Μετάβαση στο περιεχόμενο

Fespa και αναβάθμιση σε EC


sundance

Recommended Posts

Φίλε LEO, έχεις στα χέρια σου κάποιο έγγραφο που να σε διασφαλίζει ότι η αναβάθμιση με E.C. θα είναι δωρεάν ; ή η ενημέρωση ήταν προφορική από κάποιον υπάλληλο;.

Σίγουρα θα γνωρίζεις ότι υπάρχουν πολλές εταιρείες που εμπορεύονται software στην Ελλάδα και η πολιτική κάθε μίας είναι ξεχωριστή, εσένα μπορεί να σε ενημερώσανε, εμένα όχι.

Το Fespa 7 το αγόρασα το Σεπτέμβρη του 2009 και σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την εταιρία που το εμπορεύεται στη περιοχή μου, μου ζητήθηκαν 1600 ευρώ για fespa 10.

 

 

Ας μάθουμε να το ψάχνουμε και λίγο μόνοι μας το όλο θέμα και να έχουμε την δική μας κρίση.....

 

Μηχανικοί είμαστε.....

 

Αυτό που λες ειναι αυτονόητο και δε χρειάζεται να το επαναλαμβάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ήμασταν πιο προσεχτικοί στα λεγόμενα μας…

 

Μιας και οι E.C. ΕC2 + EC8 έχουν διαφορές και μάλιστα τρανταχτές για την επίλυση μιας κατασκευής……

 

Τουλάχιστον Fardis και Papadrkakis κάνουν αισθητή την παρουσία τους για το αξιοσημείωτο των διαφορών μεταξύ των 2 κανονισμών Πριν και Νέων…

 

Φίλε LEO, έχεις στα χέρια σου κάποιο έγγραφο που να σε διασφαλίζει ότι η αναβάθμιση με E.C. θα είναι δωρεάν ; ή η ενημέρωση ήταν προφορική από κάποιον υπάλληλο;.

Σίγουρα θα γνωρίζεις ότι υπάρχουν πολλές εταιρείες που εμπορεύονται software στην Ελλάδα και η πολιτική κάθε μίας είναι ξεχωριστή, εσένα μπορεί να σε ενημερώσανε, εμένα όχι.

Το Fespa 7 το αγόρασα το Σεπτέμβρη του 2009 και σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την εταιρία που το εμπορεύεται στη περιοχή μου, μου ζητήθηκαν 1600 ευρώ για fespa 10.

 

 

Σε ποία Περιοχή;;;

 

Γιατί επαναλαμβάνω πως το πρόγραμμα το αγόρασα Οκτώβρη και οι E.C. μου παραχωρήθηκαν δωρεάν...

 

Έγγραφο;;

 

Ναι.

 

 

Το ζήτησα, αναφέρθηκε στο σύστημα και αισθάνομαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό ισχύει για όλους τους Νέους Πελάτες.

Συνάδελφε ποιος θεωρείται νέος πελάτης?

Ο προ 6-μήνου αγοραστής, ο προ χρόνου, ο προ διετίας?

(Απλά ρωτάω γιατί δεν ξέρω την πολιτική της Lh περί αυτού και ίσως έχεις ενημερωθεί).

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε εσένα και στην εταιρία που σου διασφάλισε δωρεάν την αναβάθμιση.

Μπορείς να μας πείς από πια εταιρία το αγόρασες και σου παρείχε δωρεάν την αναβάθμιση; Ίσως έτσι βοηθηθούν πολλοί μηχανικοί που έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμή που όλοι ασχολούμαστε, μοιραία κατά την άποψή μου, με το θέμα της τιμιολογιακής πολιτικής της LH, αναδύεται η τραγικότητα που υπέπεσε ο κλάδος αυτή την εποχή. Υπό άλλες συνθήκες (σωστές αμοιβές και ανάπτυξη) δεν νομίζω να μας επηρέαζε και τόσο εάν δίναμε κάτι τις παραπάνω για ένα λογισμικό που στο τέλος της ημέρας ήταν μια επένδυση από μέρους μας (χωρίς κόστος υποστήριξης). Δυστυχώς όμως γκρινιάζουμε όπως γκρινιάζουν και οι δικοί μας πελάτες πλέον και όχι άδικα κατ' εμέ. Θα ήταν ορθότερο να αξιολογήσουμε το θέμα όπως αξιολογούμε μια προσφορά από ένα εργολάβο, επεγγελματικά δηλαδή: η δεχόμαστε την προσφορά ή αλλάζουμε εργολάβο.

