Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Λοιπόν να αναφέρω και εγώ την εξέλιξη...στην Πολεοδομία όντως διαπίστωσαν το λάθος και χωρίς την παραμικρή αντίρρηση, μου είπαν πως θα διορθώσουν το σφάλμα και θα ξανατυπωθεί κανονικά το φύλλο...βέβαια σήμρα την ώρα που πήγα δε λειτουργούσε το σύστημα των υπολογιστών στη Σωκράτους, οπότε μη μπορώντας να περιμένω, θα το πάρω αύριο...γενικά όμως αυθημερόν το διορθώνουν και σίγουρα όχι χειρόγραφα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

-----Αν έχει συμπληρώσει κάποιος κανένα ʽʼέντυπο υπολογισμού προστίμουʼʼ μπορεί να μου πει αν στην ʽʼπεριγραφή χώρουʼʼ βάζουμε την χρήση του χώρου σύμφωνα με την οικ. άδεια?

 

----- Eπισης στην υπεύθυνη δήλωση του ιδιοκτήτη στο νούμερο 2, στην παρένθεση που λέει χρήση ακινήτου τι βάζετε; Την τωρινή χρήση, η αυτή σύμφωνα με την άδεια;

 

_____ ατι ακομα. Σε χρησεις γης υπαρχει το "ολες;" Μου το ειπαν στην Πολεοδομια Αθηνων αλλα δεν μου ειχε ξανατυχει και με προβληματιζει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

-----Αν έχει συμπληρώσει κάποιος κανένα ‘’έντυπο υπολογισμού προστίμου’’ μπορεί να μου πει αν στην ‘’περιγραφή χώρου’’ βάζουμε την χρήση του χώρου σύμφωνα με την οικ. άδεια?

 

Δε νομίζω να πάρεις απάντηση εύκολα σε αυτό, γιατί η συμπλήρωση αυτού του εντύπου δεν είναι δική μας υποχρέωση αλλά των υπαλλήλων της Πολεοδομίας. Κακώς σου είπαν να το συμπληρώσεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Στην υπευθυνη δηλωση τι βαζεις στο νούμερο 2, στην παρένθεση που λέει χρήση ακινήτου; Την τωρινή χρήση, η αυτή σύμφωνα με την άδεια;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο πολεοδομικο γραφειο βεροιας παντως μου ειπανε οτι αν θελουν οι πελατες μου να καταβαλλουν σε 10 δοσεις το προστιμο να πανε σε κανα μηνα να το αλλαξει απο 6 σε 10

Link to comment
Share on other sites

-----Αν έχει συμπληρώσει κάποιος κανένα ʽʼέντυπο υπολογισμού προστίμουʼʼ μπορεί να μου πει αν στην ʽʼπεριγραφή χώρουʼʼ βάζουμε την χρήση του χώρου σύμφωνα με την οικ. άδεια?

Μου έχει τύχει εμένα, βάζεις τη χρήση χώρου σύμφωνα με την Ο.Α., δηλ. υπόγειο, γκαράζ, Η/Χ κλπ.

 

Eπισης στην υπεύθυνη δήλωση του ιδιοκτήτη στο νούμερο 2, στην παρένθεση που λέει χρήση ακινήτου τι βάζετε; Την τωρινή χρήση, η αυτή σύμφωνα με την άδεια;
Τωρινή Χρήση

 

Σε χρησεις γης υπαρχει το "ολες;" Μου το ειπαν στην Πολεοδομια Αθηνων αλλα δεν μου ειχε ξανατυχει και με προβληματιζει.

Δεν μου έχει τύχει, πρώτη φορά το ακούω.
Link to comment
Share on other sites

Την υπεύθυνη δήλωση που χρειάζεται διπλή, πρέπει να είναι επικυρωμένη από ΚΕΠ, όπως και η εξουσιοδότηση που σου κάνει ο ιδιοκτήτης. Η αίτηση δεν χρειάζεται επικύρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, σας έχουν ζητήσει πουθενά τις υπεύθυνες δηλώσεις επικυρωμενες απο ΚΕΠ?

 

Όπως λέει n cara, 'ολες οι Υ.Δ. επικυρωμένες από κάποια δημόσια αρχή (λιμενικό,αστυνομία,ΚΕΠ κλπ) για το γνήσιο της υπογραφής. Γνήσιο φωτοαντίγραφο ήδη υπογεγραμμένης Υ.Δ. δεν μπορεί να γίνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.