Μετάβαση στο περιεχόμενο

Insoft - Αμοιβές Μηχανικών


terry

Recommended Posts

Καλησπέρα, προσπαθώ να υπολογίσω αμοιβές και ενώ έχω επιλεγμένη την ενεργειακή απόδοση, στη λίστα των μελετών μου εμφανίζει αμοιβή επίβλεψης θερμομόνωσης και μηδενική αμοιβή για μελέτη κλιματισμού.....

καμιά ιδέα τι συμβαίνει?

επίσης, αμοιβή ύδρευσης και αποχέτευσης δεν είναι πάντα το ίδιο ποσό? η κάνω λάθος... μου το εμφανίζει διαφορετικό.

amoives_m.pdf

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια έχεις να προσφέρεις αντί να σχολιάζεις???

χαχα

το είδες ε? αλλά δεν είδες οτι είναι αναθεώρηση με ποσοστό, για αυτό βγαίνει αυτή η διαφορά. ο συνάδελφος έχει πληρωθεί. δεν βοηθάς να πάρω και εγώ τα δικά μου!!!

Edited by dada
Link to comment
Share on other sites

Επιβλεψη για τον ΚΕΝΑΚ δεν υπαρχει.

Εφοσον τσεκαρεις την "επιβλεψη" (υπαρχουν διαφωνιες αν απαιτειται η οχι) σου υπολογιζει αμοιβες επιβλεψης θερμομονωσης.

 

Για την υδρευση και αποχετευση δεν ξερω για ποιο λογο υπαρχει η διαφορα.Μηπως εχεις αφαιρεσει την μελετη υδρευσης απο καποιο χωρο (πχ υπογειο, ΗΧ κτλ)

 

Για το κλιματισμο, το ιδιο με το παραπανω.

Ή δοκιμασε να τον ξε-τσεκαρεις και μετα να τον τσεκαρεις ξανα μπας και διορθωθει.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, αντιμετωπίζει κανείς σήμερα πρόβλημα με το λογισμικό;

 

Αργεί να μου ανοίξει και είναι "γκρι" το κουμπί για το Ν.4178/13.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, σε μένα εξακολουθεί το πρόβλημα. Έκανα και επανεκκίνηση αλλά δεν διορθώθηκε.

Επίσης βλέπω ότι μπαίνει και με δυσκολία στο σάιτ της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά,

Λόγω κάποιων εργασιών που γίνονται στον Server μας (ο οποίος βρίσκεται σε Data Center στο εξωτερικό και όχι στα γραφεία μας), παρατηρούνται τις τελευταίες ημέρες κάποιες καθυστερήσεις στην ανταπόκρισή του. Αν το πρόγραμμα δεν ανοίξει με την πρώτη φορά με ενεργοποιημένες τις Ρυθμίσεις Αυθαιρέτων και το Xml αρχείο ΤΕΕ, τότε κλείστε το (το πρόγραμμα όχι τον υπολογιστή) και ξανανοίξτε το. Αν δεν έχει ανοίξει με την πρώτη, τότε με τη 2η ή 3η φορά συνήθως ανοίγει. Δεν πρόκειται πάντως για μια μόνιμη κατάσταση. Ελπίζουμε μέσα στις επόμενες μέρες να τελειώσουν οι εργασίες που γίνονται και ο Server να λειτουργεί και πάλι απρόσκοπτα.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.