Link to comment
Share on other sites

Giosgosk, συμφωνώ με αυτό που λές, και σηκώνει πολύ κουβέντα. Προσωπικά δεν είναι τόσο τα λεφτά στη συγκεκριμένη περίπτωση όσο η αίσθηση της «εξαπάτησης». Ούτε απόσβεση δεν πρόλαβα να κάνω ακόμα από την αρχική αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Την Αίσθηση της εξαπάτησης δεν την αισθάνθηκα ποτέ μου.....

 

Μα ποτέ μου όμως.......

 

Αντιθέτως αισθάνομαι δικαιωμένος με την αγορά μου, όλου του πακέτου Στατικών και Αρχιτεκτονικών μαζί με το πακέτο των Νέων κανονισμών.

 

Όσο για τον Φίλο που με ρωτάει για την εταιρεία, αναφέρομαι στην LH στα κεντρικά της στην Αθήνα.

 

Ο κάθε μηχανικός αισθάνεται δικαιωμένος για την δική του ξεχωριστή επένδυση μιας και θα την αξιοποιήσει, όπως μόνο εκείνος γνωρίζει και επιθυμεί με βάση της δικές του δυνατότητες και μελέτες.

 

Το να σας πω τα θετικά και τα αρνητικά ενός προγράμματος, λίγο πολύ όλοι τα γνωρίζουμε.

 

Απλά αναφέρομαι Προσωπικά μιας και την αγορά και την απόσβεση έχω κάνει και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απ την υποστήριξη και τις δυνατότητες του Προγράμματος.

 

 

 

p.s. :Έχω δουλέψει πολλά προγράμματα και στα πλαίσια του ΕΜΠ και στα πλαίσια ιδιωτικής εκμάθησης και ο καθένας μας μέσα απ τις προσωπικές του εμπειρίες και καταξιώσεις φαντάζομαι θα είναι σε θέση να κρίνει τις δυνατότητες του εαυτού του και εν συνεχεία του προγράμματος που θα τον συντροφεύει σε όλη την επαγγελματική του σταδιοδρομία και καταξίωση.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε Leo κανεις δεν εθιξε το προγραμμα...

 

Πες μου ειλικρινα δλδ, ειλικρινα. ειλικρινα.... 1500Ε για του ΕΚ το θεωρεις λογικο?? Οτι δουλεια και να εγινε...

 

Και γω καθομαι και π%$ζω ολα τα σχεδια, μη ξεφυγει γραμμουλα, και χρωματακια και σκ@%κια, αλλα δεν ειπα στον πελατη θελω 2000Ε για την κατοψη επειδη εχει γινει καλη, και κανω την καλυτερη δουλεια απολους (αν ειναι δυνατον...ο κ Χαραμιδοπουλος αυτο που λεει καθε φορα..αν του πεις για την οποιαδηποτε εταιρια την βγαζει αχρηστη...πως να το κανουμε δλδ, δεν ειναι η Λογισμικη και καμια αλλη...)

 

Σορρυ για το υφος, δεν εχω τιποτα με κανεναν....

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι τόσο ικανοποιημένος και δικαιωμένος δεν υπάρχει λόγος να απαντάς στα παράπονα που εκφράζουν άλλοι πελάτες της LH. Το ότι πήρες δωρεάν την αναβάθμιση σε E.C. (αν είναι αλήθεια) είναι πολύ χρήσιμη πληροφορία ώστε να το διεκδικήσουν και άλλοι. Η αξιοπιστία της LH και ο σεβασμός στους πελάτες θα κριθεί έμπρακτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.