Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διανομή Σ.Α.Α.Κ.


Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Σε διανομή του 1962 υπάρχει στον κτηματολογικό πίνακα στο όνομα του ιδιοκτήτη τα αρχικά Σ.Α.Α.Κ.

Γνωρίζει κανείς τι σημαίνουν αυτά τα αρχικά..., θεωρώ ότι πρέπει να είναι κάποια κοινόχρηστη έκταση του ΥΠ. Γεωργίας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

@Θεοχάρη η διανομή είναι στα γρεβενά...μου την έστειλε φίλος συνάδελφος, μιας και δεν είμαι από εκεί...

Σε ευχαριστώ για την επικοινωνία!

Μπορεί να είναι κάποιος συνεταιρισμός???

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τηλέφωνο στην Νομαρχία Γρεβενών στη Τοπογραφική Υπηρεσία, και να ρωτήσεις. Οι υπάλληλοι στην εν λόγω υπηρεσία είναι ιδιαίτερα κατατοπιστικοί και ευγενείς από την δική μου εμπειρία. Πάντως όντως, το αρχικό Σ. σε κάποιον συνεταιρισμό μάλλον παραπέμπει...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον προλαλήσαντα. Στη Β. Ελλάδα συνηθίζεται εκτός της διανομής Υ.Γ. να υπάρχει διανομη υπερ Σ.Α.Α.Κ. του ιδιου αγροκτήματος με τους ίδιους αριθμούς. Αφορά κληροτεμάχια και αντιμετωπίζονται ανάλογα.Τσεκάρουμε το εμβαδό του τίτλου εκτός του αριθμού κληροτεμαχίου και προσδιορίζουμε μοναδικά αν είμαστε στην οριστική διανομή ή υπερ Σ.Α.Α.Κ

Link to comment
Share on other sites

Σ.Α.Α.Κ = Συνεταιρισμός Αποκατάστασης Ακτημόνων Καλλιεργητών

 

Και για όσους θέλουν να μάθουν περισσότερα για το θέμα παραπέμπω ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για την επικοινωνία και για τις απαντήσεις!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορεί να παρηχωρηθεί κάποιο τεμάχιο που ανήκει σε Σ.Α.Α.Κ. σε κάποιον.

Μπορεί κάποιον να μου δώσει κάποια βιβλιογραφία για τους δικαιούχους αυτών των τεμαχίων???

Σας ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.