Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Κατάθεση δικαιολογητικών για επιστροφή χρημάτων


spiros1983

Recommended Posts

Μεσα σε ποσο χρονικο διαστημα πρεπει να καταθεσουμε τις αποδειξεις των ιατρων ωστε να παρουμε τα χρηματα πισω?

Επισης ξερει κανεις ποτε θα γινει προσληψη ιατρων στο ΤΣΜΕΔΕ ιωαννινων γιατι δεν υπαρχει ελεγκτης ιατρος?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μέσα σε ένα μήνα.Στη Λάρισα πάντως όπου δεν έχουν ελεγκτή από τον Μάιο μου είπαν να τα πάω εαν μπορώ στο Βόλο ,όπως κ έκανα.

Link to comment
Share on other sites

...το ποσό εκπίπτει? Φίλος μου συνέστησε αντί να πάω στο ΤΣΜΕΔΕ να πάρω 20ε για την επίσκεψη να πάω στο λογιστή μου και να του δώσω την απόδειξη....

 

 

 

 

?????

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο τρίμηνο και στη Θεσσαλονίκη, αλλιώς κάνεις μία αίτηση που εξηγείς τους λόγους κτλ κτλ κτλ.

 

...το ποσό εκπίπτει? Φίλος μου συνέστησε αντί να πάω στο ΤΣΜΕΔΕ να πάρω 20ε για την επίσκεψη να πάω στο λογιστή μου και να του δώσω την απόδειξη....?????

 

Άτοπο αυτό που σου είπε ο φίλος σου.

Δεν εκπίπτει τίποτα στο 100%.

 

Άρα πηγαίνεις να πάρεις όσα λεφτά σου δώσουν και τα υπόλοιπα (π.χ. άμα έχεις απόδειξη 50€ και σου δικαιολογούν 20€) 30€ τα βάζεις στη δήλωση για να εκπέσει στο ποσοστό που ορίζει ο φορολογικός νόμος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σημερα στην Αγ Παρασκευη μας ειπαν οτι απο 1 Φεβρουαριου η επιστροφη των χρηματων θα γινεται σε Τραπεζικο λογαριασμιο της Τρ. Αττικης (χωρις χρεωση ) ή της Εθνικης (με χρεωση).

Πρεπει να στειλουμε στο παραρτημα μια αιτηση με τον αριθμο λογαριασμου(Αττικης) ή ΙΒΑΝ (για την Εθνικη) μέσω fax ή περνωντας απο εκει προσωπικα.

 

Αυτο σημαινει λιγοτερη αναμονη στο παραρτημα, αλλά περισσοτερη αναμονη για την καταθεση των χρηματων κατα τη γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

... ή της Εθνικης (με χρεωση).....

τι έκανε λέει;;;

για να βρούμε έν τηλ να τους τα ψαλλουμε :(

 

υγ εγώ έχω δηλώσει εδώ και καιρό λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε κανά χρόνο που έχουμε δηλώσει λογαριασμό στην Αττικής και κανά ...10μηνο που δεν έχουμε ελεγκτή γιατρό (πως περνάει ο καιρός...)

 

Στα Ιωάννινα αν θυμάμαι καλά ήθελαν μέσα σε 3 μέρες να πας τα νοσήλεια αλλιώς τα έχανες! Στην Αθήνα που πήγα κάτι καθυστερημένα (αφού στην Χαλκίδα δεν έχει ελεγκτή) μου είπαν ότι ...είχαν περάσει οι 5 μέρες ("να! το γράφει εδώ, δεν το είδες;")

 

Ότι να 'ναι και όπου να 'ναι...

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη από 01.09.2010, άμα θυμάμαι καλά, η επιστροφή των χρημάτων γίνεται μέσω λογαριασμού της Αττικής.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.