Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομικές Άδειες-Αδειοδοτήσεις Αποθήκη τροφίμων χονδρικού εμπορίου - Θέλει αλλαγή σε υγειονομικού ενδιαφέροντος ?!?


GreeceS13

Recommended Posts

Εχω κατεβασει νομοθεσια και εχω καταμπερδευτει.... εχει ασχοληθει κανεις σχετικα προσφατα με αποθηκη χονδρικου εμποριου? Συνεχιζει να ισχυει το οτι απευθυνομαστε στο δημο,ετσι? Η πιο προσφατη σχετικη νομοθεσια ποια ειναι? :confused:

 

Η περιπτωση αυτη εμπιπτει στο αρθρο 13 κατηγορια ΙΙΙ της Υ.Α. Υ1γ/Γ.Π/ οικ. 96967/8-10-2012?

Edited by ckiriako
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Συνάδεφοι δώστε τα φώτα σας παρακαλώ..Σε ισόγειο χώρο κύριας χρήσης με χρήση Γραφείων μπορεί να στεγασθεί Αποθήκη Τροφίμων Χονδρικού Εμπορίου??Δεν μπορώ να βγάλω άκρη για το αν απαιτείται αλλαγή χρήσης..!!!Υπέρ της ασφαλείας βέβαια, απαιτείται.

Link to comment
Share on other sites

Γραφεια? Χωρις να ειμαι κανενας ειδικος (οταν εχω αμφιβολιες για δουλειες μου συζητω με ενα φιλο αρχιτεκτονα) θα ελεγα οτι αποθηκη χονδρικου μπορεις να στεγασεις σε κτιριο με χρηση αποθηκη, καταστημα . Γραφειο μου φαινεται πολυ τραβηγμενο

Link to comment
Share on other sites

migadikos:

εξέτασε αν η χρήση χονδρεμπορίου επιτρέπεται από τις χρήσεις γης της περιοχής. Αίτηση προς Υ.ΔΟΜ για βεβαίωση χρήσης γης. 

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Και να επιτρεπεται απο τις χρησεις γης, με χρηση κτιριου γραφειων μπορει να εγκαταστησει επιχειρηση χονδρικου εμποριου? :roll:

Link to comment
Share on other sites

αυτό έχει να κάνει με έρευνα για αλλαγή χρήσης. Ας ξεκινήσει με το αν είναι επιτρεπτή η χρήση στη περιοχή και μετά αν και πως μπορεί να γίνει αλλαγή χρήσης. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα και απο μενα. συναδελφοι, πελάτης θέλει άδεια λειτουργίας (από ότι κατάλαβα χώρου αποθήκης  χονδρεμπορίας ψαριών κ λοιπών αλιευμάτων)

 

ο χωρος που θέλει να μισθώσει έχει άδεια κτιρίου εμπορικών αποθηκών- γεωργικών προιοντων.

 

δεν χρειάζεται αλλαγή χρήσης, σωστα? ποια δικαιολογητικά θα χρειαστουν για την αδεια?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι θα εχει ψυγεια (ισως και ανυψωτικα κλπ), οποτε πας Δ/νση αναπτυξης

 

ποσα kw μηχανολογικο εξοπλισμο θα εχει; Εχει σημασια αν θα εχει μεχρι 10, μεχρι 37 ή πανω απο 37 κινητηρια για τα δικαιολογητικα. (και αντιστοιχα θερμικη πανω ή κατω απο 70 kw. Αν εχει μεχρι 10 δε βγαζεις αδεια απο Δ/νση αναπτυξης. Απο 10 μεχρι 37 θεωρειται επαγγελματικο εργαστηριο και δεν εχεις αδεια εγκαταστασης. Πανω απο 37 εχεις και αδεια εγκαταστασης...

 

Για τη χρήση γης νομιζω πως δε χρειαζεται αλλαγη .Σιγουρα οχι μεχρι 37 kw κινητηρια  και 70 θερμικη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.