Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Να σε ρωτήσω athina25 :

 

Μετά από πόσες μέρες πήρες τηλ. (και σε ποιο τηλ.) για αριθμό πρωτοκόλλου ; Σήμερα έστειλα εκεί με Business ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω αναφέρει τι μου είπαν στην Πολεοδομία Αχαρνών. Ό,τι έχει μετρήσει σε όγκο (και κάλυψη συμπληρώνω εγώ για να είμαστε σίγουροι) τακτοποιειται. Δεν πάει να είναι και αντίσκηνο! Ας είναι μη στεγασμένος χώρος, ας είναι βεράντα, ας είναι ό,τι θέλει. Και συμφωνώ με αυτό κι εγώ. Ο νόμος κάνει διάκριση σε ημιυπαίθριους και "άλλους χώρους" (αρκεί να είναι εντός του όγκου) μόνο και στη 2η περίπτωση κατονομάζει μερικούς ενδεικτικά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

nik

 

απο τις 2 μεριες εφαπτεται με συντελεστη δομησης....η 3 πλευρα ειναι αυτη που εφαπτεται με διπλανο κτιριο....και η 4 πλευρα επειδη ειναι 4 τρεχ.μετρα τα 2.5 εχουν μετρησει γιατι ειναι αντισεισμικο τοιχειο και το υπολοιπο 1,5 τρεχ μετρ ειναι δοκαρι...

 

αυτο πες στο εσωτερικο αιθριο ..πεστο εσωτερικο ακαλυπτο χωρο...πεστο οπως θελεις.....αλλα δεν εχει ονομασια στην αδεια....

 

 

 

 

tpanag ογκο σουπαν τον νομιμο?????

Link to comment
Share on other sites

εδω εκανε παραπονα ο υπαλληλος της εθνικης

 

ΑΝ ειναι δυνατον......μακαρι να μπορουσαμε να παμε σε αλλες τραπεζες την ορεξη ειχα των συνταξιουχων να στηνομαι μαζι τους στην εθνικη

 

http://www.nbg.gr/wps/portal/nbg.interestedin.retail?callPage=8

 

Ηλεκτρονική φόρμα υποβολής παρατηρήσεων και παραπόνων της Εθνικής Τράπεζας..Για στείλτε τίποτα όλοι μαζί γιατί δεν γίνεται να παρακαλάμε τους ταμίες να κάνουν τη δουλειά τους κάθε φορά. Τι θέλουν? Να πηγαίνουμε μία-μία τις αμοιβές και τα τσμεδε και να στηνόμαστε στις τεράστιες ουρές τους?

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει ξεχωριστός υπάλληλος που να ασχολείται με τα ζητήματα των μηχανικών.

Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΣΑΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΗΧ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΡΤΟ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΤΑΜΕΙΟ ΞΕΩΡΙΣΤΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΛΛΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΜΕ ΑΜΟΙΒΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΟΙ ΑΜΟΙΒΕς ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΕΝΕΡΓΟ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΑΣ

 

ΥΓ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΜΕΙΩΘΟΥΝ ΤΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΑ

 

 

 

ΤΟΥΣ ΤΑΠΑ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....συγγνωμη για τα κεφαλαια μονο τετοια δεχεται το πεδιο

Link to comment
Share on other sites

τελικα ξερουμε αν κατατιθενται φακελοι στην παλληνη?? για πεμπτη παντα, αφου αυριο απεργια..

 

Κατατίθενται φάκελοι, 3 ουρές: πληρότητα, πρωτόκολλο, υπολογισμός προστίμου.

Ενδεικτικά 06:30-12:00.

Link to comment
Share on other sites

akius εμείς το χουμε κάνει από χρόνια αυτό! ουτε ευρω στην εθνικη παρα μονο για πληρωμές! τουλάχιστον στο τοπικό υποκατάστημα λειτουργεί ταμίο για επαγγελματίες και εμπόρους και η αναμονή είναι λογική. Αν πεσεις ομως σε ουρα και μετα τις 23 του μηνα με τους συνταξιούχους να περιμένουν μιλιούνια... αστο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δε μας έφταναν οι ουρές στις πολεοδομίες, αυτές τις μέρες είχαμε και την Εθνική και την εφορία που περιμέναμε με τις ώρες. Αν δεν είχε δωθεί η παράταση σήμερα, είμαι σίγουρη ότι Δευτέρα θα "γινόταν σφαγή" και στα Ταχυδρομεία...

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα στην ΕΤΕ κι εγώ μήνυμα. Και με προειδοποίηση για νομική διεκδίκηση αποζημίωσης για το χαμένο χρόνο στις ουρές τους. Στέλνω και στο ΤΕΕ. Για δραστηριοποιηθείτε. Δε γίνετε να δεχόμαστε αγόγγυστα τα πάντα επιτέλους...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.