Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προνομιακή δανειοδότηση για μηχανικούς - μέλη του ΤΕΕ


p.varvaris

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μια και το ανέφερες το ΤΕΕ δεν μου έχει αποστείλλει ποτέ τη βεβαίωση

 

φυσικά από φέτος που θα έχουμε φορολόγιση έσοδα-έξοδα το ΤΕΕ θα δεχθεί χιλιάδες κλήσεις προκειμένου να μας στείλει τη συγκεκριμένη βεβαίωση

 

Ουτε εγω ειχα παρει...πηρα πριν λιγες μερες στα κεντρικα στην Αθηνα, εδωσα ΑΜ και λογαριασμο τραπεζας και μου το εστειλαν... Μου ειπαν οτι εγινε και συνδεση ΑΜ-αρ. λογαριασμου και καθε χρονο θα μου ερχεται..

 

Νομιζω μιλησα με το τμημα εισοδηματος...

Link to comment
Share on other sites

Τρίχες.... απο την τραπεζα των Μηχανικών

πρέπει το ΤΕΕ να απαιτήσει ουσιαστικά ωφέλη για τους Μηχανικούς και όχι να ασχολούνται μόνο με τισ θέσεις στο ΔΣ της τράπεζας.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος αγαπητέ Δημήτρη!

Πρώτον: το 2,048% παρακρατείται από το ΤΕΕ και οχι από την ΕΤΕ

Δεύτερον και σπουδαιότερο: η εκμετάλευση των χρημάτων μας για 14 ημέρες δεν γίνεται από την ΕΤΕ αλλά από το ΤΕΕ δηλ. βλέπε Αττικής.

Με την ευκαιρία θέτω τα παρακάτω ερωτήματα ενωπιων των συναδέλφων.

Έστω ότι από τους 120.000 μηχανικούς οι 20.000 καταθέτουν αμοιβή 5.000 ευρώ ο καθένας.

Έχουμε λοιπόν 20.000Χ5.000 ίσον ΕΚΑΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ!!!:oops:

Παραμένουν ανενεργά αυτά τα λευτά?

Αν τα είχατε εσείς στην διαθεσή σας για 14 ή για 10 ημέρες τι θα κάνετε θα τα αφίνατε να κοιμούνται?

Μπορώ να υπολογίσω τι ποσό και για πόσες ημέρες το έχω στην διαθεσή μου χωρίς να λογαριάζω τις τυχόν μελλοντικές εισρροές?

Έχει ακούσει κανείς για συναλλαγές τριών έως πέντε ημερών στην διατραπεζική?

Πόσο υπολογίζετε την ετήσια απόδοση αυτής της πρακτικά ανεξάντλητης "δεξαμενής"?

Εγώ υπολογίζω περί τα ΕΚΑΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ!!!

Γιατί επιβιώνει η Αττικής σ' ένα τέτοιον ανελέητο ανταγωνισμό στο τραπεζικό περιβάλλον την στιγμή που είναι γνωστά τα σοβαρά προβλήματα (όχι μόνο ρευστότητας) που αντιμετοπίζουν "κολλοσοί" του κλάδου?

Μήπως ο παραπάνω πολλαπλασιασμός είναι επιεικής?

Που πάνε τέλοσπάντων αυτά τα λευτά?

Τέλος επειδή, σαν ταπεινός αδαής στα οικονομικά, έθεσα πολλά ερωτηματικά κάθε απάντηση είναι ευπρόσδεκτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική δημοσίευση του mechcon αναφέρεται ότι την εξυπηρέτηση των μηχανικών στην ΕΤΕ αναλαμβάνει ειδικός υπάλληλος. Από πότε θα ισχύσει αυτό γιατί η ταλαιπωρία που υφιστάμεθα στην τράπεζα με τις ουρές είναι πολύ μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερον και σπουδαιότερο: η εκμετάλευση των χρημάτων μας για 14 ημέρες δεν γίνεται από την ΕΤΕ αλλά από το ΤΕΕ δηλ. βλέπε Αττικής.

 

alexandrosDia, αυτό απο πού το συμπέρανες?

Link to comment
Share on other sites

Λάθος αγαπητέ Δημήτρη!

Πρώτον: το 2,048% παρακρατείται από το ΤΕΕ και οχι από την ΕΤΕ

Δεύτερον και σπουδαιότερο: η εκμετάλευση των χρημάτων μας για 14 ημέρες δεν γίνεται από την ΕΤΕ αλλά από το ΤΕΕ δηλ. βλέπε Αττικής.

 

Αγαπητέ συνάδελφε, σε ότι αφορά το 2,048%, με είχε ήδη (σωστά) διορθώσει ο erling, άρα πλεονάζουσα η νέα σου διόρθωση. Για το δεύτερο, δε θα συμφωνήσω μαζί σου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.