Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά ΜΜ και ΜΠΔ


Mpampiskal

Recommended Posts

Για να μην τα μπερδευουμε αλλο τα ΕΔ και αλλο τα ερευνητικα ενδιαφεροντα

ενος μελλους ΔΕΠ. Εχω δει αποφοιτους μαθηματικους να κανουνε μαθηματα

στατικης σε πολυτεχνικη σχολη οπως εχω δει και ΗΜΜΥ να κανει διαφορικες

εξισωσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MScEng, επίσης ο συγκεκριμένος (ο Βαγγέλης με Pm μου έδωσε το βιογραφικό του, εγώ δεν τον είχα μέχρι το 2007 στην Ξάνθη καθηγητή), τελείωσε ΜΠΔ και μετά έκανε master και phd στους ΗΜΜΥ των Χανίων...

 

Edit: http://www.ee.duth.gr/user/62

 

Γνωστικό αντικείμενο: Εφαρμοσμένος Αυτόματος Έλεγχος

Ανήκει στο εργαστήριο Συστημάτων Αυτομάτου Ελέγχου

 

Οπότε προκύπτει το ερώτημα πως γίνεται να μην έχει ο ΜΠΔ τα ενεργειακά, αφού ΜΠΔ διδάσκει ενέργεια στους ηλεκτρολόγους?Και αυτή τη φορά μπορώ να μιλήσω με βιογραφικά, αλλά σε pm.

 

Καμμία σχέση με ενέργεια, Βαγγέλη, μη λες πράγματα που δε ξέρεις, ακόμα μια φορά εκτέθηκες... Δε διδάσκει ενέργεια ο κ. Κοσματόπουλος, ΣΑΕ ΙΙ κάνει... Να προσέχεις τι λες και να ψάχνεις καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Η χώρα είναι προ οικονομικής κατάρρευσης (αν δεν είναι ήδη) και υπάρχουν ακόμα συνάδελφοι που ασχολούνται με ΕΔ, βιογραφικά καθηγητών, Επίπεδα σχολών... Σίγουρα πιο ωφέλιμο θα ήταν να διοχετεύσετε αλλού την ενέργεια σε πραγματικά προβλήματα του κλάδου από το να φλυαρείτε άσκοπα και να αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια... βαρεθήκαμε

Link to comment
Share on other sites

antboton, τα περί βιογραφικών καθηγητών τα ξεκίνησε ο Βαγγέλης ώστε να αποδείξει ότι ένας ΜΠΔ διδάσκει ενέργεια στους ΗΜΜΥ ΔΠΘ. Το περίεργο είναι ότι όταν απέδειξα με στοιχεία ότι κάνει λάθος, δε βγαίνει να απαντήσει.

 

Συνεπώς φίλε μου, δε θα μου χρεώσεις εμένα την εμμονή άλλων.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χα,χα χα καλά πλάκα έχεις..Δεν έχεις ιδέα από ηλεκτρολογία.Αν εξαιρέσεις ηλεκτρικά κυκλώματα όλα τα υπόλοιπα μαθήματα δεν είναι ηλεκτρολογία.Μου αρέσει που έχετε και απεριόριστα δικαιώματα στα ηλεκτρολογικά.Ουτε κοτέτσι δεν θα έπρεπε να υπογράψετε σε ότι αφορά τα ηλεκτρολογικά.

 

Χαχαχαχαχαχαχαχα!! Πολύ καλό! Απ'το στόμα μου το πήρες!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

