Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά ΜΜ και ΜΠΔ


Mpampiskal

Recommended Posts

Oταν πχ στην Αντοχη υλικων φτανουμε μεχρι κυκλο του Mohr και στην Αντοχη Ι στο ΑΠΘ φτανουν μεχρι την απλη καμψη κ συνεχιζουν στην Αντοχη ΙΙ και φτανουν μεχρι κυκλο του Μohr επισης, τοτε αυτο πως αλλιως να στο πω? Δε σου αρεσει το 2 σε 1? Βρες μου εσυ αλλο καλυτερο προσδιορισμο. Φιλικα

 

Φιλε δεν ξερω τι να σου απαντησω εισαι ανθρωπος με παρωπιδες προσωπικα δεν ξερω πια ειναι η υλη αλλα λογικο ειναι οτι κανουν αυτοι σε 2 εξαμηνα να το κανουν σε μεγαλυτερο βαθως αποτι κανετε εσεις σε ενα λογικα σκεψου το !!! Δεν ειπα ποτε οτι ειστε μοδιστρες και ετσι οπως μιλας ριχνεις το επιπεδο γιατι πολυ απλα δεν ξερεις τι αλλο να πεις !! τωρα το αν το ακους σαν αερολογια ή οχι εμενα δεν με ενδιαφερει απλα οσα δεν φτανει η αλεπου εχω να πω ... !!!

 

υ.γ. δεν προκειτε να ξαναασχοληθω με αυτην την συζητηση αλλα ολο αυτο ηταν σαν να μιλαω με καποιον απο πολιτικη παραταξη ητοι στενομυαλοι !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φιλε δεν ξερω τι να σου απαντησω εισαι ανθρωπος με παρωπιδες προσωπικα δεν ξερω πια ειναι η υλη αλλα λογικο ειναι οτι κανουν αυτοι σε 2 εξαμηνα να το κανουν σε μεγαλυτερο βαθως αποτι κανετε εσεις σε ενα λογικα σκεψου το !!! Δεν ειπα ποτε οτι ειστε μοδιστρες και ετσι οπως μιλας ριχνεις το επιπεδο γιατι πολυ απλα δεν ξερεις τι αλλο να πεις !! τωρα το αν το ακους σαν αερολογια ή οχι εμενα δεν με ενδιαφερει απλα οσα δεν φτανει η αλεπου εχω να πω ... !!!

 

υ.γ. δεν προκειτε να ξαναασχοληθω με αυτην την συζητηση αλλα ολο αυτο ηταν σαν να μιλαω με καποιον απο πολιτικη παραταξη ητοι στενομυαλοι !!

Ειλικρινα, δε μπορω να ακουω αλλο μεταμεσονυκτιο παραλληρημα!!! Κι εγω εχω κανει την πρακτικη μου δεσποινις, τωρα προκειται να κανω το μεταπτυχιακο μου οσονουπω αλλα δε βγαινω να τα βροντοφωναξω.... το οσα δε φτανει η αλεπου στο επιστρεφω παραυτα. Αν δεν ειχες να ζηλεψεις τιποτα απ' τους ΜΠΔ ουτε καν θα τους επιανες στο στομα σου, οπως κανω κ γω με το δικο σου τμημα!!! αντε κοριτσακι μου...

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. δεν προκειτε να ξαναασχοληθω με αυτην την συζητηση αλλα ολο αυτο ηταν σαν να μιλαω με καποιον απο πολιτικη παραταξη ητοι στενομυαλοι !!
Κι εγω την ιδια εντυπωση σχηματισα. Θυμαμαι κατι ξεχασμενοι ΕΑΑΚιτες να μας πιλατευουν στο πρωτο ετος για το οτι οι ΜΠΔ δεν ειναι μηχανολογοι και πρεπει το τμημα να μετονομαστει. Απ' οσο ξερω, τα ιδια λενε 5 χρονια μετα. Μηπως εισαι ΕΑΑΚιτισσα αγαπητη digia? πες το μου κι αυτο να τα δω ολα!!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ
Link to comment
Share on other sites

Oταν πχ στην Αντοχη υλικων φτανουμε μεχρι κυκλο του Mohr και στην Αντοχη Ι στο ΑΠΘ φτανουν μεχρι την απλη καμψη κ συνεχιζουν στην Αντοχη ΙΙ και φτανουν μεχρι κυκλο του Μohr επισης, τοτε αυτο πως αλλιως να στο πω? Δε σου αρεσει το 2 σε 1? Βρες μου εσυ αλλο καλυτερο προσδιορισμο. Φιλικα

