Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εθνικό Κτηματολόγιο


Recommended Posts

Στην επαρχία πάντως βολεύει μεσημέρι, να έχουν πάει τα παππουδάκια για ξάπλα. Καλύτερα ακόμα να μαζέψεις αρκετές δηλώσεις και να κλείσεις ραντεβού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ. Αρκεί εκείνη την μέρα να μην έχει λαϊκή στο ίδιο χωριό που βρίσκεται και το γραφείο κτηματογραφήσης, γιατί θα το συνδυάσουν 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό λοιπόν εγώ σήμερα πήρα, από τον προμηθευτή μου, 2 λίτρα τσίπουρο ...... χαμένο δεν θα πάει.

Για jojo. Δεν απάντησες όμως για την βοήθεια που ζήτησα, όσον αφορά το ..."μέσον" με τους τρανούς (μελετητές) του κτηματολογίου!!!

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ειναι πιο περα και η μαμα Τερεζα, μην ανησυχεις,

εχει αρκετους υπαλληλους στο γραφειο κτηματογραφησης που αρκουν προς το παρον για ολιγολεπτη αναμονη. Αν τωρα ολοι το θυμηθουν την τελευταια εβδομαδα (ως συνηθως) θαυματα δεν μπορει να κανει κανεις, ουτε να φερει αλλους 30 ΗΥ για να εξυπηρετησει τον κοσμο της τελευταιας μερας και την επομενη παλι να τους γυρισει πισω μεχρι παλι την τελευταια εβδομαδα του δευτερου τριμηνου που θα ξαναγινεται χαμος

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατάφερα να ολοκληρώσω 2 δηλώσεις στην εφαρμογή τους. 

Ωστόσο ενώ πλήρωσα τα τέλη κτηματογράφησης κανονικά μέσω πιστωτικής, μου τις εμφανίζει εκκρεμείς (δεν εμφανίζεται το κουμπί της υποβολής) και τα ποσά φαίνονται ανεξόφλητα!!!

Έχω πάθει εγκεφαλικό!

Έχω επικοινωνήσει μαζί τους να βρούμε λύση. Μάλλον απ'ότι κατάλαβα είναι γενικό το πρόβλημα.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος;

Edited by tirbouson
Link to comment
Share on other sites

https://www.michanikos.gr/forums/topic/55272-πρεμιέρα-για-το-e-κτηματολόγιο-βήμα-βήμα-η-υποβολή-της-δήλωσης/?do=findComment&comment=1010205

 

[μαλλον πρεπει να συνενωθουν τα   δυο θεματα  που δημιουργηθηκαν για το κτηματολογιο, σε ένα]

 

Edited by dimitris GM
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, εάν θέλω να υποβάλλω λοιπά έγγραφα στην ηλεκτρονική εφαρμογή που δεν τα έχω επιλέξει σε προηγούμενο στάδιο (όπως δήλωση αυθαιρέτου ή οικοδομικές άδειες ή ένα δεύτερο τοπογραφικό), έχει καταλάβει κανείς πώς γίνεται; Επίσης, το πιστοποιητικό υποθυκοφυλακείου (που τόσο ταλαιπωρεί κόσμο στο να το πάρει), εκτός απ το να δηλώνεται απλά στην εφαρμογή που μετεγγράφη το συμβόλαιο, πού επισυνάπτεται σαν δικαιολογητικό;

Edited by Harker88
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.