Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Εγώ σήμερα πήγα πολεοδομία Αθηνών σήμερα κατά τις 08:45 και τελείωσα γύρω στις 12:30 αλλά είχα ραντεβού τηλεφωνικό. Τα ραντεβού δε τελείωσαν πλέον όπως με ενημέρωσαν. Αύριο θέλω να πάω πολεοδομία Β.Τ στο Περισσό.Διάβασα σχετικά με την απεργία της ΕΜΥΔΑΣ. Ξέρεις κανείς κάτι νεότερο ? Να σηκωθώ να πάω έστω για πρωτόκολλο και καταχώριση ή να μη πάω καθόλου ? Δεν σηκώνουν και το ρημαδοτηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Και αν έχει στείλει κάποιος Αιγάλεω ταχυδρομικά ζητάμε να τα παραδώσουν κάπου συγκεκριμένα? Πχ με το πόρτα πόρτα των ΕΛΤΑ....

 

Η προϊσταμένη, στο ισόγειο της Μιλτιάδου παραλαμβάνει από όσο είδα. Την ώρα που ήμουν στο γραφείο της έσκασε κούριερ με 2 κούτες φακέλους και σκάναρε τα barcode των φακέλων για να τη βάλει να υπογράψει την παραλαβή.

 

Επειδή πέρασα πριν 2 ώρες από πολεοδομία Αιγάλεω τυχαία, είδα την ανακοίνωση που έχει και δε λέει πως δε δέχονται φακέλους, απλά λέει για την καλύτερη εξυπηρέτηση μας να αποστέλονται ταχυδρομικά, προφανώς για να αποφευχθούν όσο γίνεται οι ουρές τις τελευταίες ημέρες..

 

Μάλλον πρέπει να είναι όπως το λες. Δεν είμαι σίγουρος. Μπορεί να έλεγε "γα την καλύτερη εξυπηρέτησή σας".

Link to comment
Share on other sites

για μενα τερμα οι σκοπιες.....

 

αντε να βγει η παραταση.....να παμε χαλαρα.....και οποιος θελει τελος παλι 500σαρικακι και αν του αρεσει ταχυδρομικα

Link to comment
Share on other sites

Πηγα χθες από πολεοδομία Αργυρουπολης, από τις 11 ειχαν κλεισει το αρχείο, αλλά τελικά κατάφερα να πάρω επικυρωμένα αντίγραφα. Για παραλαβή φακέλλων μου είπαν ότι πλέον μόνο ταχυδρομικά θα δέχονται, εκτός αν δωθεί παράταση....

 

Και στην Εγκύκλιο 19/26.11.2010 στο ΥΠΕΚΑ γραφει :

 

"Μετά τα παραπάνω και επειδή έχει προωθηθεί τροποποίηση του ν. 3843/10

για παράταση της ταχυδρομική υποβολής των δικαιολογητικών, η οποία θα έχει

αναδρομική ισχύ παρακαλούνται οι πολεοδομικές υπηρεσίες να παραλαμβάνουν τις

αιτήσεις που έχουν αποσταλεί ταχυδρομικά και μετά την 28η Οκτωβρίου 2010. Ο

έλεγχος των υποβληθέντων δικαιολογητικών και ο υπολογισμός της ειδικής εισφοράς

θα γίνει μετά την ψήφιση της σχετικής τροπολογίας."

Link to comment
Share on other sites

Τα μέχρι στιγμής δεδομένα είναι αυτά.

 

Αυτή η Εγκύκλιος που παραθέτεις, είναι αρκετά παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.