επειδη ειμαι τωρα σε φαση μηχανογραφικου και ψαχνομαι δυστυχως για την διαθεση μου κατεληξα να διαβαζω αυτην τη συζητηση..εχω να πω πως πραγματικα καποιες απαντησεις ΜΠΔ με κανουν να θελω να χωσω το κεφαλι μου στην οθονη απο τα νευρα:roll:..χωρις καμια προσπαθεια υμοτιμησης των σχολων ΜΠΔ ειναι γεγονος οτι σχεδον ολοι φοιτητες των τμηματων αυτων στοχευαν σε αλλες σχολες τις οποιες κ δεν 'επιασαν' με τα μορια τους..αυτο βεβαια δεν ειναι σε καμια περιπτωση κατακριταιο..κατα τ'αλλα μαλλον ειναι μια πολυ ενδιαφερουσα σχολη..συγκεκριμενα τωρα για τον vaggelhs92..φιλε προφανως φετος ησουν πρωτοετης(αν οχι απλα κανε οτι δεν ειδες τα παρακατω) και μπηκες στην διαδικασια να διαβασεις οτιδηποτε εχει γραφτει στην παγκοσμια βιβλιογραφια για τους ΜΠΔ,να ενημερωθεις για ολα τα ΕΔ ολων των ειδικοτητων των μηχανικων,να μαθεις ιστορικη εξελιξη ολων των σχολων πολυτεχνειων στην ελλαδα,να ερευνησεις καθηγητες απο σχολες στις οποιες δεν φοιτας και η λιστα συνεχιζεται..πραγματικα εγω αυτο το βλεπω σαν μια προσωπικη αναγκη επιβεβαιωσης της σχολης των ΜΠΔ...τελος αν αφιερωνες τον χρονο,που ξοδεψες στη εκστρατεια υπερασπισης των ΜΠΔ και στην ερευνα που προανεφερα,στισ σπουδες σου θα ειχεσ καταφερει να παρεις υποτροφια στο MIT στους ΜΜ που μαλλον τοσο θελεις..αα και κανε μια βολτα να ξελαμπικαρεις..παντα φιλικα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαράκο, υπάρχει κάποιο πρόβλημα όταν κάποιος ξεψαχνίζει τη σχολή του?Εσυ κιόλας έβγαλες συμπέρασμα για όλους τους φοιτητές και απόφοιτους της σχολής μου?Φυσικά και έψαξα τη σχολή μου, τη παγκόσμια βιβλιογραφία, γνώμες καθηγητών, γνώμες αποφοίτων, βιογραφικά αποφοίτων και ότι έχει ειπωθεί ποτέ για ΜΠΔ γιατί πολύ απλά ΓΟΥΣΤΑΡΩ να ξέρω οτι άτομα που κάποτε ήταν στη θέση μου, τώρα παράγουν έργο είτε ως ελεύθεροι επαγγελματίες, είτε ως ερευνητές.Και φυσικά ψάχνω να βρώ επιβεβαίωση οτι αυτό που σπουδάζω δεν είναι άσχετο με τα όνειρα μου συγκρίνοντας προγράμματα σπουδών, εργαστήρια, ερευνητικά αποτελέσματα κ.α.Εσυ δηλαδή όταν πέρασες δεν έχω ιδέα που, δεν ενδιαφέρθηκες να μάθεις που μπορείς να δουλέψεις μετά, τι δικαιώματα θα έχεις, τι δουλειές θα διεκδικείς, αν έχει βγεί κάποιο μεγάλο όνομα απο τη σχολή σου, την ερευνητική δραστηριότητα της σχολής σου και άλλα τέτοια?Όλη μέρα καφεδάκι στο κυλικείο?Δεν λέω οι περισσότεροι πρωτοετείς αυτά κάνουν, αλλά μη βρώ το μπελά μου επειδή ψάχνομαι...Όσο για μεγαλοστομίες τύπου ΜΙΤ, αλλού γιατί σε μένα δεν περνάνε...Και συγγνώμη, την επόμενη φορά που θα διαβάσω ένα βιογραφικό ενός ΜΠΔ θα σε ρωτήσω...Τις συμβουλές σου να τις δίνεις εκεί που τις ζητάνε...Πάντα φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

vaggelhs_92, ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος ως γνωστον. σε λιγα χρονια, οχι πολλα, θα φανει ποιος ειναι αξιος στην αγορα εργασιας και ποιος οχι. ως τελοιοφοιτος, μπορω να σε διαβεβαιωσω πως η σχολη τα σπαει. τωρα το τι λεει ο καθενας, αστο μην ασχολεισαι γιατι αν τα παιρνεις ολα αυτα στα σοβαρα θα καταληξεις με πρησμενο συκωτι!!!!!! εμπιστεψου με. οταν εγω περασα τα πραγματα ηταν ακομη χειροτερα. τα τελευταια δυο χρονια το πραγμα παιρνει το δρομο του και οπως ολοι γνωριζουμε, το ποταμι πισω δε γυρνα!

p.s: Το ΜΠΔ εγω το ειχα βαλει 1η επιλογη πριν 6 χρονια! Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δεν με νοιάζει τι λένε για μένα πιά, έχω αρχίσει να τα αγνοώ...αυτό που με πείραξε είναι οτι λένε οτι τέτοιες σχολές δεν είναι ποτέ πρώτη επιλογή στο μηχανογραφικό και συμπερασματικά δεν αξίζουν ή είναι για τους losers...Δηλαδή το 90% των φοιτητών της Ελλάδας δεν ξέρει τι του γίνεται?Γιατί οι στατιστικές λένε πως το 10% των υποψηφίων μπαίνει στη 1η επιλογή, το 20% μέσα στις 6 πρώτες και οι υπόλοιποι πιο κάτω...Όποιος θάβει το τμήμα, πρόβλημα του, ας πάει να ρίξει μια ματιά στα site των εργαστηρίων...Ένα εργαστήριο που μόλις φέτος μονιμοποιήθηκε, ήδη έβγαλε αποτελέσματα στην εμβιομηχανική και ήδη βρίσκουν εφαρμογή σε ασθενείς στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ηρακλείου...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.