Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σχοινογέφυρα


 
Δασολόγος

Recommended Posts

Το θέμα δεν πήγαινε για επαγγελματικά δικαιώματα...πιο πολύ για 3316 μου φαινόταν...

 

Πάντως κι από μένα καλό ΣΚ κι αν υπάρχουν νεότερα ενημέρωσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ Topap

 

Έτσι κινήθηκα εξαρχής και από εκεί έλαβα τις απαντήσεις: «Φίλε ο Κορυδαλλός είναι γεμάτος κτλ» (Άλλες δε εταιρίες και πολύ γνώστες ούτε καν απάντησαν)

 

Πάντως μου έδωσες το έναυσμα να κάνω και ένα νέο κύκλο τηλεφωνημάτων και τελικά βρήκα μια εταιρεία η οποία ενώ δεν έχει τρομερό site κτλ…έχει μηχανικό που ασχολείται και μάλιστα έχει μελετήσει-φτιάξει τριών τύπων σχοινογέφυρες και έτσι βγάλαμε άκρη….

Link to comment
Share on other sites

Δασολόγε, καλό είναι να μας ενημερώνεις για την εξέλιξη της μελέτης αλλά και της κατασκευής! Το θέμα είναι ενδιαφέρον και εν πάσει περιπτώσει καλές οι θεωρίες αλλά δεν νομίζω κανείς πολιτικός μηχανικός από εδώ μέσα να έχει κατασκευάσει σχοινογέφυρα!

Εγώ ευχαρίστως μπορώ να κάνω μια τέτοια μελέτη αλλά λόγω απειρίας θα την υπερεξασφαλίσω και το κόστος θα ανέβει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ελα ρε Πασβάντη,

Θα σου κάνω εγώ τα στατικά και την άγκύρωση , μην φοαβάσε ρε συ. 17 μέτρα γεφυράκι είναι. Αν υποθέσουμε ότι και τα πρανή σου είναι βραχώδη (που μάλλον έτσι θα είναι) τότε έγιναν και οι αγκυρες σου σε λίγα δευτερόλεπτα. Δε μου το είπες ρε συ πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ένα πολύ ενδιαφέρον site. Σχετικό με τους Μηχανικούς Χωρίς Σύνορα. http://www.bridgestoprosperity.org/

Θα βρείτε πληροφορίες για τις σχοινογέφυρες τις οποίες κατασκευάζουν σε διάφορες χώρες για τις ανάγκες και την ανάπτυξη του πληθυσμού των εκεί κοινοτήτων.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη!

 

Και όμως.. Σε τούτη τη ζωή το μόνο απίστευτο είναι το ελληνικό δημόσιο.. :shock: (Είμαι πολύ παραπονιάρης τελευταία! Υπόσχομαι όμως σύντομα να αλλάξω!!).

Παρ' όλα αυτά, η συμμετοχή μου ως εθελοντή στην εν λόγω οργάνωση αποτελεί ένα από τα χαρτιά που έχω μπροστά μου για τα επόμενα βήματα! Τελευταίο χαρτί βέβαια, αλλά χαρτί!

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.