Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αίτηση στο ΤΕΕ να μη λαμβάνουμε την έντυπη έκδοση του Ενημερωτικού Δελτίου


parist43

Recommended Posts

Επειδή κάθε μήνα πήζουμε στο περιοδικό (πχ ΤΕΕ,ΣΠΜΕ & άλλα) μήπως να κάναμε κάποιο αίτημα να υπάρχει η δυνατότητα να λαμβάνουμε το περιοδικό μόνο ηλεκτρονικά αν θέλουμε?

 

Και οικολογικότερο είναι και οικονομικότερο και αρχείο μπορούμε να κρατάμε πολύ ευκολότερα και και και...

Η ανωτερω προταση ειναι πολυ σωστη,εγινε απο τον συναδελφο ΑΚΚ ,τον οποιο συγχαιρω,την υιοθετω,και καλω τους συναδελφους να κανουν αιτηση στο site του ΤΕΕ να μην λαμβανουν την εντυπη εκδοση του ΕΔ του ΤΕΕ ,αφου υπαρχει η δυνατοτητα να το διαβαζουν απο την ιστοσελιδα του ΤΕΕ.

Προσωπικα αυριο το πρωι θα κανω την αιτηση για οικολογικους λογους

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ εδώ και αρκετούς μήνες γλιτώσα από την χαρτουρα. Το τεύχος κοστίζει στο ΤΕΕ ετησίως 5.000.000 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειχα σκεφτη.ειναι και το οικονομικο ,να πουμε και σε οσους γνωριζουμε να το κανουν.

ΥΓ την αιτηση την εκανα μολις τωρα,εστειλα e-mail στο ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνειδητά αρνούμαι!!!

 

Ένα ορθότατο μέτρο το οποίο υλοποιήθηκε με τον πιο ανόητο τρόπο. Έπρεπε να αποφασίσουν την ολική παύση της έντυπης μορφής με δυνατότητα αίτησης για όποιον το θέλει σε χαρτί. Με τη δημοσίευση σε 5-6 συνεχόμενα τεύχη θα φαινόταν έτσι ποιος πραγματικά το διαβάζει!!!

 

Πριν αρκετούς μήνες έστειλα δύο μέιλ στα κεντρικά πληροφορώντας τους ότι μία μηχανικός στην οποία στέλνανε το τεύχος (στεγαζόταν στο διπλανό γραφείο) δεν το παραλάμβανε (στοίβα ολόκληρη μπροστά στην πόρτα). Πεθαμένη είναι, συνταξιούχα δεν ξέρω...τους είπα να το ψάξουν. Η στοίβα μεγαλώνει ακόμη.

 

Ένα σωρό άχρηστοι...πάλι από τη νέα γενιά περιμένουν ''οικονομία'' και ''ευσυνειδησία''.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το ΤΕΕ είναι υποχρεωμένο να τυπώνει το δελτίο με την έννοια ότι δημοσιεύονται αγγελίες, προκηρύξεις και τα δελτία των παρατάξεων. Μπορεί να κάνω και λάθος. Εγώ αρκετά φορτώνω τα μάτια μου με ακτινοβολία όλη μέρα δεν αντέχω να διαβάσω και το δελτίο του ΤΕΕ στο ίντερνετ. :)

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο γύρισα από την ενημέρωση που έκανε η Ελεμ...

Αυτό ακριβώς έλεγε και ο Μαρσέλλος, οτι δηλ μόνο οι οφειλές προς τα ΕΛΤΑ είναι 3000000/έτος! Θα έπρεπε το φυλλάδιο να είναι σε ηλεκτρονική μορφή...

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στον 1 χρόνο (ίσως και λίγο παραπάνω) έχω πάψει να παίρνω το δελτίο σε έντυπη μορφή (τον πρώτο καιρό που δόθηκε η δυνατότητα τέλος πάντων). Το ΤΕΕ τελικά είναι τραγικό από πολλές απόψεις! Ζούνε στο δικό τους κόσμο και στη δική τους εποχή! Όργανο εκπροσώπησης μπακάληδων; Πατατοπαραγωγών; Ταχυδρομικών υπαλλήλων; Θα μπορούσε να είναι με τη νοοτροπία που το διακατέχει. Του τεχνικού κόσμου όμως και των Μηχανικών όργανο, είναι απαράδεκτο να πορεύεται κατ'αυτόν τον τρόπο! Λουδίτες εντελώς...

Έχετε υπόψη σας, ότι είχε γίνει κρούση από συναδέλφους προ αρκετών ετών, οι οποίοι ζητούσαν να μην λαμβάνουν το δελτίο, έστω και αν δεν είχαν δυνατότητα τότε να τους στέλνουν το ρημαδοemail! Μαντέψτε! Τους είχαν αρνηθεί! Δε γινόταν τους είχαν πει! Κάποια στιγμή με απίστευτη καθυστέρηση, επρυτάνευσε η λογική...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μόνο ηλεκτρονικά.

 

Αλλά αν δε γίνει μαζικά και μέσω ΤΕΕ σαν προτροπή δεν αλλάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το τεύχος κοστίζει στο ΤΕΕ ετησίως 5.000.000 ευρώ

παρα πολλα λεφτα!!!.κατι αλλο χρησιμο θα μπορουσαν να κανουν με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν όμως, μαζί με την ηλεκτρονική αποστολή, να υπάρχει και μια (εστώ μικρή) μειώση της συνδρομής στο ΤΕΕ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.