Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά ΜΜ και ΜΠΔ


Mpampiskal

Recommended Posts

κουλαρετε λιγο. Εδω δουλειες δεν εχουμε και τρωγοσαστε μα χαζομαρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο ρε Σαλονικιε. Πες το γαμώτο πια. Δεν είναι τυχαίο που τσακώνονται φοιτητές.. Μόλις βγεις έξω ηρεμείς οσο να 'ναι..

Link to comment
Share on other sites

Καμία διάθεση τσακωμού πραγματικά, έτσι κι αλλιώς στην ίδια πιάτσα θα κριθούμε, ή κρινόμαστε ήδη όλοι.

 

Απλά, επειδή το έχω ξαναπετύχει εδώ στο φόρουμ το "θέμα" με αυτήν τη σχολή και είμαι από τους παλαιότερους απόφοιτους της θα παρακαλούσα να μην βασιζόμαστε σε λόγους ανθρώπων που προφανώς δεν είχαν καμία επαφή με το τμήμα καθώς εκτιθέμεθα με τέτοιους χαρακτηρισμούς όπως του συναδέλφου.

 

Αν κάποιος κρίνει σκόπιμο να πω και δύο πληροφορίες για το τμήμα και το όλο ιστορικό του, πολύ ευχαρίστως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ σαν κοπέλα δηλώνω συμπαράσταση στην spgirl.

Επίσης η σχολή των ΜΠΔ είναι καλή αλλά καλό είναι να μάθουν όσοι θέλουν να περάσουν εκεί ότι η σχολή δεν έχει σχέση με ηλεκτρολογία και μηχανολογία.

 

Με ποιά ιδιότητα το λες αυτό αγαπητή τετράτροχη...στο είπε καμιά φίλη της κουμπάρας του μακρινού εξαδέλφου σου...?

 

Λοιπόν, εγω το 2002 έριξα χυλόπιτα στους Μ.Μ. Πατρών (παρόλο που έμενα Αργολίδα και έπιανα τη βάση) και έβαλα πρώτη επιλογή Μ.Π.Δ. και μάλιστα ήμουν 20ος στη σειρά κατάταξης.

 

Αν γύριζα το χρόνο πίσω πάλι την ίδια επιλογή θα έκανα...

 

Οι ΜΠΔ είναι και Μηχανολόγοι αλλά πάνω απ όλα είναι ΜΠΔ...θα τα μάθετε σε μερικά χρόνια και εσείς....

 

Πλάκα είχε που συνάδελφος Ηλεκτρονικός μου είπε "παίρνετε τα Ηλεκτρολογικά ενω δεν έχετε ιδέα απο αυτά..." και το είπε Ηλεκτρονικός ο οποίος έχει τα Μηχανολογικά χωρις να έχει διδαχθεί θεμελιώδη μαθήματα όπως: ρευστά,υδροδυναμικές μηχανές, θερμοδυναμική, μετάδοση θερμότητας, στοιχεία μηχανών....έλεος...

 

Μην κρίνετε τους ΜΠΔ γιατί σε μερικά χρονάκια που θα τους πηγαίνετε το καφεδάκι τους θα σας κακοφαίνεται....!!!

 

Πέρα απ την πλάκα....Το πόσο καλός μηχανικός θα γίνει κάποιος εξαρτάται κυρίως απο προσωπικό ταλέντο και διάθεση για μάθηση και μετά απο το εκάστοτε εκπαιδευτικό ίδρυμα....

 

Φιλάκια συνάδελφοι...

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα είχε που συνάδελφος Ηλεκτρονικός μου είπε "παίρνετε τα Ηλεκτρολογικά ενω δεν έχετε ιδέα απο αυτά..." και το είπε Ηλεκτρονικός ο οποίος έχει τα Μηχανολογικά χωρις να έχει διδαχθεί θεμελιώδη μαθήματα όπως: ρευστά,υδροδυναμικές μηχανές, θερμοδυναμική, μετάδοση θερμότητας, στοιχεία μηχανών....έλεος...

 

H μία γελοία κατάσταση δικαιολογεί την άλλη γελοία κατάσταση δηλαδή. Να μην είμαστε γελοίοι σε αυτήν τη χώρα δε γίνεται μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Μην κρίνετε τους ΜΠΔ γιατί σε μερικά χρονάκια που θα τους πηγαίνετε το καφεδάκι τους θα σας κακοφαίνεται....!!!

 

 

 

Φιλάκια συνάδελφοι...

 

Ακόμα ένα θύμα του παραμυθιάσματος που ανθίζει στα Πολυτεχνεία...

"η σχολή σας είναι η καλύτερη, είστε από τις πιο περιζήτητες ειδικότητες"

κλπ κλπ

 

Μόνο που όταν προσγειωθείτε απότομα στην εργασιακή πραγματικότητα και συνειδητοποιήσετε πόσα λίγα ξερετε, και πόσα πρέπει ακόμα να μάθετε και δείτε οτι καφεδάκι δε θα σας φέρνει κανείς, τότε το συννεφάκι αυτόματα διαλύεται.

 

Tscuess und viele Kuesse συνάδελφε...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που όταν προσγειωθείτε απότομα στην εργασιακή πραγματικότητα και συνειδητοποιήσετε πόσα λίγα ξερετε, και πόσα πρέπει ακόμα να μάθετε και δείτε οτι καφεδάκι δε θα σας φέρνει κανείς, τότε το συννεφάκι αυτόματα διαλύεται

Μην φτιάχνεις και καφεδάκια να λες ανάμεσα στην φασίνα και την αρχειοθέτηση.. Ειδικά έτσι όπως πάνε οι εργασιακές σχέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις πει τιποτα για τους ΜΠΔ επεμβαινει αμεσως το

ΜΠΔ rage crew, κατι σαν πολιτοφυλακη που "καθαριζει"!!!

 

Για να τελειωνουμε με το προαιωνιο ερωτημα οχι το αν υπαρχει

ζωη μετα θανατον αλλα αν ειναι ιδιοι οι ΜΠΔ και οι ΜΜ στην

πραξη εχουν τα ιδια ΕΔ και αυτο μετραει. Στην ακομα πιο...

"πρακτικη" πραξη ουτε οι μεν ουτε οι δε εχουνε δουλεια

ιδιαιτερα οι νεοτεροι οποτε παλι το ιδιο ειναι!Ισοι μεταξυ ισων!

 

:rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.