Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Παιδιά, ερώτηση :

 

Έχω δύο περιπτώσεις που η άδεια τους έχει εκδοθεί στη Δ/νση Πολεοδομίας Αγίας Παρασκευής (τα ακίνητα βρίσκονται στο Νέο Ηράκλειο). Εκεί στέλνονται οι φάκελοι ; Ρωτάω γιατί κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι ο Δήμος Νέου Ηρακλείου υπάγεται στην Πολεοδομία Νέας Ιωνίας.

 

Αναφέρομαι σε κατάθεση φακέλου (τα σχέδια τα πήρα από την Πολεοδομία Αγίας Παρασκευής).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι το Ν. Ηράκλειο υπαγόταν πολύ παλιά στην Αγ. Παρασκευή, μετά πήγε στον Περισσό. Δεν ξέρω αν είναι τώρα στη Ν. Ιωνία.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και πάλι. Το είπα γιατί η άδεια ήταν του 1993 και τα αντίγραφα των σχεδίων πάρθηκαν από την Αγία Παρασκευή (γι' αυτό μπερδεύτηκα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Στην περίπτωση των ημιυπαιθρίων χρειάζεται να κόψω ΑΠΥ; Η καλύπτεται απο το παραστατικό της τράπεζας που γράφει για την αμοιβή και το ΦΠΑ κλπ κλπ;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κόβω. ΑΦού εισπράττεις λεφτά λογικό δεν είναι να κόψεις? Στο ΦΕΜ πάνω δεν αναγράφεις και τον αριθμό της ΑΠΥ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αναγράφω και δεν είχα κάποιο πρόβλημα! Απλά ο λογιστής μου δεν μου είχε διευκρινήσει τι ακριβώς πρέπει να κάνω (θα ρωτούσε λεει!!) και επειδή γενικότερα δεν τον άκουσα και τόσο σίγουρο στην απάντησή του και δε βγάζω άκρη είπα να ρωτήσω εσείς πώς κινείστε! Με μπέρδεψε το γεγονός πως κρατάμε και το τριπλότυπο της τράπεζας, στο οποίο αναγράφεται αναλυτικά η συναλλαγή και ο ΦΠΑ.

 

Οπότε κόβω κανονικά όλο το ποσό συν ΦΠΑ και γράφω και οτι κατατέθηκε ΦΕΜ σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.