Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμπειρίες από εργασία στο εξωτερικό


sundance

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 829
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι,

 

Η επαρχία στην Αγγλια δεν ειναι Βλαδιβοστοκ. Οι πόλεις που προαναφέρθηκαν ειναι καταπληκτικές. Υπαρχουν βέβαια και μέρη χάλια, αλλα αυτο υπαρχει παντου παγκόσμιας.

 

Πολλοί νομίζουν οτι στην Αγγλια μετα το Λονδινο ειναι το τελος του κοςμου! Μέγιστο λαθος. Παράδειγμα το Nottingham που έμεινα 1 χρονο ειναι μια εκπληκτική πόλη, απίστευτα vibrant με άπειρες επιλογές για διασκέδαση. Άνετα θα γύριζα εκει να μείνω μόνιμα. Το Derby που ειναι 25 λεπτα μακριά ειναι μαύρα χάλια απο καθε αποψη για να μην πω κατι χειρότερο.

 

Δεν μένω στη πόλη που ειναι η δουλεια μου, γιατι απλα ειναι χάλια, αν και το σκέφτομαι τελευταία για να αποταμίευσω χρήματα με βλέψεις αγοράς. Άρα η επιλογη του τόπου διαμονής ειναι κατι που εξαρτάται απο εμας.

 

Το κρυο στον Νότο ειναι κάπως καλύτερο. Σκωτία να δείτε τι γινεται!

Edited by AAlex
Link to comment
Share on other sites

ΑΑlex έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά και στην Ελλάδα την ίδια νοοτροπία δεν έχουμε? Αθήνα, άντε Θεσσαλονίκη και μετά δεν το συζητάμε καν. Θυμάμαι όσο ήμουν φοιτητής που όλοι του έτους μου ήθελαν να πάνε να μείνουν Αθήνα. Δυστυχώς κουβαλάμε την ίδια νοοτροπία και όταν μεταναστεύουμε, Λονδίνο, Άμστερνταμ ή Βερολίνο ΜΟΝΟ. Southampton, Eidhoven, Αμβούργο είναι για βλάχους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν συλλογισμός δεν ειναι λαθος. Απο την αλλη ειναι και προσωπική εντύπωση του καθενός. Ειχα μείνει 4 χρονια Λονδίνο, 1 Exeter και 1 Brighton. Στο Λονδίνο εχεις άπειρες επιλογές θα μπορούσα να μείνω γι παντα. Στα υπόλοιπα λίγες άλλες καλές άλλες όχι.. Σίγουρα πηγαίνεις για δουλεια και όχι για φοιτητική ζωη και πηγαίνεις σε πόλεις όχι χωριά της Αγγλίας. Απλα ίσως η προσαρμογή και κάποιες φορες νιώσει κανεις άβολα καπου εκτος πρωτεύουσας. Και πάλι ειναι η προσωπικές μου εμπειρίες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

 Αμβούργο είναι για βλάχους.

Το Αμβούργο είναι ίσως οτι καλύτερο υπάρχει στη Γερμανία. Ξέρουν όσοι έχουν πάει, έστω και για επίσκεψη. Πανάκριβο όμως

Edited by Daron
Link to comment
Share on other sites

Άστο Daron. Εχεις κιλά δικιο.

 

Οταν έφυγα απο Σαουδικη Αραβια, κυνηγούσα θεςη που ταίριαζα απόλυτα στο Αμβουργο. Ακομα πονάω την απώλεια αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Άστο Daron. Εχεις κιλά δικιο.

 

Οταν έφυγα απο Σαουδικη Αραβια, κυνηγούσα θεςη που ταίριαζα απόλυτα στο Αμβουργο. Ακομα πονάω την απώλεια αυτη...

 

Ουδέν κακόν αμιγές καλού, μπορεί το γεγονός του ότι έχασες την θέση στο Αμβούργο να υπήρξε τροχοπέδη για την ενδεχόμενη καριέρα σου στην Γερμανία αλλά ταυτόχρονα αποτέλεσε εφαλτήριο για την καριέρα σου στην Αγγλία. Το θέμα είναι ότι κατέληξες σε κάποια απόφαση που αφορούσε την καριέρα σου και δεν παρέπεμψες το θέμα στις καλένδες

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, Daron και Rootbreaker έχετε φωτογραφία προφίλ την ίδια κιθάρα σε άλλο χρώμα ή κάνω λάθος;

Ναι, Είναι το κλασικό μοντέλο Les Paul
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, Daron και Rootbreaker έχετε φωτογραφία προφίλ την ίδια κιθάρα σε άλλο χρώμα ή κάνω λάθος;

 

 

Ναι, Είναι το κλασικό μοντέλο Les Paul

 

Του Daron είναι απλή tobaco sunburst, εμένα είναι σε Iced Tea sunburst με ΑΑΑ flame maple top.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.