Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά ΜΜ και ΜΠΔ


Mpampiskal

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 251
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οι αντιπαθειες που υπαρχουν προς τους ΜΠΔ σε ορισμενους εχει δημουργηθει

γιατι ορισμενοι ΜΠΔ μιλουσαν και μιλανε με υφος χιλιων καρδιναλιων και

μια με μια εντονη επαρση.

 

Αποδειξτε εσεις στην αγορα εργασιας και ερευνητικα οτι αξιζετε

και δεν θα εχει καμια σημασια τι λεει ο οποιοσδηποτε...

Link to comment
Share on other sites

Mα αυτο κανουν οι πρωτοι αποφοιτοι απο το '89-'90 που βγηκαν στην εργασια αγαπητε. Ερευνα! Επιτυχημενη ερευνα, καταρτισμενη ερευνα, ακριβη ερευνα κ ενα σωρο αλλα κοσμητικα αν προσθεσω ειναι λιγο για να περιγραψω το ευρος του εργου που εχουν να επιδειξουν οι ΜΠΔ! Το θεμα δεν ειναι ουτε το υφος ουτε τιποτα, αλλα το εξης: Μια σχολη μηχανολογων που θελωντας να ακολουθησει προτυπα εξωτερικου κ να πασαρει μια νεα πιο εξειδικευμενη νοοτροπια, πλασαριστηκε ωσ ΜΠΔ κ οχι ως ΜΜ. η ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ, αρνουμενη συνεχως να κατανοησει το περιεχομενο κ τον προσανατολισμο της εν λογω σχολης κ προσκολλωντας στο ονομα δεν της αναγνωριζε τα αυτονοητα επαγγελματικα δικαιωματα της! περαν τουτου, η σχολη συνεχισε το εργο της κ ολοι οι κομπλεξικοι τη θεωρουσαν πολυ κατωτερη για τον ιδιο λογο! Οταν μετα απο δικαστικες διαμαχες κατορθωσε το αυτονοητο, ολοι αυτοι οι κομλεξικοι λαβαν τη χαριστικη τους βολη!!! Κοινως, σκασαν απ' το κακο τους! Α! Κ πολλοι πολιτικοι μηχανικοι εχουν περιεργο υφος λογω του υπερσυγκεντρωτισμου των δικαιωματων απ' ολες σχεδον τις πολυτεχνικες σχολες κ θεωρουν οτι ειναι οι καλυτεροι. ΔΕΝ ακουσα ομως να πεις τιποτα αγαπητε, τυχαιο αραγε?????

Link to comment
Share on other sites

Τα περι "δικαστικων αγωνων" ειναι αστειο ειχατε γερο πολιτικο "κονε"

γι`αυτο πηρατε πολυ πλουσια ΕΔ. Οχι οτι ειναι κακο μακαρι να επαιρνε

ο καθης οτι ΕΔ δικαιουταν απλα πηρατε ΕΔ για πραγματα με τα οποια

εχετε πολυ επιδερμικη επαφη.

 

Οσο για τους πολιτικους μηχανικους τι να πω κατατρωπονουν μεχρι

και τον Chuck Norris δεν με παιρνει να μιλησω...

Link to comment
Share on other sites

MSceng έχεις δίκιο, ίσως έχουμε δικαιώματα σε θέματα που δεν γνωρίζουμε περισσότερα απο τους μηχανολόγους, σε θέματα ενέργειας.

 

 

Αν "χάσουν" οι μηχανολόγοι τα δικαιώματα τους, ή αν σπάσουν τα ενεργειακά με όλα τα υπόλοιπα, δεν έχω πρόβλημα προσωπικά να έχω(μέλλοντας για να μην παρεξηγηθώ) ακριβώς οτι έχει και ο μηχανολόγος με κατεύθυνση διοίκησης.Ή αντίστροφα, να μην εχω καθόλου δικαιώματα αν ο μηχανολόγος και ο ΚΑΘΕ μηχανικός να μην μπορεί να ασχοληθεί με logistics,management κτλ.

 

 

Παρ'ολα αυτά έχω δεί βιογραφικό ενός καθηγητή στο ΔΠΘ στους ηλεκτρολόγους, ο οποίος έχει τελειώσει το ΜΠΔ Κρήτης και ανάμεσα στα ερευνητικά του ενδιαφέροντα είναι τα ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ κτίρια.Οπότε προκύπτει το ερώτημα πως γίνεται να μην έχει ο ΜΠΔ τα ενεργειακά, αφού ΜΠΔ διδάσκει ενέργεια στους ηλεκτρολόγους?Και αυτή τη φορά μπορώ να μιλήσω με βιογραφικά, αλλά σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Παρ'ολα αυτά έχω δεί βιογραφικό ενός καθηγητή στο ΔΠΘ στους ηλεκτρολόγους, ο οποίος έχει τελειώσει το ΜΠΔ Κρήτης και ανάμεσα στα ερευνητικά του ενδιαφέροντα είναι τα ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ κτίρια.Οπότε προκύπτει το ερώτημα πως γίνεται να μην έχει ο ΜΠΔ τα ενεργειακά, αφού ΜΠΔ διδάσκει ενέργεια στους ηλεκτρολόγους?Και αυτή τη φορά μπορώ να μιλήσω με βιογραφικά, αλλά σε pm.

 

Ποιός είναι? Πες όνομα, όχι αόριστα...

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα το cv του σε pm, θα σε παρακαλούσα να το πείς εδώ για να μην μου πούν οτι κάνω προπαγάνδα.

 

Βρε Βαγγέλη μου, ποιός σου είπε ότι κάνεις προπαγάνδα?

 

Εδώ εμένα με έχουν πει κομπλεξικιά, ότι ρίχνω λάσπη στο τμήμα σας... Και τα ανέχομαι γτ πολύ απλά δε μπορώ να προσπαθώ συνεχώς να αποδείξω ότι δεν είμαι ελεφαντας

 

Υ.Γ. Χαίρομαι που μετά από μήνες δημόσιου διαλόγου, κατάλαβες έστω και λίγο τι έλεγα. Και χαίρομαι που είπες αυτό που είπες για τα ΕΔ. Με κάνεις να πιστεύω ότι τόσο καιρό δεν λέω τρελά...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το forum επειδή τόσο καιρό λέω οτι οι ΜΠΔ έχουν αυτά ακριβώς που έχουν και οι μηχανολόγοι με ροή διοίκησης, μου έχουνε πεί οτι δεν έχω @ρχίδι@, οτι είμαι πακιστανός και οτι κάνω προπαγάνδα.

 

Σε βρισιές σε έχω, εσένα σε είπανε μόνο κομπλεξική!!

 

Μέχρι να μπώ στο πολυτεχνείο, είχα μια ιδέα για τους μηχανικούς, τους φανταζόμουν σοφούς και "ανώτερους" απο τους κοινούς θνητούς.

 

[**ας μην γινόμαστε καφενείο - petsagouris**]

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να μπώ στο πολυτεχνείο, είχα μια ιδέα για τους μηχανικούς, τους φανταζόμουν σοφούς και "ανώτερους" απο τους κοινούς θνητούς.

 

Αν σου χάλασα εγώ προσωπικά τη γνώμη για τους μηχανικους, τότε είχες λάθος γνώμη εξ αρχής οι μηχανικοί. Απλοί άνθρωποι είμαστε...

[**δεν χρειάζεται επανάληψη - petsagouris**]

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.