Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 04. Διαχείριση σχεδίων, αρχείων (layouts, viewports, plotting, images)


iovo

Recommended Posts

όχι με το κλασικό autocad.

Επεμβάσεις σε εικόνες κάνει το autodesk raster design.

(Εγκαθίσταται επάνω στο "γυμνό" autocad ή σε οποιοδήποτε πακέτο της autodesk βασίζεται στο autocad πχ autocad architecture)

Edited by Gousgounis
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πως μπορώ να εκτυπώσω σχεδιο σε Α4 χωρίς να μου εμφανίζει γύρω από το σχέδιο  περίγραμμα ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά .Τελικά το έλυσα γυρνώντας το Layer off στο layout.Αλλο ένα θέμα που έχω είναι οτι δεν μπορώ να αλλάξω χρώμα σε block που έχω φτιάξει εγώ με το κλασικό το τρόπο by layer .

Edited by hektor
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα ο,τι λυσεις δωσαμε, με Undo μετα την εκτυπωση αναιρουνται

 

Με διπλο κλικ, ανοίγεις το block για επεξεργασια, κανεις τις αλλαγες σου και καπου εχει ένα κουμπακι close οπου αποθηκευονται

Edited by slalom
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε τοπογραφικο κανω xref την κατοψη του ισογειου για να την εισαγω ως περιγραμμα κτιριου.Ομως δεν συμπιπτουν οι διαστασεις,ειναι σχεδον αφαντο στο τοπογραφικο.
1. το κανω scale?
2.H κοιταζω τις μοναδες του καθε σχεδιου(π.χ. αν ειναι σε millimetres η meters?
3.κατι αλλο?υποψιν ειναι σχεδιασμενα στη κατοψη και τα ορια του οικοπεδου,οποτε θαπρεπε να ταυτιζονται..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.