Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ν.3843/10 - Δικαιολογητικά, πληρότητα φακέλου


xenia

Recommended Posts

ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες,

να συμπληρώσω ότι εμενα μου ζήτησαν να συμπληρώσω στις Υ.Δ. και ημερομηνία αλλαγής χρήσης του χωρου που τακτοποιείται και επίσης να δηλώσω ενα υπάρχουν ή όχι συνιδιοκτήτες στο κτίσμα...

γνήσιο της υπογραφής σε όλες τις Υ.Δ. και στην αίτηση

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες,

να συμπληρώσω ότι εμενα μου ζήτησαν να συμπληρώσω στις Υ.Δ. και ημερομηνία αλλαγής χρήσης του χωρου που τακτοποιείται και επίσης να δηλώσω ενα υπάρχουν ή όχι συνιδιοκτήτες στο κτίσμα...

γνήσιο της υπογραφής σε όλες τις Υ.Δ. και στην αίτηση

πολύ κακώς κατ' εμένα εγώ θα αρνιόμουν

αυτά να τα δηλώσει ο φερόμενος ιδιοκτήτης

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες,

να συμπληρώσω ότι εμενα μου ζήτησαν να συμπληρώσω στις Υ.Δ. και ημερομηνία αλλαγής χρήσης του χωρου που τακτοποιείται και επίσης να δηλώσω ενα υπάρχουν ή όχι συνιδιοκτήτες στο κτίσμα...

γνήσιο της υπογραφής σε όλες τις Υ.Δ. και στην αίτηση

 

1. Ημερομηνία αλλαγής χρήσης λογικά πρέπει να μπαίνει γιατί σε περίπτωση που ΔΕΝ θα ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα χρησιμοποιήται για τον υπολογισμό του προστίμου+διατήρησης.

2. Γνήσιο υπογραφής αφού το αναφέρει ΜΟΝΟ στην εξουσιοδότηση.

Link to comment
Share on other sites

xenia σε καμία περίπτωση.

1) Ημ/νια αλλαγής χρήσης δε μπορείς να γνωρίζεις. Μόνο ο ιδιοκτήτης μπορεί να τη δηλώσει.

2) Το συμβόλαιο από το οποίο θα προέκυπτε η ύπαρξη συνιδιοκτητών, δεν είναι καν στα απαιτούμενα έγγραφα (για γέλια και για κλάματα συνεπώς και το όλο θέμα με τις εξουσιοδοτήσεις και τα γνήσια της υπογραφής όπως έχω ξαναπεί, αλλά τέλος πάντων).

Πες τους απλά να αφήσουν τις κουταμάρες.

Link to comment
Share on other sites

πολύ κακώς κατ' εμένα εγώ θα αρνιόμουν

αυτά να τα δηλώσει ο φερόμενος ιδιοκτήτης

 

εννοούσα ότι πρεπει να συπληρωθούν και αυτά τα στοιχεια, μη παρεξηγηθώ, σαφώς και τη δηλωση την κανει ο ιδιοκτήτης που υπογραφει όλες τις δηλώσεις

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου.

 

Σχετικά με το (1), πέραν της αίτησης που υπογράφεται από όλους, τι γίνεται με την υπευθ.δηλ. και την εξουσιοδότηση; Ο κάθε ιδιοκτήτης υπογράφει και την δικιά του;

 

Σε ότι αφορά το (2) ποιο από τα ονόματα των συνιδιοκτητών της αυτοτελούς ιδιοκτησίας βάζω στην δήλωση ΦΕΜ και στο ΑΠΥ;

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Γιώργος

Αγαπητέ Δημήτρη σε μένα που μου έτυχε παρόμοια περίπτωση (3 συνιδιοκτήτες ενός διαμερίσματος), από το ΥΠΕΚΑ που ρώτησα μου είπαν ότι οι δύο συνιδιοκτήτες θα εξουσιοδοτήσουν τον ένα και στο όνομα αυτού θα γίνει όλη η διαδικασία. Δηλαδή σαν να ήταν αυτός ο μοναδικός ιδιοκτήτης.

Οι υπόλοιποι θα πάρουν επικυρωμένα αμτίγραφα.

Και έτσι πέρασε και στην πολεοδομία Παλλήνης.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε CHALMERS, καλημέρα,

Αναφέρεις ακριβώς ότι έγραψα σε προηγούμενό μου post.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.