Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Για Μενίδι ξέρει κανείς πως είναι η κατάσταση?? πρέπει να παω αύριο εκεί και την Πέμπτη έχω Αιγάλεω..

Στο Αιγάλεω για να είμαι σίγουρη ότι θα κάνω δουλειά τι ώρα πρέπει να πάω??

 

ευχαριστω!!!!

 

Είσαι τυχερός. Συμπτωματικά πέρασα και από τις 2 σήμερα! Μενίδι ήταν εξαιρετικά χαλαρά τα πράγματα. 3-4 άτομα όλα κι όλα και πηγαίνοντας απλά για ερώτηση καθάρισα σε 5 λεπτά από "περιπλανώμενο" υπάλληλο Μηχανικό.

Αιγάλεω έχει βγάλει ανακοίνωση ότι παραλαμβάνουν πλέον μόνο ταχυδρομικά. Δε νομίζω ότι ισχύει η απεργία της ΕΜΔΥΔΑΣ πάντως (με βάση αυτό που είδα στο Μενίδι). Αρχείο, πρωτόκολλο, όλα λειτουργούσαν κανονικά (στο Μενίδι όπως είπα και παραλαβή φακέλων).

Link to comment
Share on other sites

Αιγάλεω έχει βγάλει ανακοίνωση ότι παραλαμβάνουν πλέον μόνο ταχυδρομικά. Δε νομίζω ότι ισχύει η απεργία της ΕΜΔΥΔΑΣ πάντως

 

Αιγάλεω μόνο ταχυδρομικά πλέον?? Και έχουν και ανακοίνωση? Τέλος δηλάδη η λίστα απ΄τις 2-3 τα ξημερώματα κλπ? Και κράτησα 2 φακέλους για το τέλος εκεί...:( Δεν μου αρέσει σαν ιδέα η ταχυδρομική αποστολή...αλλά αναγκαστικά μάλλον τώρα...

 

Μήπως ξέρουμε ακριβή στοιχεια αποστολής για Αιγάλεω??? Και οι φάκελοι ένας ένας ή 2 μαζί? Και αν έχει στείλει κάποιος Αιγάλεω ταχυδρομικά ζητάμε να τα παραδώσουν κάπου συγκεκριμένα? Πχ με το πόρτα πόρτα των ΕΛΤΑ....

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από την κατάντια στην οποία φτάνει κανείς για να καταθέσει αίτηση

Ν.3843/2010 στο Αιγάλεω αυτοπροσώπως, αποφάσισα να στείλω ταχυδρομικά

την όποια αίτηση στη συγκεκριμένη πολεοδομία

Στοιχεία για την αποστολή σύμφωνα με τους υπαλλήλους:

 

Πολεοδομία

Δήμου Αιγάλεω

Μιλτιάδου 4

τ.κ. 12210

 

καλό είναι όλοι μαζί οι φάκελοι να αποσταλούν με business express και να πάρουμε και αποδεικτικό επίδοσης

 

τώρα έλεγα να βγάλω φωτοτυπία τα διπλότυπα αμοιβών-παραβόλων και αν

δεχτούν δύσκολο το βλέπω να κάνω σε ΚΕΠ γνήσια αντίγραφα για παν

ενδεχόμενο

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός. Συμπτωματικά πέρασα και από τις 2 σήμερα! Μενίδι ήταν εξαιρετικά χαλαρά τα πράγματα. 3-4 άτομα όλα κι όλα και πηγαίνοντας απλά για ερώτηση καθάρισα σε 5 λεπτά από "περιπλανώμενο" υπάλληλο Μηχανικό.

Αιγάλεω έχει βγάλει ανακοίνωση ότι παραλαμβάνουν πλέον μόνο ταχυδρομικά. Δε νομίζω ότι ισχύει η απεργία της ΕΜΔΥΔΑΣ πάντως (με βάση αυτό που είδα στο Μενίδι). Αρχείο, πρωτόκολλο, όλα λειτουργούσαν κανονικά (στο Μενίδι όπως είπα και παραλαβή φακέλων).

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! Τυχερή είμαι, όχι τυχερός!!! χαχαχαχα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πέρασα πριν 2 ώρες από πολεοδομία Αιγάλεω τυχαία, είδα την ανακοίνωση που έχει και δε λέει πως δε δέχονται φακέλους, απλά λέει για την καλύτερη εξυπηρέτηση μας να αποστέλονται ταχυδρομικά, προφανώς για να αποφευχθούν όσο γίνεται οι ουρές τις τελευταίες ημέρες...

 

Μάλιστα να πω, πως 6.45 υπήρχε ήδη λίστα για 22/02/12!!!!!!!!!! με 5 ονοματα!!! μέχρι πότε θα μείνει η λίστα αυτή...άγνωστο...

 

Οπότε αν είναι εύκολο στον tpanag που μας ενημέρωσε για την μη αποδοχή φακέλων αυτοπροσώπως απ'το Αιγάλεω, να μας διευκρινίσει αν είπαν κάτι προφορικά οι υπάλληλοι της πολεοδομίας για το θέμα, γιατί απ' την ανακοίνωση που είδα βγαίνει το συμπέρασμα πως δέχονται φακέλους ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Όντως σήμερα στην πολεοδομία Αργυρούπολης που πήγα να πάρω

ένα πρόστιμο δε με εξυπηρέτησε ο μηχανικός, λεγοντάς μου όμως ότι

έχει έρθει οδηγία για "πάγωμα", δεν είπε τίποτα για απεργία..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.