος ήταν υπάλληλος εταιρείας που προμήθευε το Δημόσιο και πριν προσληφθεί στην εν λόγω εταιρεία ήταν δημόσιος υπάλληλος αλλά παραιτήθηκε διότι ευνόησε την εν λόγω εταιρεία σε διαγωνισμό προμηθειών?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος είναι. Το άκουσα και έπαθα πλάκα.

Δηλαδή, αν είναι αλήθεια, όχι μόνο δεν τον τιμώρησαν, όχι μόνο τον προσέλαβε η εταιρεία, αλλά οι συμπολίτες του τον έκαναν και δήμαρχο. Μεγαλύτερη δικαίωση μπορούσε να έχει ???

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με ckiriako και επαυξανω.κανονας ειναι.οχι εξαιρεση.τα λαμογια να παιρνουν υψηλες θεσεις και να επιβραβευοντε.και ετσι θα συνεχίσει να ειναι....

αν θελουν υπαρχει λυση...συνηθως τα λαμογια τα λεφτα τα κανουν ακινητα.

φόρος 50% επι οποιου ακινητου αγοραστηκε απο την μεταπολιτευση και μετα και ΔΕΝ μπορει να το δικαιολογήσει με την δουλεια που κανει.η δικαιολογία με δανεισαν οι φιλοι και συγγενεις δεν θα πιανει.(ας εξαιρειται η πρωτη κατοικια εως 120τμ)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την Ενωση Εισαγωγέων Αυτοκινήτων μέσα στο 2009 αγοράστηκαν στην Ελλάδα πάνω από 20.000 πολυτελή και υπερπολυτελή αυτοκίνητα (Πόρσε, Μαζεράτι κλπ, μέχρι και Μπεντλευ). Εγω δεν πήρα, ούτε η γυναίκα μου, ούτε ο πατέρας μου, ούτε ο κουμπάρος μου. Εσείς?

Link to comment
Share on other sites

...αγοράστηκαν στην Ελλάδα πάνω από 20.000 πολυτελή και υπερπολυτελή αυτοκίνητα (Πόρσε, Μαζεράτι κλπ, μέχρι και Μπεντλευ)...

 

Το οποίο όμως δεν αποδεικνύει κάτι συγκεκριμένο! Όσο βάσιμο είναι το σενάριο να τα αγόρασε κόσμος άλλο τόσο βάσιμο είναι και αυτό που μιλά για κύκλωμα ξεπλύματος ''μαύρου'' χρήματος. Τρέχα γύρευε!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.