Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λάθος στην δήλωση μηχανικού


Recommended Posts

Φιλικά Άγγελε θα σου πω ότι αν γίνει καμία @@@ ο συμβολαιογράφος δε θα πάθει τίποτα. Αυτός συνέταξε το συμβόλαιο με βάση τη δική σου δήλωση. Εσύ έχεις όλη την ευθύνη. Καλό θα ήταν βέβαια να μας πείς τι είδους συμβόλαιο έγινε. Αν πρόκειται για αγοραπωλησία έχεις σοβαρό πρόβλημα, αν αφορά γομνική παροχή ή δωρεά (π.χ. από παππού σε εγγόνι) κάτι μπορείς να κάνεις αλλά πρέπει να επικοινωνήσεις και με τους συμβαλλόμενους.

 

edit: μάλλον οι παραπάνω γράφουν πιο γρήγορα από εμένα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@tpanag, ευκαιρίας δοθείσης, ψάλλεις το γνωστό τροπάριο...

 

Η δημοσίευσή σου αντανακλά τις ρατσιστικές αντιλήψεις σου που δε με βρίσκουν σύμφωνο, ανεξάρτητα της ειδικότητάς μου.

 

Είμαι σίγουρος οτι κι άλλοι συνάδελφοι (ειδικά στην αρχή της καρριέρας τους) έχουν κάνει αντίστοιχα λάθη, πολλοί μάλιστα ούτε καν τα πήραν είδηση, ειδικά αν το ακίνητο ήταν σε αγροτική περιοχή και δεν ενδιέφερε η οικοδόμησή του.

 

Give us a break, will ya...

Link to comment
Share on other sites

Κόψτε τις ΜΑΛΑΚΙΕΣ με πε κ τε , εδώ δεν έχει σημασία το πτυχίο αλλά η ΛΑΘΟΣ ΔΗΛΩΣΗ από μηχανικό.Είμαστε άνθρωποι κ κάνουμε ΟΛΟΙ λάθη.

 

Άγγελε είμαι επίμονος σε αυτό για να προστατέψω συνάδελφο που προφανώς δεν έχει το backup το δικό μου κ γι' αυτόν ακριβώς το λόγο τον συμπονώ κ προσπαθώ να τον βοηθήσω.

 

Αν δεν έχει γίνει εκφώνηση συμβολαίου ακόμη, ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.Ακόμα καλύτερα αν δεν έχουν περάσει οι δηλώσεις μεταβίβασης στην Εφορεία, τότε είσαι φανταστικά αλλά πρέπει να Τ-Ρ-Ε-Ξ-Ε-Ι-Σ.

 

Αν έχει γίνει, τότε μπαίνεις σε μανούρα, αλλά τουλάχιστον θα εκτιμηθεί.

 

Αν γίνεται σήμερα η εκφώνηση, πήγαινε με κλητήρα κ διέκοψέ τη

 

Είναι αρκετά σοβαρό το θέμα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

τυχαινει η συμβολαιογραφος που έκανε το συμβολαιο να ειναι συγγενης..δεν νομιζω να μην ενδιαφερόταν για οποιοδηποτε λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Ε αφού Άγγελε δεν καταλαβαίνεις τη σπουδαιότητα του λάθους σου τότε νομίζω δεν έχει νόημα να postαρουμε όλοι εμείς.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μεγάλος άνθρωπος είσαι, σου είπαμε όλοι με καλή πρόθεση τί να κάνεις, από κει κ πέρα αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου.

 

Μακάρι να είχαμε όλοι την ψυχραιμία σου, θα ζούσαμε περισσότερο κ θα βλέπαμε κ δισέγγονα.

 

Αυτά κ τέλος με το θέμα

 

.-

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο zavi !!! Τα λες πολύ σωστά . Τα εξήγησες όλα άψογα και σε όποιον τύχει κάποιο τέτοιο περιστατικό πρέπει να είχε ήδη αρχίσει να τρέχει ... (αρκεί βέβαια να είναι ικανός να καταλάβει τις επιπτώσεις αυτού του λάθους του).-

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ γιατί να τρέξει; Αφού είναι συγγενής η συμβολαιογράφος, λες να την ενδιαφέρει περισσότερο να αμειφθεί για άρτιο ενώ δεν είναι; Τί να λέμε τώρα; Ή μήπως θα χάσει εκείνη το πτυχίο της και θα καταβάλλει αποζημιώσεις δεκάδων χιλιάδων ευρώ (για αρχή);

 

Συνάδελφε αν ψάξεις τα θέματα στο φόρουμ θα δεις ότι τα περισσότερα προβλήματα προκύπτουν από συγγενείς και φίλους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.