 

Άρα ο καθηγητής σου θα ασχοληθεί τις μισές ώρες για το κάθε κεφάλαιο, θα λύσει τις μισές ασκήσεις και θα αγγίξει ουσιαστικά μόνο την επιφάνεια του θέματος. Και φυσικά θα εξεταστείτε μόνο στα μισά σε κάθε εξεταστική. Όπως σου είπα και πριν άλλο ονομαστικά τι αναφέρει η ύλη και άλλο η εμβάθυνση στο μάθημα. Μου θυμίζεις έναν "κορυφαίο" μηχανολόγο που μου έλεγε πως με το 1 μάθημα ηλεκτροτεχνίας, έκανε ότι έκανα εγώ σε 4 μαθήματα στο ΤΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι πρέπον να ομιλούν για προγράμματα σπουδών πολυτεχνικών ιδρυμάτων τα Τεχνολογικά Ιδρύματα της χώρας όπου είναι γνωστό και το μέσο επίπεδο φοιτητών όσο και η βιομηχανία 'πτυχίων' που απονέμουν. Και σπεύδω να συμπληρώσω ότι δεν αναφέρομαι στο τελευταίο συνάδελφο που μίλησε και που σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ την επιστημόνική του κατάρτιση αλλά το στατιστικό μέσο όρο.

 

Παρατήρηση: Σεβόμαστε τους συνομιλητές μας, δεν τους προσβάλουμε και δεν τους ειρωνευόμαστε. Προσπαθήστε να είστε πιο κόσμιοι και προσεκτικοί στην επιλογή των λέξεων που χρησιμοποιείτε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Και απόφοιτος δημοτικού να ήμουν, αυτά που λέω ισχύουν. Όσο για το ότι μόλις ξέμεινες από επιχειρήματα το έριξες στη συκοφαντία, δείχνει το δικό σου επίπεδο και επιβεβαιώνει πως η αλήθεια ΠΟΝΑΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

@antboton, πολλά είναι γνωστά για όλα τα ιδρύματα, ανεξαρτήτως βαθμίδας και ειδικότητας, αλλά εδώ μέσα άλλο πράγμα συζητείται.

Όταν φωνάζουν παλιές ειδικότητες πολυτεχνείων για τη στρέβλωση της απονομής των επ. δικαιωμάτων και για το φιάσκο του ΤΕΕ απέναντι σε όλους τους μηχανικούς, δεν μπορείς να σηκώνεις την σημαία της σχολής σου ώστε να μας πεις ότι "δεν είμαστε ελέφαντες".

Απλά "άραξε" στα πλεονεκτήματά που σου "απέδωσαν" μια νύχτα κι άσε απέξω τις σχολές που δεν ξέρεις κι άκουσες γι αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα δυστυχως εχουμε μπλεξει τα επαγγελματα !!! Καποιος απο ενα ΤΕΙ ηλεκτρολογιας εννοειτε οτι γνωριζει περισσοτερα απο οτι γνωριζουν οι μηχανολογοι μηχανικοι του πολυτεχνειου στον ηλεκτρολογικο τομεα !!

Αλλωστε κανεις δεν αναφερθηκε στο αν τα ΤΕΙ ή τα πολυτεχνεια βγαζουν φοιτητες με μεγαλυτερο επιπεδο στις σπουδες εδω !! γνωριζουμε οτι ειναι αρκετα τα τεχνολογικα ιδρυματα στην ελλαδα που εχουν πολυ καλο επιπεδο σπουδων !!!

Link to comment
Share on other sites

Καμία συκοφαντία. Η πραγματικότητα είναι. Έτσι και αλλιώς δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι. Ούτε ασχολήθηκα με τους συναδέλφους Τ.Ε. Αντίθετα εσύ προσπαθείς να υποβαθμίσεις πράγματα αντί να ασχοληθείς με το πρόβλημα του κλάδου σου.

Link to comment
Share on other sites

... τωρα αν νομιζεις οτι τεχνητη νοημοσύνη πες μου λιγο χωρις να εχεις κανει αντικειμενοστραφη και οδοκεντρικο προγραμματισμο πως στο καλο θα μαθεις PROLOG?

 

Για τεχνητή νοημοσύνη PROLOG? Είναι πολύ απλή... Σε εμάς οι Σχολές Πληροφορικής δίδασκαν την SCHEME (διάλεκτος της LISP).

Την PROLOG την δίδασκαν στις Παιδαγωγικές Σχολές!

 

 

 

Edit: LISP 1.5 Programmer's Manual

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.