Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δεν θα επιβληθούν αναδρομικοί φόροι κατά τη ρύθμιση των ημιυπαίθριων


Recommended Posts

Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου. Αλλά ποιός ανάγκασε ή ώθησε ή άφησε τον καθένα να γίνει παράνομος. Φταίνε τα τραγελαφικά των Πολεοδομιών, τα λαδώματα και ο ανύπαρκτος έλεγχος. Φταίει ο μηδρνικός Χωροταξικός σχεδιασμός και ο γελοίος ΓΟΚ. Φταίνε τα διαρκή φοροεισπρακτικά μέτρα και η απίθανη φορολογία των πάντων. Φταίνε οι πράξεις όλων όσων κυβέρνησαν και όσων τους ανέχθηκαν που φάγανε, φάγανε, φάγανε . . . και δείξανε το "σωστό" δρόμο στους ψηφοφόρους τους.

Αλλά βέβαια τέτοια ανακολουθία, ψέματα, προπαγάνδα, φασισμός και πάνω απ' όλα Εθνική προδοσία δεν έχουν προηγούμενο.

Κυριακή κοντογιορτή :-x

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα μπουμε σε μια συζητηση αν η κοτα εκανε το αυγο η τουμπαλιν.

Θα ελεγα οτι η σχεση μαλλον ειναι σχεση αλληλεπιδρασης...

Link to comment
Share on other sites

nik θα είχαν τα 1000 δίκια αν δεν έλεγαν ψέμματα απο την αρχή.

 

Ακόμα και ένα παιχνίδι που παίζει ο καθένας μας έχει πάντα τους κανόνες του. Αν στο μέσο του παιχνιδιού αλλάζεις κατα το δοκούν τους κανόνες, τότε δεν παίζεις αλλά σε "παίζουν".

 

@nik

το θέμα δεν είναι αν ειναι σωστό, δίκαιο και λογικό. Το θέμα είναι πως δεν μπορείς κάθε 4 μήνες να μεταβάλεις συνέχεια την θέση σου. Οτι έχεις να πεις το λές από την αρχή και από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να κάνει ότι νομίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι, έκανα αλλαγή χρήσης σε ένα ημιυπόγειο χώρο που έχω αλλά παρουσίασε σοβαρό πρόβλημα με ανιούσα υγρασία. και απ'ότι μου είπανε μάλλον δεν διορθώνετε. υπάρχει τρόπος να αναιρέσω την δήλωση ?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

οι δηλωσεις που αναιρουνται (υπαρχουν αρκετες ειδικα μετα το τελος του ΤΑΠ) θα ελεγχουν για την ορθοτητα τους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω κάτι, έκανα αλλαγή χρήσης σε ένα ημιυπόγειο χώρο που έχω αλλά παρουσίασε σοβαρό πρόβλημα με ανιούσα υγρασία. και απ'ότι μου είπανε μάλλον δεν διορθώνετε. υπάρχει τρόπος να αναιρέσω την δήλωση ?

ευχαριστώ

 

 

Το προβλέπει και ο νόμος. Το ξαναφέρνεις στην αρχική του χρήση. Χρήματα δεν επιστρέφονται. Αίτηση με τεχνική έκθεση και φωτογραφίες στην πολεοδομία για να γίνει αυτοψία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.